מחליפים וחוסכים

מחליפים וחוסכים

משרד האנרגיה החל במבצע נוסף להחלפת 13 אלף מקררים

משרד האנרגיה והמים החל במבצע נוסף להחלפת 13,000 מקררים ישנים ובזבזניים במקררים חסכוניים ויעילים אנרגטית עבור קבוצות אוכלוסייה זכאיות.
המבצע מיועד למקבלי הבטחת הכנסה, מקבלי השלמת הכנסה, זכאיות לדמי מזונות מביטוח לאומי, אברכים הזכאים ל"מלגת לימודים ועידוד השתלבות אברכי כוללים בתעסוקה" ולסטודנטים הנכללים בשתי קבוצות הסיוע של ה"קרן הסיוע לסטודנטים של משרד החינוך והמועצה להשכלה גבוהה", אשר להם לפחות ילד אחד.
במסגרת הפרויקט, יסבסד המשרד 60% ועד 2,000 שקלים מעלות המקרר החדש. חשוב לציין כי מחיר המקרר לצרכן כולל גם את הובלתו של המקרר החדש לבית הלקוח, פירוק דלתות במידת הצורך, פינוי המקרר הישן מבית הלקוח והעברתו לאתר גריטה. כמו כן, הספק יעניק אחריות כוללת של שלוש שנים על המקרר החדש.
הפרויקט, שתקציבו הכולל עומד על כ- 23 מיליון ₪, צפוי להוביל לחיסכון כולל למשק האנרגיה של יותר מ-15 מיליון קוט"ש לשנה לאורך חיי המוצרים. החלפת מקרר ישן במקרר חדש במסגרת המבצע תחסוך כ- 1250 קוט"ש לשנה לכל משק בית, המוערכים בחיסכון של כ- 800 ₪ בחשבון החשמל השנתי של כל צרכן.
חמשת החברות שזכו במכרז שערך המשרד וידאגו לאספקת המקררים הינן: אלקטרודן, ברימאג, ניופאן, סמליין וראלקו. המקררים יסופקו על ידם בתוך 40 ימי עבודה מביצוע ההזמנה על ידי הלקוח. יצוין כי המבצע כולל 12 דגמי מקררים, ומרביתם בעלי אישור לשימוש בשבת של מכון צומת או של מכון מדעי טכנולוגי להלכה. לקוחות המעוניינים במפסק אור לשבת צריכים לציין זאת בעת ביצוע ההזמנה בחנות.
תנאי הסף להשתתפות במבצע: מקרר תקין, בן 7 שנים ומעלה, בנפח של 300 ליטרים לפחות. הלקוח יחתום על תצהיר המעיד על עמידה בתנאים אלו. במידה ובעת החלפת המקרר יתגלה שהלקוח לא עומד בתנאים שצוינו לעיל, הוא יחויב בעלות ההובלה (בהתאם למקובל בשוק, בסכום שלא יעלה על 200 שקלים).
במסגרת המבצע ניתנת אפשרות לרכוש מקרר מתוך שלוש קבוצות נפח, המותאמות לצרכים השונים של משקי הבית, ובדירוג אנרגטיB  . החלפת המקררים תתאפשר למשך 12 חודשים ו/או עד גמר המלאי.
להלן רשימת הדגמים המשתתפים במבצע ומחיריהם:
 
 
צומת- התקן שבת של מכון צומת. 
מ.מ.ט.ל - אישור הלכתי לשימוש בשבת של מכון מדעי טכנולוגי להלכה.  
בדגם GRT-590B ניתן להחליף את כיוון הדלתות בעת ההזמנה וללא תוספת תשלום.
רשימת החנויות הפרוסות ברחבי הארץ, בהן ניתן לרכוש את המקררים המשתתפים במבצע, מפורסמת באתר המשרד וכוללות את הכתובות, מספרי הטלפונים של כלל החנויות ועוד. 
המשרד מפעיל מוקד מידע טלפוני אשר יפעל לרשות הצרכנים בימים א'-ה' בין השעות 08:00-22:00 ובימי שישי בין השעות 08:00-13:00. המוקד ייתן מענה בשפות עברית, ערבית, אנגלית, רוסית ואמהרית. מספרו: 2307* או 073-2547832. 
פרויקט זה מצטרף לפרויקטים נוספים שיזם המשרד בשנתיים האחרונות: שני פרויקטים להחלפת מקררים לכלל האוכלוסייה (אחד מהם ממשיך גם כעת), פרויקט החלפת מקררים לאוכלוסיות חלשות, פרויקט להחלפת נורות חסכוניות, פרויקט להחלפת מזגנים לאוכלוסיות מעוטות יכולת, פרויקט להחלפת מזגנים לכלל האוכלוסייה (עדיין ממשיך) ופרויקט החלפת דודים חשמליים בדודי שמש לאוכלוסייה הכללית. 
שר האנרגיה והמים, סילבן שלום: "משרד האנרגיה והמים ממשיך לפעול כדי לחסוך כסף לאזרחים ולעודד החלפת מוצרי חשמל בזבזניים במוצרי חשמל חסכוניים ויעילים אנרגטית. הפעם ישתתף המשרד במימון מקרר חדש בסכום של עד 2000 שקלים עבור אוכלוסיות הזכאיות ויאפשר למאות משפחות לחסוך מאות שקלים בחשבון החשמל השנתי".
 


פי.סי.חץ