הכנסות של 166 מיליון דולר לסולאראדג' ברבעון השלישי

הכנסות של 166 מיליון דולר לסולאראדג' ברבעון השלישי

 

חברת סולאראדג' פרסמה דו"חות חזקים ומעל הצפי לרבעון השלישי של 2017, וסיפקה תחזית הכנסות לרבעון הבא הגבוהה בכ-20% מתחזית הקונצנזוס. למרות השפעה שלילית על ההוצאות עקב עליית עלות הרכיבים והוצאות תובלה, החברה הציגה רווח גולמי בהתאם לצפי בזכות הורדת עלויות ייצור, וצופה השפעה דומה גם ברבעון הבא. המכירות לשוק המסחרי המשיכו לגדול, כאשר סגמנט זה הגיע ל-33% בתמהיל ההכנסות, ובמקביל החברה הגדילה את פעילותה מחוץ לארה"ב, שהגיעה למחצית מהכנסות הרבעון, עם חוזקה בולטת באירופה. 
ברבעון השלישי 2017 הציגה סולאראדג' הכנסות של 166.6 מיליון דולר, צמיחה שנתית של 30%, מעל הקונצנזוס של 159.2 מיליון דולר. שיעור הרווח הגולמי עמד על 34.9%, מעל הצפי של 34.2%, זאת למרות השפעה שלילית על הרווח הגולמי כתוצאה מהוצאות תובלה ועליית עלות הרכיבים. החברה סיפקה הרבעון ממירים לקיבולת הפקת חשמל של 676 מגה-וואט. סולאראדג' ייצרה הרבעון כ-34 מיליון דולר מזומנים מפעילות שוטפת והגדילה את קופת המזומנים שלה ל-305 מיליון דולר.
הנהלת סולאראדג' פרסמה תחזית חזקה במיוחד לרבעון הרביעי של 2017, עם צפי להכנסות של
175-185 מיליון דולר ורווח גולמי של 33%-35%, מעל הקונצנזוס של 147 מיליון דולר ו-33.7%, כאשר תחזית הרווח הגולמי כוללת השפעה שלילית עקב עלויות תובלה גבוהות מהצפוי. 
הסביבה התחרותית של סולאראדג' משתפרת והחברה ממשיכה לחזק את מעמדה בזכות יתרונותיה הטכנולוגיים. בחברה מאמינים כי התחרות מצד Huawei הסינית אינה נמצאת ברקע. סולאראדג' עברה במרבית הייצור למוצר HDWave, המשפר את מבנה העלויות ומספק יתרון תחרותי, ובשנה הבאה צפויה להשיק מוצר חדש לפלח השוק הנמוך, בלי לפגוע בשיעורי הרווחיות, ובכך להגדיל את שוקי היעד הפוטנציאליים. 


פי.סי.חץ