מנכ

מנכ"ל WOODSIDE: "אנחנו מחויבים לבצע את ההשקעה בישראל במלואה"

צריכים למצוא את האיזון הנכון בין שמירה על אוצרות הטבע לדורות הבאים לבין משיכת חברות מחו"ל להשקיע בישראל

שר האנרגיה והמים, סילבן שלום, נפגש עם פיטר קולמן, מנכ"ל חברת WOODSIDE האוסטרלית השותפה בהסכם מותנה לשותפות במאגר לוויתן ודן עימם בסוגיית מאגר לוויתן ובמשק הגז הטבעי בישראל. 
השר שלום הציג בפני קולמן את הדעות השונות בישראל הקשורות לייצוא הגז הטבעי ומסקנות הועדה הבינמשרדית לבחינת מדיניות הממשלה בנושא הגז הטבעי בישראל ועדכן כי הנושא יוכרע בישיבת הממשלה בחודש הקרוב. 
השר שלום אמר: "בכל מקרה, לא יהיה ייצוא אפס של גז. אנו נעשה הכל כדי למשוך חברות בינלאומיות לפעול ולהשקיע בישראל ולמצוא תגליות חדשות. צריכים למצוא את האיזון הנכון שבין שמירה על אוצרות הטבע לדורות הבאים לבין משיכת חברות מחו"ל להשקיע בישראל. אנסה לשכנע את חבריי השרים לפעול עפ"י הדרך הזו". 
במהלך הפגישה חזר קולמן על עמדת החברה לפיה יש לאשר במהירות את מסקנות הועדה וליישמן. בנוסף, ציין כי כדי להוזיל את מחירי הגז הטבעי לשימוש פנימי יש לייצא כמויות מסוימות של גז טבעי. קולמן הוסיף כי WOODSIDE לא מתכוונת להציב תנאים מוקדמים וכי היא מחויבת לבצע את ההשקעה בישראל במלואה, לפעול במשק הגז הטבעי הישראלי ובמאגר לוויתן. עוד הוסיף קולמן את החשיבות של המשך הפעולה והפיתוח של המאגר על מנת לחשוף תגליות חדשות.
 


פי.סי.חץ