קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
פיקוד וחיסכון

פיקוד וחיסכון

מיטב-טק הציגה פיקודים ובקרים חדשים לחסכון והתייעלות אנרגטית

אלון גני
בכנס לקוחות גדול בנושא טכנולוגיות וחידושים בבקרת מיזוג אוויר, שהתקיים ב-30 באפריל במלון השרון בהרצליה, בשיתוף עם חברת האם, קונטאל אוטומציה ובקרה בע"מ, השתתפו כ-200 אנשי מקצוע, מהמובילים בארץ בתחום מזוג האוויר והבקרה.
לאחר התכנסות על כוס קפה ומאפה, שהוגשו באולם הקבלה בשפע, וסיור בתצוגה המקדימה שהייתה בכניסה לאולם, החל יום העיון בדברי פתיחה קצרים של גדעון טילמן, מנכ"ל קונטאל, ומיכל גז, מנכ"לית מיטב-טק. 
את הנושאים החדשים במיטב-טק בנושא פיקודים לחסכון באנרגיה הציג בצורה מעניינת ומיוחדת לו ישראל וולק, סמנכ"ל שיווק ומכירות במיטב-טק, שועל וותיק בענף, שמלווה לאורך שנים רבות את הנוכחים במתן שירות וגיבוי טכני מבית היוצר של מיטב-טק, בכל פנייה ובקשה לפיתרון טכני, ושיהיה מוזר ככל שיהיה.
 
לדברי וולק, היכולות שלו לתת מענה ופיתרון מהיר וברמה גבוהה לבקשותיהם של היועצים או החברות המובילות נעוצה בצוות המהנדסים הטוב והיעיל של החברה.
בנוסף הציגו לראשונה בפורום של אנשי מיזוג בארץ את פעילות החברה מעבר לים. מסתבר שחלק משמעותי ממכירות מיטב-טק נעשות בחו"ל, ובמצגת מרתקת שהציג דני עציוני, סמנכ"ל שיווק ומכירות חו"ל, ראינו בתי מלון ובנייני משרדים מהמפורסמים בעולם בהם מותקנים טרמוסטטים ובקרים של מיטב-טק, הוצגו מוצרים מיוחדים לשווקים שונים בעולם, שיתופי פעולה עם חברות ענק בתחום, להם החברה מפתחת ומייצרת בקרים ייחודיים ועוד.
בין המוצרים המעניינים החדשים הוצג בקר זעיר לחסכון באנרגיה TLC 1, בעזרתו ניתן לבצע חסכון משמעותי ע"י הגבלת טמפרטורת העבודה של המזגן. הבקר קטן מאד במידותיו כך שיכול להיכנס בקלות לכל מזגן ובמיוחד למזגנים עיליים, בהם המקום מצומצם ביותר. על גבי הבקר 2 כפתורי כוון.
 
 
עבור חדרי אירוח, בתי מלון ומשרדים קיים בקר מדגםEC300 , המאפשר חסכון באנרגיה על בסיס נוכחות. הבקר שולט על 2 מעגלים שונים: מיזוג אוויר ותאורה.
גלאי א.א.פסיבי שמחובר אל הבקר מאפשר בעזרת תוכנה מתאימה לבצע את החיסכון רק במידה ואין איש בחדר. כמו כן ישנו פיתרון לשומרי מסורת ע"י מעבר למצב "שבת", שבו הגלאי מנותק ממתח הזנה.
 
 
הוצג טרמוסטט דקורטיבי לבניני משרדים, להתקנה תה"ט מסוגו של אלה הממלאים את רוב המשרדים בארץ, אולם כולל כניסה ישירה לגלאי א.א. פסיבי.
טרמוסטט דגםFMH/220/FC/IAI/CX/BL  מפקד על יחידת מפוח נחשון סטנדרטית ומאפשר ניתוק היחידה על בסיס נוכחות.
 
  
 
שיטת מיזוג מיוחדת, שאינה מן המקובלות בארץ בעיקר בגלל הלחות הגבוהה, היא שיטת הקורות הקורנות או בשמה הלועזי CHILLED BEAMS. בשיטה זו המים זורמים בתוך קורות בתקרה, כאשר ברזים חשמליים פרופורציונאליים מווסתים את כמויות המים ע"פ דרישת הטמפ', וזרימת האוויר הצח היא זו שמפזרת את האנרגיה בחדר.
פרויקט גדול מאד שנעשה בארץ לאחרונה בשיטה זו הוא מגדלי האשפוז החדשים בהדסה עין כרם.
מיטב-טק פיתחה טרמוסטט שמתאים לשיטת מיזוג זו והוסיפה לו כניסה מיוחדת לגלאי א.א. פסיבי, לחיסכון באנרגיה על בסיס נוכחות.