ברנמילר תקבל מענק של מיליון דולר מקרן BIRD

ברנמילר תקבל מענק של מיליון דולר מקרן BIRD

 

חברת ברנמילר מודיעה כי בהמשך להגשת בקשה מעודכנת למענק ייחודי לאנרגיה מקרן BIRD, עבור השתתפותה במימון הקמת פיילוט מסחרי משותף של NYPA והחברה במדינת ניו יורק, לפיתוח מערכת אגירת אנרגיה מבוססת קוגנרציה, קיבלה החברה הודעה מהקרן לפיה אישר הוועד המנהל של הקרן הענקת מענק מותנה בסך של 1 מיליון דולר ארה"ב לתקופה של 24 חודשים לצורך מימון הפרויקט.
המענק מותנה בכך שהחברה, NYPA ו-BIRD יחתמו על הסכם שיתוף פעולה ומימון הפרויקט לא יאוחר מיום 28 בפברואר 2018.
החברה, שהוקמה לפני כחמש שנים על ידי אבי ברנמילר, פיתחה טכנולוגיה ייחודית (מוגנת פטנט בישראל) לאגירת אנרגיית חום. תחילה התמקדה בפיתוח של שדות תרמו־סולאריים עבור יצרניות חשמל, אלא שאז החליטה להתמקד בבניית מערכות לאגירת אנרגיה המאפשרות לתחנות כוח באנרגיה חלופית (דוגמת רוח ושמש) לאגור חשמל ולעשות בו שימוש בשעות שבהן לא ניתן להפיק חשמל, ובכך להסיט חשמל על פי דרישה. על פי מודל ההכנסות העתידי של ברנמילר אנרג'י, שכרגע לא מייצרת הכנסות, היא צפויה לפעול בשני נתיבים: מכירת מתקני אגירה שאותם היא מייצרת כמוצר משלים לתחנות הכוח, ומכירת חשמל מתחנות הכוח שאותן היא צפויה להקים באזור התעשייה רותם הסמוך לדימונה.
בשלב זה החליטה החברה כי היא פונה לגיוס הון לטובת מימון פעילותה השוטפת הכוללת, בין היתר, העמדת הון עצמי לאחד ממיזמי החברה להקמת תחנת כוח (רותם 1) המתבססת על טכנולוגיה שפיתחה וצפויה למכור מדי שנה 1.5 מגה-וואט לחברת החשמל. 


פי.סי.חץ