זוגלובק הפחיתה את עלויות השימוש בצ'ילרים בכ-50%

זוגלובק הפחיתה את עלויות השימוש בצ'ילרים בכ-50%

הפתרון של Lightapp עזר ללמוד את צורכי הקירור ולהצליבם מול תעריפי החשמל המשתנים לאורך היום

זוגלובק בחרה להטמיע את הפתרון לניהול אנרגטי יעיל, שפיתחה חברת Lightapp, בכל חמשת האתרים שלה. הפתרון שלLightapp  הוכח כחוסך עלויות אנרגיה בקבוצה, ובימים אלה עולה לאוויר היישום באתר החמישי והאחרון.    
רונן שחורי, סמנכ"ל שרשרת אספקה ותפעול בזוגלובק, ציין כי בפילוט שערכה Lightapp באתר הראשון של החברה בשלומי ואשר ארך 3 חודשים, "שיקף הפתרון הייחודי תמונה אנרגטית מלאה של המפעל, ותוך זמן קצר יכולנו לשים את האצבע על מוקדים שבהם חל תפעול אנרגטי לקוי ובזבוז. 
לדוגמא, נוכחנו לדעת כי מערך הצ'ילרים שלנו, שהינו צרכן אנרגטי משמעותי זקוק לאופטימיזציה. הפתרון של Lightapp עזר לנו ללמוד את צורכי הקירור ולהצליבם מול תעריפי החשמל המשתנים לאורך היום. עד מהרה הצלחנו לבנות ביחד עם מנהל האחזקה מערך יעיל יותר לתפעול הצ'ילרים, תוך כדי התחשבות בתעריפי החשמל ולהוריד את עלויות השימוש בצ'ילרים ב- 30% באמצע השבוע, ומעל 50% בסופי שבוע". 
על רקע נתוני הפיילוט, בקשה זוגלובק להטמיע את הפתרון של Lightapp בכל האתרים שלה: מפעל הבשר והנקניקיות בנהרייה, מפעל המאפה בברור חיל, מתקן ההפצה בשוהם, מפעל הפסטרמה והמשחטה בשלומי ובימים אלה באתר האחרון. 
הפתרון שלLightapp , הרלוונטי לכל סוגי האנרגיה: חשמל, מים, גז ומזוט, מבוסס על כ- 70 מונים המותקנים במפעל ומערכתBI  משוכללת המשמשת לאיסוף מידע, ניתוח המידע והצגתו על גבי מימשק משתמש נוח וידידותי למשתמש. פתרון זה העניק לזוגלבק לראשונה את האפשרות למפות בצורה מקיפה ויסודית את כל צרכני האנרגיה באתרים השונים של החברה, לאמוד את צריכת החשמל המדויקת, ללמוד על דפוסי התנהלות בזבזניים ובלתי יעילים ולשנותם. Lightapp מספקת את הפתרון שלה ללקוחות על פי מודל SAAS (Software as a Servise).
בזוגלובק כ- 1000 עובדים, מתוכם  צפויים להשתמש בפתרון כ-30 מנהלים ועובדים בכל אתרי החברה. מנהלי המפעלים, מנהלי האחזקה ומנהל האנרגיה רואים מדי בוקר סיכום שעתי ויומי אודות צריכת האנרגיה של המפעל ביום החולף, כולל הבלטה של צריכה חריגה כאשר חברי ההנהלה במטה החברה מקבלים נתונים לגבי כל חמשת אתרי החברה. 
אלחי פרקש, מנכ"ל Lightapp: "הפתרון שלנו מעניק לארגון תמונה אנרגטית מקיפה ושקופה. הוא מעלה למודעות את נושא צריכת האנרגיה ונותן לארגון כלי ניהולי-תפעולי המלווה אותו בכל החלטה. בשורה התחתונה הפתרון חוסך לארגונים בין 7% ל- 14% מהוצאות האנרגיה שלו".










פי.סי.חץ