משפחת זלקינד מכרה מניות אלקטרה בשווי 70 מיליון שקל

משפחת זלקינד מכרה מניות אלקטרה בשווי 70 מיליון שקל

המניות הופצו בבורסה בדיסקאונט של כ-3% ביחס למחיר הבסיס של המניה ביום המכירה

משפחת זלקינד, בעלת השליטה בחברת אלקטרה, מכרה בבורסה בלוק של מניות בתמורה לכ-70 מיליון שקל שהם כ-5% מהון המניות. המניות של אלקטרה הופצו בבורסה בדיסקאונט של כ-3% ביחס למחיר הבסיס של המניה ביום המכירה.
המכירות בוצעו במספר עסקאות שכולן עברו בבורסה לפי שער של 410 שקל. עד המכירה החזיקה משפחת זלקינד ב-58.57% מהון המניות של אלקטרה באמצעות אלקו החזקות. בהפצה עברו מידי המשפחה כ-174,300 מניות של החברה. זהות הרוכשים אינה ברורה, אך לרוב מתבצעות הפצות מסוג זה על ידי הברוקר למשקיעים מוסדיים. 
 
מניית אלקטרה זינקה מתחילת השנה בכ-22% ומאז חודש ספטמבר השלימה המניה זינוק של מעל ל-60% והיא נסחרת קרוב לרמת השיא שנקבעה בסוף אפריל, אז נסחרה המניה מעל ל-440 שקל. כיום נסחרת המניה של החברה, המנוהלת על ידי איתמר דויטשר ושבראש הדירקטוריון שלה עומד מיכאל זלקינד, ברמה המשקפת לה שווי של מעל ל-1.52 מיליארד שקל. 
 
את השליטה באלקטרה, כמו גם באלקטרה נדל"ן ובאלקטרה מוצרי צריכה, יצרנית ויבואנית מזגנים ומוצרי חשמל נוספים, מחזיקה משפחתו של גרשון זלקינד והבנים דניאל ומיכאל באמצעות חברת ההחזקות אלקו, בה מחזיק האב ב-69.4% והבנים משמשים בה כמנכ"לים משותפים. אלקו החזקות זינקה מתחילת השנה ב-78% ושבה לרמתה באוגוסט 2011. 
 
המימוש של מניות אלקטרה צפוי לעזור למשפחה השלטת לחזק את מצבה הפיננסי של חברת ההחזקות, שהציגה ברבעון הראשון של השנה הפסד של 121 מיליון שק ותזרים מזומנים שלילי של 20 מיליון שקל.
 


פי.סי.חץ