המוסד לביטוח לאומי בחדרה יחסוך כ-20% בצריכת האנרגיה למיזוג

המוסד לביטוח לאומי בחדרה יחסוך כ-20% בצריכת האנרגיה למיזוג

על ידי התקנת הטכנולוגיה החדישה מבית חברת "אל סורג" - סרטי חלונות "אל סאן"

 

המוסד לביטוח לאומי השלים בימים אלו פרויקט ייחודי של התייעלות אנרגטית בבניין המשרדים של המוסד בחדרה על ידי התקנת הטכנולוגיה החדישה מבית חברת "אל סורג" - סרטי חלונות "אל סאן" על גבי כ- 300 מ"ר של חלונות זכוכית וקירות מסך בבניין. בכך מצטרף הביטוח הלאומי למשרדי הממשלה הבריאות והחינוך, שהבינו את הפוטנציאל הגלום בחסכון באנרגיה ובעלויות חשמל ובתרומה המשמעותית האפשרית להפחתת זיהום האוויר על ידי צמצום משמעותי בצריכת מיזוג האוויר. 
טכנולוגית "אל סאן" נתמכת ומבוססת על מודל ממוחשב שפותח על ידי יצרן הציפויים "קטלב" חניתה ואושר ע"י משרד האנרגיה של ארה"ב (D.O.E). המודל מאפשר לדעת מראש את כמות האנרגיה שתיחסך לאחר התקנת היריעות ואת תקופת החזר ההשקעה בפרויקט. 
על פי מודל זה צפויה הטכנולוגיה להביא את הביטוח הלאומי לחסכון משמעותי של למעלה מ- 20% מצריכת האנרגיה למיזוג המבנה ובכך לחיסכון עצום בעלויות החשמל למיזוג ולהפחתת פליטות גזי חממה בכך יוכל המוסד להחזיר את ההשקעה בפרויקט בתוך כשנתיים.  
עוזי זהרוני, מנהל שיווק ומכירות ב"אל סורג": "המוסד לביטוח לאומי ביצע מספר ניסויי שטח בבניין על מנת לבחון את האפשרויות העומדות בפניו להתייעלות אנרגטית. פתרון יריעות האל-סאן שהצגנו הביא לשיפור משמעותי בחדירת החום אל החדר בו הותקנו לעומת החדר בו לא הותקנו ויצרו הפרש טמפרטורות של כ- 3.5 מעלות בין החדרים. הציפויים נבחרו בקפידה על מנת להתאים לאופי ולטעם האדריכלי של המבנה ומבלי לפגוע בעיצוב חזית הבניין".
"יריעות ה"אל- סאן" מבוססות על טכנולוגיה המאפשרת סינון סלקטיבי של קרני השמש ומסוגלות להקטין ב-(עד) 80% את חדירת החום למבנה מבעד לשמשות ובכך להביא לחסכון משמעותי בצריכת האנרגיה ובעלויות החשמל למיזוג המבנה. בכך, מאפשרות היריעות גם הפחתה בבלאי מערכות המיזוג, צמצום רב בפליטת הפחמן ובכך לתרומה משמעותית לאיכות הסביבה ושיפור משמעותי והקלה רבה בנוחות התרמית לנמצאים במבנה. 
צריכת החשמל למיזוג מבני ציבור מוערכת בכ- 60%- 70% מכלל הוצאות החשמל הציבורי בשנה ולכן מהלך זה של המוסד לביטוח לאומי הינו בעל חשיבות גבוהה לחסכון בעלויות ולשימוש מושכל בכספי ציבור ומוכיח את המודעות ההולכת וגוברת של מוסדות ממלכתיים רשמיים לביצוע מהלכים משמעותיים להתייעלות אנרגטית".
חברת אל-סורג הינה החברה הוותיקה והגדולה ביותר בישראל לפתרונות מיגון פיזי למבנים וחסכון באנרגיה. סדרת המוצרים לחיסכון באנרגיה מציעה התייעלות וחיסכון בצריכה תוך שמירה על איכות הסביבה. אל סורג הינה המשווקת הבלעדית בישראל של מפעל קטלב-חניתה, יצרן ישראלי יחיד לציפויי חלונות ומהמובילים בעולם. 
 


פי.סי.חץ