קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
M+W Group זכתה במכרז לתחנת כוח סולארית של 55 מגוואט

M+W Group זכתה במכרז לתחנת כוח סולארית של 55 מגוואט

הזכייה כוללת גם הכנסה לשימוש ותחזוקה

 

חברת ההנדסה והבנייה הגלובלית M+W Group משטוטגרט (גרמניה) זכתה במכרז הנדסה, רכישה ובנייה של תחנת הכוח הפוטו וולטאית הגדולה ביותר בישראל עם הספק שיא של 55 מגאואט. הזכייה כוללת גם הכנסה לשימוש ותחזוקה. 
בראש הפרויקט עומדת אנלייט אנרגיה מתחדשת חברת בת של קבוצת יורוקום, אחת מקבוצות ההחזקות הפרטיות הגדולה ביותר בישראל. הפרויקט הזה בשטח פתוח יהיה אבן דרך באנרגיות מתחדשות בישראל ויתרום משמעותית לשימור תמהיל האנרגיה של המדינה.
תחנת הכוח מוקמת ליד מושב אוהד, כמאה ק"מ דרומית לתל אביב על פני שטח קרקע כולל של יותר מאלף דונם. התחנה שתכיל מעל 180 אלף מודולים סולאריים גבישיים ו-60 מהפכים מרכזיים, תיבנה במהלך 18 החודשים הקרובים. החשמל שיופק, כ- 118,250 מגוואט שעה בשנה, יסופק לרשת המתח הגבוה של חברת החשמל לישראל, ולשם כך תוקם תחנת משנה נפרדת של 22/161 קילו-וולט. בשלב התפעול M+W Israel תהיה גם אחראית לתחזוקה של תחנת הכוח. 
אחד האתגרים המיוחדים בפרויקט הזה בתנאים דמויי מדבר הוא השימוש במערכת עקיבה מדומה אופקית עם ציר אחד שמאפשרת למטב את התפוקה, תוך מזעור עלויות הבנייה והתפעול. מערכת העקיבה עוקבת ברציפות אחרי המיקום של השמש לכל אורך היום, וזה יגדיל את תפוקת האנרגיה בעד 25%. בנוסף, התכנון מאפשר הפקת אנרגיה ממוטבת ומתואמת במהלך היום לפי פרופיל הצריכה שאופייני למדינה.