הדובדבן שבקרח

הדובדבן שבקרח

איך מקימים משטח החלקה על הקרח

אסנת לכנר
החלקה על קרח היא ענף ספורט נפוץ בעולם ומוכר כספורט עממי ומקצועי כאחד. 
קיימות הערכות כי ההחלקה על הקרח הופיעה לראשונה בארצות סקנדינביה במאה ה-10 לפני הספירה. החל מימי הביניים ובעיקר בהולנד היתה ההחלקה על הקרח לפעילות פנאי ורק בשנים הבאות הפך לספורט לנפוץ במדינות אירופה הקרות ובצפון אמריקה.
משטח הקרח הראשון שיועד להחלקה נפתח בשנת 1876 בלונדון, את הקרח במשטח יצרו באופן מלאכותי וכך יכלו המחליקים להתאמן במשך כל ימות השנה. 
כיום קיימים משטחי החלקה טבעיים ומלאכותיים במרבית מדינות העולם המערבי.
באקלים הארץ-ישראלי לא יכול להתקיים משטח החלקה באופן טבעי ואף קשה מאוד לקיים לאורך זמן משטחי החלקה מלאכותיים בשל העלויות הגבוהות לתחזוקת המגרשים והאנרגיה הרבה הנדרשת לקירור אולם/ אוהל המשטח, כך שבהתאם גם כל ענפי הספורט הקשורים בקרח אינם נפוצים במדינתנו. 
כפועל יוצא, מעט משטחי ההחלקה הקיימים בארץ ואלו המוקמים באופן זמני משמשים את הקהל הרחב כאטרקציה תיירותית, לבילוי בשעות הפנאי וכן לייבוא מופעים אומנותיים מחו"ל. 
כך קרה שבשנים האחרונות מקימה חברת 'קורטק פתרונות קירור בע"מ', משטחי החלקה על הקרח לפחות פעמיים בשנה ובערים שונות בארץ. המזמינים מבקשים להציע לציבור הרחב מופעי אומנות מחו"ל, כדוגמת המופעים בהיכל הספורט נוקיה- יד אליהו, ובעיר הקרח בירושלים, שם הוקמו שני משטחי קרח השנה, האחד מיועד למופעים והשני פתוח להנאת הקהל.
הקמת משטח החלקה על הקרח מצריך תכנון מדויק, תנאים מתאימים להקמה ולתפעול וכמובן מימון.
את המשטח מקימה 'קורטק' בתוך יומיים עד שלושה ימים, תלוי במורכבות הפרויקט ובתנאים במקום.

מה צריך כדי להתחיל?

אז קודם כל צריך מקום מקורה וממוזג, כזה שאפשר לשמור בו על טמפ' של מקסימום c°20, אם מדובר באוהל אז עליו להיות אטום לרוח, שמש וגשם.
אם המקום אינו קר מספיק, קורטק, שמתמחה בפתרונות קירור, תוכל לספק את הטמפרטורה הרצויה.
שנית צריך תשתית להקפאת משטח ההחלקה, כלומר, במה/ פודיום/ רצפה מפולסת מוכנה ליצירת משטח הקרח.
קורטק מספקת את תשתית ההקפאה, צ'ילרים להקפאה, נוזל להקפאה, בידוד למשטח ומעקות, כמו גם את נעלי ההחלקה ומכונת פילוס קרח (זמבוני) לשמירה על איכות המשטח ותחזוקה שוטפת.
עיריות ברחבי הארץ כמו גם חברות הפקה שונות כבר הרימו את הכפפה ומספקות ללקוחותיהם מענה מושלם לקידום מכירות, אירועים ובילוי במרחק הקמה של עד 3 ימים ולכל תקופה שיחפצו.
להמחשת הפלא צילמה החברה סרטון קצר על הקמת משטח החלקה, בתוך היכל נוקיה, לפני מספר שנים, הסרטון נמצא באתר החברה – www.kortec.co.il
 
להזמנות ופרטים נוספים התקשרו עכשיו – 1-800-800-299
 


פי.סי.חץ