דבר העורך קול אייר גיליון ינואר 2017

דבר העורך קול אייר גיליון ינואר 2017

כניסתו של דונלד ג’ון טראמפ לבית הלבן על רקע הצהרותיו כי אין בעיית שינוי אקלים וכי בכוונתו לפעול לביטול הסכם פריז ושאר האמנות הבינלאומיות הנוגעות לסביבה, מעוררות חוסר נוחות בקרב רבים מאתנו ולבטח מבטיחות לנו שנה מעניינת שלא לומר מאתגרת במיוחד.

אבי אובליגנהרץ


תעשיית מיזוג האוויר העולמית כפי שניתן להקיש מהסקר שערכנו בקרב בכירי הענף בארץ  ממשיכה להיערך לשינויים שנכפו עליה בתחום הקררים והמאמץ להקטין את הנזק הסביבתי ולהגדיל את החסכון באנרגיה.
עוד מלמד אותנו הסקר שערכנו כי 2016 האירה את פניה לעוסקים בענף וכי למרות אי היציבות הכלכלית המסתמנת כתוצאה מבחירת הנשיא האמריקני הטרי ותופעות פוליטיות- דמוגרפיות נוספות, שנת 2017 תהיה אף היא מוצלחת למדי מבחינת תחום המיזוג, קירור, חימום ואוורור.
המשך התחלות הבנייה והביקוש הבלתי פוסק לדיור מצד אחד ומצד שני, משפרי הדיור המבקשים להחליף את מערכות המיזוג הישנות והבזבזניות שלהן במערכות חדשות ובעלות נצילות אנרגטית גבוהה- מעלים את רף האופטימיות בקרב התעשייה שעל פי הערכות גלגלה בשנה שעברה 2.3-2.4 מיליארד שקל.
לנו לא נותר אלא לקוות שהשנה האזרחית החדשה תוכיח את התקוות שתולים בה ושנצא נשכרים ממנה ומהתוכנית הלאומית להתייעלות אנרגטית שפרסם סוף- סוף משרד האנרגיה ועיקריה פורסמו להתייחסות הציבור.

קריאה נעימה


פי.סי.חץ