בנייה לדוגמא

בנייה לדוגמא

חידושים במיזוג אוויר, קירור, חימום וחיסכון באנרגיה במרכז תערוכת אדריכלות ובניין בפריז

 

החיסכון באנרגיה הפך להיות אלמנט מרכזי בתעשיית הבנייה האירופית והצרפתית במיוחד.
הבנייה הירוקה, התופסת תאוצה, ומשבר האנרגיה העולמי נותנים היטב את אותותיהם ולו מכיוון שצריכת האנרגיה למגורים מהווה כ-40% מכלל צריכת האנרגיה בעולמנו. המתכננים וחברות הבנייה כאחד חותרים להקטין משמעותית את צריכת האנרגיה בבניינים שלהם, באמצעות קשת רחבה של פתרונות ואמצעים בהם: מערכות מיזוג וקירור חכמות וחסכוניות, מערכות לניטור האנרגיה, אמצעי וחומרי בידוד ואיטום ועוד.
החיסכון באנרגיה והקטנת הפגיעה בסביבה יהוו את האלמנט המרכזי בשלושת תערוכות הבנייה, שיתרחשו בו זמנית בין ה-4-8 בנובמבר השנה בפריז. מרכז התערוכות 'פריז נור ווילפינט' יארח באופן בלעדי, במה שנחשב לאירוע המרכזי בתחום האדריכלות והבניין, את התערוכות: IDEO-BAIN ,BATIMAT  ו-INTERCLIMA+ELEC. במהלך השבוע שבו מתקיימת התערוכה, הופכת פריז כולה לבירה הבינלאומית לבנייה ולאדריכלות.
באירוע, הנותן מענה לאנשי תעשייה השואפים להתעדכן ברזי המהפכה העוברת על ענף הבנייה, ייטלו חלק למעלה מ-3,000 מציגים ו-400,000 מבקרים מקצועיים, מתוכם 20% מבקרים זרים. שליש מהמבקרים הם קניינים או יזמים. החדשנות היא המניע הראשון להשתתפות בתערוכה עבור 96% מהמציגים ו-99% מהמבקרים. במהלך התערוכה יוצגו למעלה מ-2,000 מוצרים חדשים אשר יהפכו את האירוע לחלון הראווה הגדול ביותר של 2013 בתחום הבניין על ענפיו השונים. 
איחוד שלוש התערוכות מאפשר לראשונה לאמץ גישה כוללנית לכל מקצועות הבנייה ולהציג את כל ההתמחויות, החידושים, הפתרונות והחומרים הקשורים בחיסכון באנרגיה, כגון: החידושים החמים ביותר בתעשיית מיזוג האוויר, קירור, חימום ואוורור למגורים; פיתוחים ופתרונות חכמים לצריכת אנרגיה נמוכה בבניינים; הממד הטכנולוגי: כלים דיגיטאליים חדשים, טכנולוגיות מידע; נוחות ונגישות לבניינים: נושא בעל חשיבות עליונה בשל הדרישה האירופית להפוך את כל המבנים הציבוריים לנגישים עד שנת 2015; העיר בעתיד והאדריכלות (לונדון היא אורחת הכבוד בתערוכת BATIMAT).
ב-2012 ביקרו בתערוכות INTERCLIMA+ELEC ו-IDEO BAIN 77,326 מבקרים, מתוכם 8% מבקרים שהגיעו מחוץ לצרפת. ביניהם נרשם רוב (41%) של עובדי אינסטלציה (שרברבים, טכנאי חימום, חשמלאים, מפעילי מערכות חכמות, טכנאי מיזוג אוויר, חברות תחזוקה). קבלנים ויזמים היוו 15% מהמבקרים ועוד מבקרים ביחס שווה של משווקים ומפיצים של ציוד סניטרי, חימום ו/או ציוד חשמל, יצרנים, קניינים ומנהלים טכניים.
תערוכת INTERCLIMA+ELEC תתקיים בשלושת אולמות התצוגה הראשונים של פארק התערוכה 'פריז נור ווילפינט', כאשר תחום החשמל והבית החכם מוצגים באולם 1. עד כה נרשמו למעלה מ-350 מציגים לתערוכה וביום הפתיחה צפויים להציג בה כ-600 חברות מקשת רחבה ומייצגת בכל הענפים: מיזוג אוויר, קירור, חימום, חימום מים לחדרי אמבטיה, אוורור, אינסטלציה לחשמל, ניהול טכני, בית חכם, מחזור אנרגיות ועוד. 
תערוכת IDEO–BAIN תתקיים באולם 4 ואילו תערוכת BATIMAT על כל ענפיה תתקיים ביתר רחבי מתחם 'פריז נור ווליפינט'. הכניסה לשלוש התערוכות מתאפשרת עם צג אחד. על מנת להגדיל את חשיפתם, יוצגו החידושים בכניסה לאולמות. כך יוכל המבקר לפתוח את ביקורו בהצצה במוצרים חדשים, לפני הסיור המעמיק יותר בין הביתנים. 
 
 


פי.סי.חץ