דבר העורך קול אייר גיליון יולי 2016

דבר העורך קול אייר גיליון יולי 2016

זוכרים מתי פתחתם לאחרונה את החלונות בבית ונהנתם מבריזה נעימה?

אבי אובליגנהרץ

המזגנים שלכם פועלים ללא הרף נסביב לשעון? אינכם לבד. נתוני השירות המטארולוגי מצביעים על כך שהחודש שעבר היה יוני החם ביותר שתועד אי פעם בארצנו.
במרבית האזורים בארץ במהלך יוני הטמפרטורות בשעות היום היו גבוהות ב-2.5 עד 3 מעלות צלזיוס מהממוצע הרב-שנתי. גם בלילות נרשמו טמפרטורות גבוהות מהממוצע - בהרי המרכז והדרום ב-1.5 עד 2.5 מעלות מהממוצע, בעוד שבמישור החוף ובצפון הארץ “רק” ב-0.5 עד 1.5 מעלות מהממוצע.
מוקדם מדי אומנם לסכם את החודש הנוכחי, אבל נראה כי גם ביולי מגמת ההתחממות ממשיכה ביתר שאת, מה שאומר פתיחת עונה מוצלחת למדי ליצרנים ויבואנים, מתקינים ושאר אנשי תעשיית מיזוג האוויר.
כ-614 אלף מזגנים נמכרו אשתקד בישראל והענף נהנה מצמיחה דו ספרתית שהתבטאה בצמיחה כמותית בשיעור 42% ו-48.9% כספית. מדובר בשוק שמגלגל כ-2 מילארד שקל ועל-פי האינדיקציות שבידי מנכ”ל אלקטרה מיזוג אוויר ואקלים, יגיל וויט (ר’ עמ’ 34), נראה כי העונה החמה נפתחה ברגל ימין וגם שנת 2016 תהיה מוצלחת למדי. מה גם שבנוסף למזג האוויר השרבי, נרשם גידול בהתחלות הבנייה, שיפוצים ובביקוש למערכות מיזוג חכמות ויותר חסכוניות.
אפרופו מערכות חכמות וחסכוניות, נראה כי שוק ה-VRF המקומי עשה עליית מדרגה בשנים האחרונות ולא במקרה הגדילה אלקטרה את אחזקותיה באס.זד. מערכות, יבואנית דייקין לכדי 75%, מתוך הבנה שמדובר במנוע צמיחה חשוב. אז אולי הקיץ קצת מעיק ומונוטוני מבחינת החזאים, אבל עבור אנשי ענף מיזוג אוויר הוא חם ולוהט תרתי משמע


קריאה נעימה

 


פי.סי.חץ