קבוצת תדיראן זכתה במכרז של משרד הבריאות להתייעלות אנרגטית ב-11 בתי חולים ממשלתיים בישראל‎

קבוצת תדיראן זכתה במכרז של משרד הבריאות להתייעלות אנרגטית ב-11 בתי חולים ממשלתיים בישראל‎

מטרת הפרויקט הינה להוביל לחיסכון מרבי בהוצאות האנרגיה של בתי החולים הממשלתיים בישראל.

קבוצת תדיראן מדווחת על זכייה במכרז של משרד הבריאות להתייעלות אנרגטית ב-11 בתי חולים ממשלתיים בישראל. הוצאות האנרגיה של 11 בתי החולים הממשלתיים מסתכמות בכ-150-200 מיליון ש"ח בשנה, המשקף הוצאה מצטברת על אנרגיה כ-2.5-3 מיליארד ש’’ח בתקופה של 15 שנים.
לצורך המכרז, חתמה תדיראן על הסכם שותפות עם חברת Prima Vera, חברה איטלקית המתמחה בתחום המכרז, והוקמה חברה משותפת בחלקים שווים. היקף ההשקעות בין היתר בהחלפת התשתיות והציוד מוערך בסכום של עד כ-100 מיליון ש’’ח לתקופת הקמה והפעלה של 17 שנים.  מטרת הפרויקט הינה להוביל לחיסכון מרבי בהוצאות האנרגיה של בתי החולים הממשלתיים בישראל.
“הזכייה במכרז כה משמעותי בתחום ההתייעלות האנרגטית בבתי חולים הינה תעודת כבוד עבור קבוצת תדיראן והוכחה לכך שתדיראן מובילה ופורצת דרך בכל מה שקשור בתחומי מיזוג אוויר, חימום, אוורור והתייעלות אנרגטית. הזכייה במכרז בתי החולים מציבה את תדיראן בחזית תחום ההתייעלות האנרגטית בישראל”, אמר משה ממרוד, מנכ”ל ובעלים של קבוצת תדיראן.
טובי פישביין, סמנכ”ל הכספים והפיתוח העסקי של תדיראן הולדינגס: “לפני כ-3 שנים הקמנו חטיבה לפתרונות אנרגיה מתקדמים, והתחלנו לעבוד על פרויקט בתי החולים. כשניגשנו למכרז ראינו בו הזדמנות להוביל פרויקט משמעותי במדינת ישראל, עם תשואות אטרקטיביות ולא פחות חשוב, זיהינו שוק בהתהוות עם פוטנציאל גידול משמעותי, המאפשר לתדיראן - באמצעות הניסיון והיכולות של אנשיה ומוצריה - להפוך למובילה בו.”


פי.סי.חץ