דבר העורך קול אייר גיליון מרץ 2017

דבר העורך קול אייר גיליון מרץ 2017

בשנות ה-50 ביצעה אלקטרה את פרויקט המיזוג הראשון שלה בבית חולים הדסה בירושלים וב-1961 החליטה החברה להפוך מיבואנית ליצרנית מזגנים והקימה בחולון את מפעל המזגנים הראשון בארץ. 

אבי אובליגנהרץ


באותה תקופה רק כעשירית ממשקי הבית הותקנו מזגנים ולמעשה עד שנות השמונים של המאה הקודמת נחשב המזגן למוצר מותרות. מי היה מאמין חמישה עשורים אחרי כניסת המזגן לארצנו, ישראל היא בין המדינות הממוזגות ביותר בעולם: קרוב ל-94 אחוז מבתי האב בארץ הם בעלי מזגן, עם ממוצע של מעל 3 מזגנים לבית אב ומכירות של כ-650 אלף יחידות בשנה!
גם המזגנים עצמם עברו כברת דרך ארוכה מאז שנות החמישים, והפכו לקומפקטיים יותר, חסכוניים יותר בחשמל, שקטים יותר וכמובן בעלי תפוקה גבוהה יותר. שלא לדבר על כך שמערכות המיזוג כיום מצוידות בשלטים רחוקים, ניתנות לשליטה כמעט מכל מקום על פני הגלובוס, קלות יותר להתקנה ותחזוקה ופועלות על גזים ידידותיים יותר לסביבה.
כיום משווקים בישראל מערכות מיזוג למגזר הביתי והמסחרי מתקדמות מכל הגוונים ומכל המינים. במקביל, הפכה ישראל ליצרנית מצטיינת ולשם נרדף למערכות מיזוג איכותיות. החדשנות, היוזמה והיכולת להתאים פתרונות ייחודיים לצרכי הלקוח מתחילים להניב פירות, ויש לקוות שהתעשייה המקומית תמשיך לבסס את מעמדה בשנים הקרובות בצמרת העולמית.


קריאה נעימה


פי.סי.חץ