נחתמו הסכמי אספקת גז נוספים מהשדות כריש ותנין

נחתמו הסכמי אספקת גז נוספים מהשדות כריש ותנין

 

חברת "אנרג’יאן ישראל" חתמה על הסכמי אספקת גז טבעי נוספים מהשדות כריש ותנין, שמול חופי ישראל. הכמות הכוללת של הסכמי האספקה החדשים עומדת על כ-2.6 מיליון מטר מעוקב (BCM) של גז טבעי לשנה ונחתמו עם כמה מקבוצות התעשייה הגדולות בישראל: כימיקלים לישראל (כיל), בתי זיקוק נפט חיפה (בזן) ויצרנית החשמל הפרטית OPC. בנוסף חתמה החברה על חוזה לאספקת גז בכמות של 0.3 BCM עם קבוצת רפק, קבוצה מובילה המתמקדת בתקשורת, תשתיות חשמל ואנרגיה בישראל.
סך כמות חוזי הגז החדשים שנחתמו, יחד עם חוזי הגז שנחתמו עם קבוצת דליה אנרגיה, קבוצת דוראד וקבוצת אדלטק, מביאים את היקף המכירות השנתי הכולל ליותר מ-4 BCM לשנה של גז טבעי ממאגרי כריש ותנין, בדרך להחלטת הכרזה על פיתוח המאגרים (FID) בתחילת 2018.
מנכ"ל חברת אנרג’יאן נפט וגז, מתיוס ריגס: "בתוך שנה אחת בלבד מאז אישרה ממשלת ישראל את מכירת שדות כריש ותנין, הצליחה אנרג’יאן להבטיח את כמות המטרה המינימלית הנדרשת להקטנת הסיכון בפיתוח המאגרים. כמה מהחברות המובילות במשק השכילו לנצל את ההזדמנות לרכוש גז במחיר אטרקטיבי ואנרג’יאן הצליחה לפתוח את משק הגז לתחרות אמתית לטובת צרכני הקצה וכלכלת המדינה. חוזי האספקה שנחתמו גבוהים מכמות המטרה הראשונית של 3 BCM לשנה שקבענו, ומעידים על עוצמת הביקוש בשוק המקומי. אנו מצפים למצות את הפוטנציאל המשמעותי הנוסף שאנו מאמינים שקיים במאגרים".


פי.סי.חץ