דבר העורך קול אייר גיליון נובמבר 2017

דבר העורך קול אייר גיליון נובמבר 2017

הספירה לאחור כבר החלה.

אבי אובליגנהרץ

 גם אם אינכם שומעים אותה אסור להתעלם ממנה. בתחילת 2019 ייכנסו לשימוש גזי הקירור החדשים ומאחר וישראל חתומה על האמנות הבינלאומיות השונות לצמצום פליטות גזי החממה, שוק מיזוג האוויר ישתנה כליל.
למרות שנותרו כ-13 חודשים בלבד לשעת השין והכנות לשינוי נמצאות בהילוך גבוה בעולם המערבי, התחושה היא שבתעשייה המקומית נערכים אם בכלל בעצלתיים לנושא. לא ברור מהיכן נובעת השאננות הזאת במיוחד שמדובר בגזים מסוכנים המצריכים ידע רב והכשרה.
לאור חשיבות הנושא שזכה להתייחסות נאותה במהלך תערוכת אקלימה שהתקיימה בראשית נובמבר, "קול אייר" יקדיש מקום נרחב במרוצת השנה הקרובה למשמעות בפועל של המעבר לגזי הקירור החדשים.
ואם כבר עסקנו בתערוכה הבינלאומית הדו-שנתית למיזוג, קירור, חימום ואוורור המהווה את חלון הראווה של התעשייה המקומית, הרי שהתערוכה ה-24 קצרה הצלחה נאה. לא פחות מ-12 אלף מבקרים פקדו את מעל 100 החברות שהציגו בתערוכה, והוכיחו שלמרות שמדובר בנישה קטנה יחסית יש לה חשיבות רבה ולו בגלל שמיזוג אוויר מהווה צרכן מרכזי במשק האנרגיה המקומי.
לטובת אלו שהיו ולטובת אלו מכם שנבצר מהם להגיע לתערוכת אקלימה שהתקיימה בגני התערוכה, נקדיש חלק נכבד מגיליון זה לסיקור התערוכה, ואת הגיליונות הבאים לסיקור ההרצאות הבולטות שניתנו על ידי מרצים מחו"ל ומישראל בכנסים של התאדות קבלני מיזוג אוויר וחימום ואיגוד מהנדסי קירור ומיזוג אוויר.


קריאה נעימה


פי.סי.חץ