חברות מיזוג האוויר נערכות לקרב על המונדיאל בקטאר

חברות מיזוג האוויר נערכות לקרב על המונדיאל בקטאר

בסיומם של המשחקים התחייבה ממשלת קטאר לפרק את האצטדיונים כולל מערכות המיזוג ולתרום אותם למדינות מתפתחות

 

הקמת רכבת תחתית, רשת כבישים חדשה, בתי מלון ומספר נכבד של אצטדיונים ממוזגים, הפכו את ההכנות למונדיאל 2022 בקטאר לאחד הפרויקטים הכי יוקרתיים ויקרים בעולם.
חברות מיזוג אוויר המובילות בעולם נערכות בימים לקרב על מיליארדי הדולרים שצפויה המדינה העשירה בעולם במונחי הכנסה לנפש (כ-90 אלף דולר) להוציא בתחום המיזוג והקירור.
נתח נכבד מתוך תקציב המוערך בכ-150 מיליארד דולר, תוציא הוועדה המארגנת של משחקי הגביע העולמי על מיזוג האצטדיונים, בתי המלון ומבנים נוספים שיוקמו לרגל אחד מאירועי הספורט הגדולים בעולם.
ההחלטה של התאחדות הכדורגל הבינלאומית פיפ"א לקיים את המונדיאל במדינה שבה הטמפרטורה הממוצעת בקיץ היא כ-45 מעלות צלזיוס בצל, עוררה מחלוקת קשה בין ראשי הענף ומאידך הציבה אתגר מורכב עבור מתכנני ומהנדסי המיזוג המובילים בעולם.
אין ספק שגולת הכותרת של ההכנות תהיה תכנון והקמת מערכות מיזוג אוויר מתקדמות שיהפכו את הטמפרטורה באצטדיונים הפתוחים לנסבלת עבור השחקנים והצופים בשיאו של הקיץ הקטארי. מה גם שבסיומם של המשחקים התחייבה ממשלת קטאר לפרק את האצטדיונים על תכולתם כולל מערכות המיזוג ולתרום אותם למדינות מתפתחות.
חסן אל תוואדי, יו"ר הוועדה המארגנת, ציין במסיבת עיתונאים כי לא רק שהאצטדיונים יהיו ממוזגים אלא גם אזורי האוהדים. "האוהדים יגיעו ויחוו אירוח מזרח תיכוני. הם ירגישו בטוחים, ירגישו בנוח וייהנו מאוד. יהיה להם קר ונעים, בכל מובן של המילה", הבטיח אל תוואדי. הקירור עצמו ייעשה בשילוב של שיטות הקירור האקטיבי והפאסיבי בין אם מדובר בפריסת צל או בין אם מדובר ביצירת רוח. מצד אחד נשיפה של אוויר קריר בצד האקטיבי, ובמקביל ליצירת הצל. המחויבות שלנו היא לאפשר לאוהדים ליהנות ולא ניסוג ממנה".
 


פי.סי.חץ