שליחות קטלנית

שליחות קטלנית

מנורות אולטרה סגוליות במערכות מיזוג האוויר מהוות כלי משמעותי לקטילת חיידקים

ארגון ASHRAE  (האיגוד האמריקאי של מהנדסי מיזוג, חימום וקירור) כבר מזמן הכיר בעובדה ש "מערכות המיזוג הן גורם משמעותי בהפצת מזהמים באוויר". סוללות הקירור "מזיעות" בקיץ ועל פני הסוללות הרטובות מתפתחים מיקרואורגניזמים שונים ועובשים. ל"מושבות" אלו של החיידקים נדבקים בקלות חלקיקי אבק ויוצרים ציפוי על צלעות הקירור וצינורות הנחושת. ברור כעת, שמעבר החום בסוללה נפגע וכן מהירויות האוויר על פניה.
חברת סגול טכנולוגיות מתקדמות בע"מ משיקה בארץ טכנולוגיה ותיקה ומצליחה שכבר הוכיחה עצמה בכל העולם. מדובר במערכות של מנורות UVC אשר מותקנות בתוך מערכות מיזוג האוויר, בתעלות המיזוג, וכן משמשות לעיקור מחיידקים בחדרי ניתוח ואשפוז.
הטכנולוגיה מבוססת על מנורות בעלות אורך גל של 254 ננומטר. אורך גל זה הוא קוטל החיידקים היעיל והחזק ביותר בספקטרום האולטרא סגולי. קרן האור מתבייתת על ה-DNA  של המיקרואורגניזמים וגורמת לחיסול התא ומניעת שכפולו. אנרגיית UVC מחסלת ומבערת חיידקים (מיקרואורגניזמים) ואת המעטה הביולוגי (ביופילם) אשר מתפתחים על סוללות המיזוג, במגש הניקוז ובתעלות המיזוג.
התקנת המנורות בתוך יחידות מיזוג אוויר מקובלת בשני אופנים עיקריים: לפני סוללת הקירור או אחרי הסוללה. קיים יתרון להתקנת המנורה לפני הסוללה מפני שבטמפרטורות החדר המנורה יעילה יותר ולכן מומלץ לתכנן מקום למנורה ולהתקינה כבר בשלב ייצור המזגן במפעל.  
התקנה נוספת, במערכות מיזוג אוויר, הינה בתעלת האספקה, כאשר המנורה מורכבת במקביל לזרימת האוויר ומשמשת בעיקר לחיסול החיידקים הקיימים באוויר המסופק לבניין. מנורות UVC מתאימות לכל סוג וגודל של מערכת מיזוג, החל במזגנים מפוצלים וכלה ביחידות טיפול באוויר גדולות ביותר.
התקנת מערכת מנורות ה- UVC קלה מאד לביצוע ויתרונותיה רבים:
א. המנורה שומרת את סוללת הקירור נקייה באופן מוחלט וכך תפוקת הקירור של הסוללה ויכולתה לייבש את האוויר לא נפגעים במשך הזמן.
ב. אחזקת יחידת המיזוג קלה ביותר ונחסכים עלויות רבות עבור שעות עבודה וכימיקלים לניקוי הסוללות.
ג. העדר לכלוך מוצק על הסוללה ובמגש הניקוז מונע נזילות מים רבות ומקטין משמעותית התקלות במזגנים.
ד. חיסול מיקרואורגניזמים ועבשים הגדלים בתוך המזגן ומוסעים על ידי אוויר מערכת המיזוג בבניין.
ה. ניטרול ריחות לא נעימים
ו. הפחתת היעדרויות עובדים והקטנת הפצת מחלות עונתיות.
חברת "סגול טכנולוגיות מתקדמות בע"מ" היא מובילת הקטגוריה בתחום בישראל. החברה מפיצה בלעדית בישראל את מוצרי חברת SANUVOX הקנדית, שמובילה בפיתוחים ומערכות מתקדמות שונות. לחברה מידע הנדסי וטכני רב וחלקו ניתן לצפייה באתר החברה: www.sagol-tec.co.il 
"סגול טכנולוגיות" חברה במועצה הישראלית לבנייה ירוקה ובידיה כל התקנים הנדרשים להפצה ולהתקנת המנורות.
מנורות הUVC-  מספקות  פתרון אופטימאלי ו"ירוק" ליצירת בניינים בריאים יותר, יצירת איכות אוויר גבוהה ונקייה, חסכון באנרגיה וחשמל, תוך הורדת עלויות תפעול ושיפור נצילות מערכת המיזוג.
 


פי.סי.חץ