בשורה חדשה בענף מיזוג האויר בישראל:

בשורה חדשה בענף מיזוג האויר בישראל:

שתי עמותות חדשות הנלחמות על האינטרסים של קבלנים ומתקינים בענף

כאשר יש איגוד ועמותה כמעט לכל קבוצת אינטרס בארץ, היה זה רק עניין של זמן  שענף כה משגשג וחיוני בתעשיה בישראל, יגשש את דרכו לקראת התארגנות עצמאית.  
בימים אלו הוקמו שתי עמותות חדשות בישראל לתחום מיזוג האויר. במבט ראשוני נראה כי שתי העמותות יושבות במשבצת דומה, שמטרתה להתאגד על מנת לקדם את האינטרסים של העוסקים בענף ולהיות כח משפיע, אולם ככל הנראה הזמן יעיד מי מהעמותות פועלת באמת לטובתם של העוסקים בענף, ומי מהן תצליח לקדם את האינטרסים החיוניים של עובדי הענף.  
העמותה לקידום ענף המיזוג בישראל, המכונה גם ארגון העוסקים בענף המיזוג בישראל, אותה ייסד דויד בן טוב, תקיים את כנס היסוד שלה בכפר המכביה, ב-24.3.2015. מייסדה מאמין שביכולתו של הארגון לייצג את האינטרסים המקצועיים והעסקיים של חבריו. בן טוב מסביר שהארגון נוסד במטרה לשרת את כלל העוסקים העצמאיים בענף ו”להפוך כל אחד מאתנו ואת כולנו יחד למקצועיים יותר, רווחיים ומצליחים יותר. החזון הוא להפוך לארגון מוביל המייצג ללא פשרות את האינטרסים המקצועיים והעסקיים של העוסקים בענף ולדאוג לקידומם המקצועי ולרווחתם הכלכלית”. מטרותיו המוצהרות של הארגון: ארגון וייצוג העוסקים בענף במסגרת ייחודית מבוססת אינטרסים מקצועיים וכלכליים, טיפוח וקידום זכויותיהם, העלאת המודעות לענף המיזוג על ידי קידום חקיקה, תקנות, חוקי עזר וכדומה, ארגון ימי עיון הדרכות והשתלמויות,  יצירת הסדרים לשיתוף פעולה עם ספקים רלוונטיים לטובת חברי הארגון. ניתן להצטרף בדף הפייסבוק: מזגניה - מיזוג אנשי מיזוג.
במקביל הוקמה התאחדות קבלני מיזוג אויר וחימום בישראל,  ע״י 14 חברות קבלניות מתחום מיזוג האויר ומתפקדת כמוסד ללא מטרות רווח. עמותה זו פועלת כגוף מוסדר שכל חבריו פועלים בהתנדבות. העמותה פועלת תחת פיקוח צמוד של רו”ח ועו”ד עפ”י כללים דמוקרטיים המאפשרים לחבריה לבחור ולהבחר לועדות השונות במסגרתה.  
מייסדי העמותה הקימוה במטרה  לאגד ולאחד את כלל קבלני מיזוג האויר והחימום בארץ , תחת הגדרה זו הם פונים גם למתקינים וטכנאי מיזוג אויר, על מנת ליצור גוף משפיע אשר יוכל לפעול להצבת תקנים וסטנדרטים ראויים בכל הקשור לעבודות מיזוג האוויר .
יובל בריק, המייסד והבעלים של חברת ״קרור מגדל״ בע״מ, אומר כי לדעתו יש לפעול במשותף לייצוג קבלני המיזוג בקרב משרדי הממשלה להכרת מקצוע ״קבלני מיזוג אוויר ״ כמקצוע ובמטרה לאחד את הסטנדרטים והתקנים הנהוגים לגבי מקצוע זה תחת גוף  ממשלתי אחד ולא יפוצלו בין המחלקות השונות כמו מחלקת גז, מחלקת חשמל, מחלקת רישום קבלנים ואחרות במשרדי הממשלה. 
עמותה זו תפעל, לייצוג קבלני מיזוג האוויר הן בפני המוסדות הממשלתיים, והן בפני גופי ההסתדרות, מתוך מטרה לדאוג לחקיקה ממשלתית ראויה בתחום ולדאוג לזכויותיהם ורווחתם של העוסקים בו. 
יו״ר העמותה אלי מתתיהו, הבעלים של חברת אלרם שיווק ושרותים, מוסיף כי בכוונת המייסדים להעלות את הרמה המקצועית, ולפעול לשת״פ עם כל העוסקים בענף לרבות החברות היצרניות, יבואני המזגנים וארגון המהנדסים, ליצירת פורומים מקצועיים, השתלמויות וימי עיון  וספרות מקצועית נגישה. 
חברי העמותה ערכו מספר כינוסים ואף חילקו את פעילות העמותה לפי ועדות מוסדרות, המעידות על ארגון שיטתי: בינהן ועדת ימי עיון וכנסים, ועדת מעסיקים ועדת אתיקה ובוררות   וכו’ . את מטרות העמותה ודרכי ההרשמה תוכלו למצוא בדף הפייסבוק בשם : התאחדות קבלני מיזוג אויר וחימום בישראל. 


פי.סי.חץ