מיזוג מושלם

מיזוג מושלם

שירות מקצועי, מסור ואמין מאפיין את חברת א.א. השכרת מזגנים המתמחה בהשכרת פתרונות קירור וחימום תעשייתיים ומסחריים

אבי אובליגנהרץ
מה המשותף בין משרד הביטחון, משרד המשפטים, המרכז לאנרגיה אטומית, רשות שדות התעופה, היכל התרבות בבת ים, כלבו שלום ולונדון מיניסטור בתל אביב, קרקס דורולה,  מפעלי ים המלח, חברת ת.א.ג, הוט, קופת חולים כללית ומאוחדת, מועדון TLV, בית האח הגדול והאולפן השקוף של ערוץ 24? כל הגופים הללו ועוד רבים אחרים מוזגו על ידי חברת א.א. השכרת מזגנים.
א.א. השכרת מזגנים, המתמחה בהשכרת מערכות לקירור וחימום תעשייתי ומסחרי, הוקמה בשנת 1985 על ידי אברהם יוסף, שצבר ניסיון רב במתן שירות, תיקונים והתקנות לכל סוגי המזגנים. בשנת 1996 פיתחה החברה פטנט ייחודי של מזגן נייד למטוס החונה בשדה תעופה, פטנט שהיה בסיס לפיתוח סדרה של מזגנים ניידים לטובת גיבוי ותגבור מערכות מיזוג אוויר קורסות, מיזוג אוהלים המשמשים לאירועים שונים, הפקות קולנוע וטלוויזיה, אולמות ייצור, האנגרים, חדרי שרתים ועוד חללים גדולים. במהלך השנים רכשה החברה מוניטין רב וכיום היא מספקת מזגנים ניידים, צ'ילרים, יחידות פקג', מצננים, תנורים, תותחי חימום על בסיס סולר וחשמל, פטריות חימום על בסיס גז וחשמל, לבנקים, אולמות וגני אירועים, מרכזי קניות, מפעלים, חברות הייטק ואינספור גופים ציבוריים, פרטיים ומסחריים, כולל לחברת אלקטרה, המשתמשת במזגנים של 'א.א' לגיבוי, בין השאר של מערכות ה-VRF שלה בפרויקטים מורכבים ועוד.
גולת הכותרת של א.א. השכרת מזגנים בשנים האחרונות היא השכרת צ'ילרים. לדברי אברהם, החברה, ממושב אלישמע, מחזיקה כיום במלאי הזמין והגדול בארץ של יחידות קירור וצ'ילרים ניידים תוצרת החברות המובילות בעולם, כגון יורק, קלימה, ונטה וקרייר, החל מ-5 טון ועד 200 טון קירור. "מערכות המיזוג המסחריות מתחברות באמצעות צנרת גמישה, אותה מחברים ישירות לתשתיות הקיימות, והן דואגות שהלקוחות שלנו יחזרו לעבודה מלאה בפרק הזמן הקצר ביותר מרגע הפנייה - בהתחייבות! מערך השכרת הצ'ילרים מאפשר ללקוחות לעבוד במצב רגיל לחלוטין הודות ליכולת המקצועית והשירות המהיר והיעיל שלנו", מציין אברהם.
עדות נאמנה למחויבות ולמקצוענות חסרת הפשרות של א.א. השכרת מזגנים, יכולים לספק אנשי חברת מבטחים, הממוקמת בבניין לונדון מיניסטור במרכז תל אביב. בעקבות תקלה בצ'ילר של הלקוח, סיפקה 'א.א' צ'ילר 300 טון קירור תוצרת יורק בהתראה מיידית, כולל 100מטר צינור מים גמיש, משאבת מים, 2 קווי מתח גבוה 125 אמפר תלת פאזי באורך של 100 מ' כל קו - כל זה תוך 24 שעות מרגע קבלת הקריאה! צ'ילרים נוספים הושכרו לאחרונה תוך התראה קצרה, בין השאר למפעל לייצור מכשור רפואי ת.א.ג (TAG) שבקיבוץ געתון, היכל התרבות בבת ים ומועדון רדינג 3 בנמל תל אביב. "הציוד שלנו מאוד אמין וניתן להשכרה בהתאם לדרישות והצרכים של הלקוחות, החל ממספר שעות, ימים, שבועות ואפילו שנים. בכל תקופת ההשכרה אנחנו נותנים גיבוי ושירות מלא על היחידות המושכרות".
בניגוד למצננים, מזגנים ניידים ואמצעי חימום, עד לא מכבר נהגו מוסדות וארגונים לרכוש צ'ילרים לטווח הארוך. מדובר בהוצאה כבדה הכרוכה בתפעול ותחזוקה יקרים למדי. בשנים האחרונות ניכרת מגמה חדשה בנושא הזה בארץ, כאשר יותר ויותר גופים מעדיפים להשכיר את מערכות המיזוג התעשייתיות. "מעבר ליתרון הכלכלי, המאפשר לחברה להוציא סכום נמוך יותר על השכרה מאשר רכישה של צ'ילר, היתרון הגדול של ההשכרה הוא התפעול. לצ'ילרים, שהם כולם מיובאים, יש נטייה להתקלקל במיוחד בחודשי הקיץ החמים. לשלוח צ'ילר לתיקון בחו"ל לוקח בין 3-6 חודשים. מי שרוצה שהעסק שלו ימשיך לתפקד גם כשהצ'ילר מתקלקל, מעדיף היום לשכור ואז הוא מקבל מיידית צ'ילר חלופי מאתנו. אצלנו אין דבר כזה שלקוח נתקע כי אנו מיד דואגים לספק לו צ'ילר חדש כחלק מהסכם ההשכרה, בדיוק כמו שמי שמשכיר רכב מקבל רכב חלופי אם התגלתה תקלה ברכב המקורי שהשכיר. גם אם התגלתה תקלה מיד אחרי ההתקנה וצריך להביא מנוף מחדש כדי להתקין את הצ'ילר, אנחנו עושים את זה כדי שהעסק של הלקוח לא יפגע חלילה".
בבתי חולים, מעבדות, חדרים נקיים, חדרי ניתוח או אזורים מבוקרי טמפרטורה בתעשיית התרופות, בניני משרדים ובתי מלון, נהוג להשתמש כיום ביט"א - יחידות טיפול אוויר. היט"א מיועדת לתת את הפתרון האידיאלי לניקוי, סינון ואקלום אוויר לכל טמפרטורה ורמת לחות באמצעות מים חמים או קרים. אברהם תכנן, פיתח ובנה לאחרונה יט"אות ניידות על גלגלים בדומה למזגנים הניידים שהוא משכיר. הפתרון אמור לשמש חללים גדולים נטולי חלונות ודלתות כמו אולמות אירועים ומבני תעשייה, ולכן לא ניתן לקרר אותם באמצעות מערכות מיזוג ניידות או יחידות פאקג'. "זהו פתרון חדש ייחודי ובלעדי שאין לאף אחד בשוק. הייחוד שלו מתבטא בכך שהוא מאפשר לקרר שטחים של 1000-2000 מ"ר בלי שום בעיה".
הגידול המדהים שחל בשימוש בתשתיות תקשורת הביא לעלייה מסחררת בחדרי השרתים שהפכו עם הזמן לצרכני אנרגיה וקירור בפרט כבדים. הניסיון הרב שצברה 'א.א' מאפשר לה לספק כיום פתרונות מיזוג וקירור לחדרי ואולמות שרתים, שלא בכדי נחשבים ללב הארגון ובמיוחד בחברות ההייטק והסלולר. מאחר והמזגנים הניידים לא תמיד יכולים לענות על צרכי הלקוחות בתחום זה, הרי שהחברה הוותיקה מציעה פתרונות משולבים לצד יט"אות וצ'ילרים בהתאם לצרכי הלקוחות.
בחברת א.א השכרת מזגנים מבינים כאמור את הנחיצות ואת הבהילות למערכות קירור, ולכן מחזיקה החברה מלאי אדיר של מערכות זמינות לאספקה והתקנה בכל רגע נתון למגזר הפרטי, עסקי וציבורי. "אנחנו יודעים להתמודד עם כל תקלה שיש למי שזקוק לפתרון קירור ומיזוג אס.או.אס. יש לנו פתרון ומענה לכל בעיה, מצינון ועד חימום, ואנחנו כל הזמן משפרים ומשדרגים את הפתרונות שלנו בהתאם לדרישות הלקוחות. ראוי לציין כי כל המערכות שלנו הן מהמתקדמות בשוק, שקטות וחסכוניות בחשמל. ברשותנו כל הציוד ההיקפי הדרוש להתקנת היחידות ולאספקת פתרונות התפורים לפי צרכי הלקוחות. אנו מלווים את הלקוחות מרגע ההתקנה ועד רגע הפירוק של המערכת, תוך דגש על ליווי אישי ומקצועי, תמיכה ומתן גיבוי טכני מלא מרגע הפניה ועד לתום תקופת השכירות. 
"יש לנו לא מעט מתחרים עם פתרונות לא פחות טובים, אבל הייחוד שלנו מתבטא, לדעתי, בשירות. השירות שלנו הוא 24-7, ללא פשרות, ללא עיגולי פינות ובקיצור שירות מקצועי נטו המאפשר ללקוח לישון בראש שקט ובידיעה שהוא מכוסה בכל נושא הקירור".
 


פי.סי.חץ