נחל עין נון ישוקם בעלות של שלושה מיליון שקלים

נחל עין נון ישוקם בעלות של שלושה מיליון שקלים

 

נחל עין נון הסמוך למושבה מגדל ישוקם בקרוב, בעלות של 3 מיליון שקלים. למיזם השיקום שותפים רשות הכינרת, הקרן לשטחים פתוחים, החברה הממשלתית לתיירות ומועצה מקומית מגדל. 
במיזם מתוכננות עבודות רבות הכוללות הסדרת תוואי הנחל ההיסטורי, סלילת שבילי טיילות, הסדרת חניון גדול, שיקום בתי גידלו לחים, עבודות גינון והנגשה לציבור הכללי כך שהאתר יותאם לפארק תיירותי נוסף ומרכזי סביב האגם הלאומי לרווחת הנופשים. אחת המטרות המרכזיות של המיזם נועדה לאפשר נביעה מוגברת של הנחל גם בשנות בצורת, כמו 4 השנים האחרונות.
על-פי התוכניות, הביצוע יחל במהלך החודש הנוכחי ויושלם תוך זמן קצר על-מנת לאפשר למטיילים ליהנות מהזרימה בנחל. כיום מטיילים רבים פוקדים את הנחל במסגרת טיולים ומסלולים בשביל סובב כינרת. עבודות השימור והניקיון סביב נחל עין נון מתבצעות על-ידי קבוצות תלמידים המשתתפים במיזם שומרי הנחל של רשות הכינרת. 
שמו המקורי של הנחל, הזורם בסמוך למגדל הינו "מגדל נוניא" - מגדל הדגים ועל-פי המקורות היה קיים עוד מימי בית שני, לחופה של הכינרת. כמו-כן באזור זה התגלו שרידים עתיקים של בית כנסת ומנורת שבעה קנים המעידים על היסטוריה יהודית באזור זה.


פי.סי.חץ