דייקין שוב מעלה את הרף

דייקין שוב מעלה את הרף

חדש: הדור הבא של משאבות חום - VRV IV

 

החברה היפנית הוותיקה השיקה לא מכבר את הדור הרביעי של משאבות חום: VRV IV, ובימים אלה החל שיווקו בבריטניה ובשאר רחבי אירופה.
משאבות החום החדשות נחשבות לסמן ימני בכל הקשור להתייעלות אנרגטית וליתרונות הטכנולוגיים שהן כוללות ואשר הפכו לסימן ההיכר של משפחת ה-VRV. המשאבות מציעות שלושה חידושים טכנולוגיים עיקריים: נפח משתנה של נוזל הקירור, חימום פעיל במהלך ההפשרה וקונפיגורציית VRV במטרה לפשט את התפעול והשירות.
במערכות של דייקין עיקרון הפעולה של נפח משתנה של נוזל הקירור פותר את כל הבעיות של המערכות הרגילות. כך שהמיזוג משתנה בצורה רציפה בהתאם לצורך ולדרישות. לא רק שהמוצר חסכוני יותר, יעיל יותר ונעים הרבה יותר בחלל הבית, אלא שהוא מקל מאוד את מלאכת ההתקנה והתאמתה לצרכי הלקוח.
המערכת מוגדרת במוד אוטומטי, לרמות יעילות גבוהות לאורך כל ימות השנה, תוך מתן מענה מהיר בימים החמים ביותר, ובכך להבטיח נוחות בכל העת. טכנולוגיה זו ערוכה לספק עלייה של 28% ביעילות עונתית, כיוון שהמערכת מתאימה את רף טמפרטורת הקרר בהתאם לתנאי מזג אוויר והיכולת הנדרשות המוחלטת.
לדוגמא, בעונות המעבר, כאשר נדרש להפעיל מעט את הקירור, טמפרטורת החדר כבר תהיה קרובה ל-Set point (טמפרטורה רצויה), כך שהבדל קטן בין חדר וטמפרטורת קירור מספיק למערכת לפעול ביעילות. במצב אוטומטי, המערכת ערוכה לשנות את טמפרטורת הקרר מ-6 מעלות צלזיוס (סטנדרט ההפעלה הנוכחית) לטמפרטורה גבוהה יותר, וכתוצאה מכך צריכת האנרגיה מופחתת באופן משמעותי ולשפר את היעילות העונתית.
המצב הזמין האחר הוא המצב "הגבוה ההגיוני", שבו התייעלות אנרגטית מוגדלת עם טמפרטורות גבוהות  באופן קיצוני ולא קרות, אבל ה- ל-Set point לא יכו להישמר בצורה כל כך מדויקת.
המשך פעולת החימום במהלך ההפשרה הינו עוד הישג טכנולוגי מהפכני בעולם הנוחות, תכונה שהופכת את ה- VRV IVלמשאבת חום אלטרנטיבית למערכות חימום וקירור סטנדרטיות. זוהי תכונה חשובה במיוחד לנוכח העובדה שמשאבות החום נוטות לצבור קרח במהלך פעולת החימום, וכדי לתפקד באופן מיטבי על הקרח להינמס.
הקונפיגורציה החדשה של ה-VRV משלימה את שלושת היתרונות הטכנולוגיים הבולטים של המערכת החדשה. הודות לתוכנה המתקדמת שכולל המוצר, התפעול והתחזוקה שלו קלים במיוחד ומאפשרים שליטה מרחוק על המערכת. האחזקה המתמשכת פשוטה למדי בנוסף,  הודות לממשק גרפי המאפשר למהנדסים להעריך המידע התפעולי ולעלות על שגיאות שמתחוללות אם וכאשר במערכת.
 


פי.סי.חץ