עוצמת הקור

עוצמת הקור

מזגן מיני מרכזי עם מאייד בגובה של 28.5 ס”מ, טרמוסטט עם מסך מגע המיועד למזגנים, יחידות עיבוי בהן ניתן לשתול מדחס בודד או מספר מדחסים הרמטיים או סמי הרמטיים, משאבות במבנה מונובלוק אופקי או אנכי, וסעפת שעונים עם אפליקציית בלוטות’ למערכות מיזוג וקירור גדולות,

אבי אובליגנהרץ
אחרי קיץ מוצלח במיוחד במהלכו נרשם גידול במכירות הנע בין אחוזים בודדים לעשרות אחוזים, לא פלא שמפלס מצב הרוח בקרב אנשי תעשיית מיזוג האוויר, הקירור, חימום ואיוורור המקומית, היה מרומם למדי כפי שניתן היה לחוש במהלך תערוכת אקלימה ה-23.
לא פחות מ-5,000 מערכות מיזוג ואוורור, מערכות שליטה ובקרה, משאבות, מדחסים, גזי קירור, אביזרים וחלפים תוצרת כ-700 חברות מרחבי תבל, הוצגו בשלושת ימי התערוכה שנערכה בחודש שעבר בגני התערוכה. 
להלן סקירה של המציגים והחידושים הבולטים בתערוכה הדו-שנתית המהווה בבואה נאמנה למגמות המובילות בתעשייה בעולם, ובראשן כמובן החסכון באנרגיה ומעבר למערכות ומוצרים ידידותיים לסביבה.
 
דיין מוצרי קירור עוסקת ביבוא, יצוא, שיווק והפצה של ציוד קירור ומיזוג אוויר. הביתן רחב הידיים והמושקע של החברה, שנוסדה ב-1962 ומייצגת את מיטב החברות המובילות בעולם, עוצב בהתאם לסלוגן שלה: דיין- ספינת הדגל של מוצרי הקירור. “בחרנו בסלוגן הזה כי אנחנו תמיד משתדלים להביא את חזית הטכנולוגיה לענף שלנו שצמא לחידושים, באמצעות מיטב הספקים בעולם אותם אנו מייצגים בארץ”, הסביר המנכ”ל שלמה דיין. על החידושים הבולטים שהציגה החברה בתערוכת אקלימה נמנות יחידות עיבוי בהן ניתן לשתול מדחס בודד או מספר מדחסים הרמטיים או סמי הרמטיים בהספקים של עד 35 כוח סוס, דבר המוריד את עלויות החשמל בכ-20%. היות והן מושתקות, היחידות מתאימות לעבודה בסביבה עירונית ובפרט במרכולים דוגמת AMPM. כמו כן, הציגה החברה לראשונה מנועים בטכנולוגיית EC  בעלי נצילות אנרגטית גבוהה תוצרת Ziehl- Abegg; שסתומי התפשטות, תרמוסטטים, משאבות חום ועוד מוצרים רבים מבית SANHUA הנחשבת ליצרנית הגדולה בעולם בתחום פעילותה; ליין חדש של מיכלי לחץ תוצרת GVN; וקו מוצרי הפרזול לחדרי קירור של חברת אינטרטכניקה האיטלקית בדגש על מסילות לדלתות הקירור.
יוניק מערכות מיזוג אוויר מתקדמות עוסקת בשיווק מערכות מיזוג אוויר מתקדמות לקירור חללים ומבנים גדולים. החברה מצור יגאל משמשת כיבואנית הבלעדית בישראל של חברת RHOSS האיטלקית ומזגני VRF של HITACHI היפנית. רוס נחשבת לאחת היצרניות המובילות בעולם של מערכות קירור מים, יחידות טיפול באוויר, יחידות מפוח נחשון ומשאבות חום החל מ-4 קילוואט ועד 1600 קילווואט. כל מוצרי החברה הם בעלי תקן Eurovent, דבר שמבטיח את אמינות המוצר ובעלי מקדמי יעילות אנרגטית גבוהים. 
בנוסף, משווקת כאמור החברה את מזגני ה-VRF  של היטאצ’י הידועים באמינותם הגבוהה ובחסכון מירבי של עד 40% באנרגיה. “השילוב בין המערכות המתקדמות של רוס והיטאצ’י מאפשר לנו להציע מנעד רחב של פתרונות ייחודיים כמו יטאות של רוס עם מערכות  VRF של היטאצ’י, יחד עם מערכות בקרת טמפרטורה ולחות, שילוב היוצר מערכת בעלת יעילות אנרגטית גבוהה”, אומר אלון אוריאלי, מנכ”ל יוניק מערכות מיזוג אוויר מתקדמות. לאחרונה סיימה החברה הקמת מערכת מיזוג וקירור משולבת וייחודית בבית התפוצות בתל אביב, בה שולבו לדברי המהנדס הראשי של החברה, יגאל ויקינסקי, יחידות עם גלגל אנטלפיה “לקירור וייבוש ראשוני של האוויר הנפלט מהבניין. יחידה זו יכולה לחסוך עד כ-70% מצריכת האנרגיה של המבנה”.
 
מיטב-טק מקבוצת קונטאל מתמחה בפיתוח ובייצור פתרונות חכמים לכל סוגי מערכות מיזוג האוויר. הטרמוסטטים, מערכות בקרה, בקרי התקשורת ושאר מוצרי החברה משווקים בארץ ובעולם ומאופיינים בחדשנות טכנולוגית ורמת אמינות גבוהה. החברה שהוקמה ב-1990, חשפה לראשונה ליין חדש של טרמוסטטים עם מסך מגע המיועד למזגנים, יחידות מפוח נחשון וכפנלי הפעלה לבקרה בתקשורת. סמנכ”ל השיווק ישראל וולק ציין כי הסדרה נמצאת בשלבים אחרונים של פיתוח ובדיקות אביטיפוס ומיועדת לצאת לשוק בשנת 2016. “מעבר לתכונות הקונבנציונליות של טרמוסטטים, הכנסנו במוצר הזה את כל מה שדור העתיד מבקש. בעיקר מדובר ב-Wi-Fi, תקשורת RS485, שליטה על תאורה, תכנות יומי ושבועי, פתרון לנושא השבת עבור הציבור הדתי ותכונות מיוחדות לחסכון באנרגיה. מסך המגע גדול במיוחד וברור כדי שיהיה נוח למשתמש ובעיצוב חדשני”, אמר וולק. 
 
 
משיק מרכז מספקת שרות מקיף ואיכותי בתחומים הבאים: אחזקת מערכות מיזוג אוויר, הרכבת בקרים ליחידות מיזוג אוויר, שירות ואחזקה למערכות מיזוג אוויר, ביצוע פרויקטים למיזוג אוויר, אספקת חלקי חילוף למדחסים וביצוע שיפוצי מדחסים. ההתמחות העיקרית של החברה, שהוקמה ב-98‘, היא בשיפוץ מדחסים בורגיים ובוכנתיים לקירור ומיזוג. עיקר הדגש בתערוכה הושם על לוחות חשמל עם בקרים וכיתוב בעברית למערכות קירור מים, ומדחסים משופצים תוצרת קרייר, דורין, ביצר, קופלנד וטריין. “כיוון שאנחנו המשפצים של של המדחסים, הלקוח מקבל אותם מיד ראשונה כולל פירוק, התקנה והפעלה דבר שחוסך לו בעלויות היות והמדחס לא עובר כמה ידיים. הכל תחת קורת גג אחת ואנחנו נותנים גם שנה אחריות על כל מדחס שאנחנו משפצים. אצלנו הלקוח מקבל את כל החבילה: חשמל, גז, שיפוץ מדחסים, שדרוגים, בקרה וכדומה”, הדגיש שמעון כהן- אמין, מנכ”ל משותף משיק מרכז.
 
טריין - טי.איי. פתרונות (ישראל) הינה השלוחה המקומית של חברת טריין שנוסדה ב-1913 ונחשבת למובילה עולמית באספקת פתרונות קירור ומיזוג אוויר, אספקת והשכרת ציוד, שירות ומערכות בקרה. טריין שבבעלות תאגיד הבנייה אינגרסול ראנד, מונה למעלה מ-29 אלף עובדים המועסקים ב-104 מפעלים ב-28 מדינות ומחזור המכירות השנתי שלה הוא מעל 8 מיליארד דולר. “הפעילות המרכזית של טריין בכלל ובישראל בפרט היא מכירת מערכות קירור, מיזוג וחימום מסחריות כמו צ’ילרים, שירות ואחזקה, ומתן פתרונות ללקוחות שלנו כדי לשדרג מערכות ישנות ובזבזניות שלהם. המטרה המרכזית שלנו היא לחסוך באנרגיה ובהוצאות של הלקוחות שלנו. בנוסף למכירה, אנחנו משכירים ציוד העומד בתקנים הסביבתיים המחמירים ברחבי העולם ובעל נצילות אנרגטית גבוהה”, הבהיר חוזה לה לוג’יה, מנכ”ל טריין אירופה שהגיע ארצה לרגל התערוכה כאורחו של מנכ”ל טריין ישראל, עמי לוי. המערכות המתקדמות של טריין ערוכות לייצר בו זמנית מים חמים ומים קרים, ולהעניק תחושת נוחות מירבית ללקוחות ולכל מי שנמצא בחללים הממוזגים ומחוממים על ידי אותן מערכות. דגש רב מושם לדברי לה לוג’יה על נושא השירות והתמיכה הטכנית בלקוחות במטרה לעודד את הלקוחות להחליף את היחידות המיושנות והבזבזניות ביחידות מתקדמות וחסכוניות בעלות החזר השקעה מהיר. בניגוד למתחריה, טריין ישראל מעסיקה עובדים מקומיים בלבד ולא קבלני משנה או במיקור חוץ, אשר מקבלים הכשרה בטריין העולמית “ולכן הם מעל הרמה הממוצעת של עובדי הענף בארץ. אנחנו היחידים בישראל שיש להם את כל שרשרת האספקה: הפצה, שיווק, תמיכה טכנית ובקיצור וואן סטופ שופ. מה גם שאנחנו מחוייבים למכירות של המותג טריין בלבד”, ציין לוי.
 
 
אלקטרה מיזוג אוויר ואקלים מובילה את תחום מיזוג האוויר בארץ כבר 70 שנה ומציעה מגוון פתרונות רחב למגזר הביתי והמסחרי, שחלקו הוצג בביתן רחב הידיים והמעוצב היטב של החברה. “שמנו את הדגש הפעם על חדשנות, טכנולוגיה ושירות. המטרה שהצבנו לעצמנו היא להביא לכלל הציבור את החדשנות הטכנולוגית האחרונה בתחום מיזוג האוויר בדגש על בקרת איכות, הן על המוצרים שאנו מייצרים לשוק המקומי והן לשווקים בחו”ל. בנוסף, הבלטנו הפעם את נושא השיירות הייחודי שאנו נותנים לקבלנים ולמתקינים במסגרת מוקד אלקטרה PRO המבודל מהשירות לצרכן הסופי”, הסביר יגיל וויט, מנכ”ל אלקטרה מיזוג אוויר ואקלים. אחד החידושים הבולטים שחשפה החברה לראשונה הוא  אלקטרה ELD, סדרת מזגנים מיני מרכזיים המיועדת לפרוזדורים ומסדרונות. הסדרה החדשה פותחה במיוחד להתאמה לאקלים הישראלי ולבנייה הרוויה המודרנית ובעלת מאייד בגובה של 28.5 ס”מ בלבד, הכולל משאבת ניקוז אינטגראלית ומצוף למניעת נזילות. יניקת האוויר נעשית מתחתית או מאחורי היחידה, מחברי הצנרת מקובעים לדופן היחידה וקופסת החשמל ניתקת למרחק 1 מ’. היחידה בעלת רמת רעש נמוכה, ההתקנה קלה ופשוטה, יש אפשרות לשלט חוטי ולהפעלה/הפסקה מרחוק באמצעות מגע יבש. בנוסף, ניתן לחבר למזגן את מערכת הדמפרים אלקטרה מינימקס+. ראוי לציין כי אלקטרה היא החברה היחידה שמייצרת מזגנים מיני מרכזיים רק בישראל. במקביל, השיקה אלקטרה מערכת מולטיBOX בתפוקה מירבית של BTU 59,700. המערכת מאפשרת להשתמש בהכנת הצנרת הסטנדרטית של הקבלן ולחבר באמצעות קופסת פיצול בתוך הדירה עד 5 יחידות פנימיות, כאשר הגדולה ביותר היא בתפוקה של BTU 34,000. ניתן לחבר למערכת מגוון של יחידות פנים עיליות, נסתרות ומתועלות, באורך צנרת מרבי של 80 מטר. המערכת בעלת מדחס ומנועי מאווררים חיצוניים DC Brushless, תיקון פאזות אוטומטי, תצוגה דיגיטלית לדיאגנוסטיקה, בדיקה אוטומטית של תקינות המערכת ואפשרות ביצוע ואקום מרכזי לכל המערכת. גם מערכת זו תוצרת כחול לבן, בעלת הזנת חשמל תלת פאזית ונותנת מענה מושלם למיזוג דירה בבנייה רוויה, כתחליף למזגן מיני מרכזי.                                                                                    
משב הנדסת קירור ומיזוג אוויר, אחת מהחברות הקבלניות המובילות בתחום מיזוג האוויר המרכזי והקירור התעשייתי בישראל, ציינה במהלך תערוכת אקלימה 50 שנה להיווסדה. החברה שהוקמה על ידי אלי ארסט ז”ל ומנחם רותם, הינה הסוכנת הבלעדית של חברת הקירור ומיזוג יורק בארץ, ומתמחה בביצוע מיזמים רחבי היקף בכל תחומי הטמפרטורות - החל ממערכות ייצור קיטור בטמפרטורות גבוהות, מערכות מיזוג אוויר, איוורור, צינון וקירור, וכלה במערכות הקפאה עמוקה במפעלי תעשייה, מרכזי אנרגיה, משרדי ממשלה, מבני ציבור, מסחר וקניות. 
בנוסף, פועלת ‘משב’ בפרויקטים משולבים בתחום האלקטרומכני בשיתוף עם חברת ארדן פרויקטים. יוני מלאכי, סמנכ”ל התפעול של ‘משב’, מסר שהחברה בחרה להבליט בתערוכה פרויקטים בולטים שביצעה בשנים האחרונות דוגמת שיפור יעילות ייצור החשמל בתחנות כוח מסוג טורבינת בערה על ידי קירור האוויר הנכנס לטורבינה. המיזם, שבוצע בתחנת הכוח פז אשדוד, תחנה בת 110 מגה-וואט, כלל התקנת צ’ילרים בתפוקה של 5000 טון קירור ותרם לשיפור יעילות האנרגיה של התחנה בכ-20%. פרויקט בולט נוסף שביצעה ‘משב’ הוא הקמת מערכות האנרגיה במחלבה החדשה של טרה בדרום, החל בקיטור, מי מגדל קירור, מים קרים למיזוג אוויר, תמלחת לצינון, מי קרח לפסטור ולאחסון חלב וכלה באמוניה לייצור מי קרח. “מדובר בספקטרום של מ-180 מעלות ועד מינוס 10 מעלות צלזיוס תחת קורת גג אחת”.
המניע משאבות נמנית עם החברות המובילות בתחום המשאבות בישראל והיא אחת היצרניות הבודדות הפועלות כיום בתחום זה בארץ. כמו כן, החברה משפצת ומשווקת את כל סוגי המשאבות: צנטרופוגליות להספקת מים והגברת לחץ, נירוסטה, טבולות לניקוז וביוב, למערכות  מיזוג אוויר, לתעשייה התהליכית ומתקני “סילוקית”. ב”אקלימה” הציגה ‘המניע’ שנוסדה בשנת 1937, לראשונה את קו המשאבות החדש תוצרת כחול לבן: TSRM. מדובר במשאבות במבנה מונובלוק אופקי או אנכי לקו, ויתרונן הגדול לדברי המנכ”ל שלמה אנגלר הוא “הגישה הקלה במיוחד במקומות בעלי גישה מצומצמת”. בנוסף הציגה החברה קו חדש של משאבות נירוסטה מיובאות, 304 ו-316 תוצרת CMP מסין שנותנות פתרון במחיר תחרותי לסוגי התקנות שונים: אפקי, אנכי וישר. עוד ציין אנגלר כי בעקבות התקן הישראלי החדש ליעילות מנועים, כל המשאבות של החברה מגיעות עם יעילות גבוהה בדרגת IE3.
 
קורטק מתמחה במתן פתרונות קירור מיידיים לכל סוגי התעשייה, באפליקציות שונות, והינה החברה המובילה בישראל להשכרת מערכות קירור, מיזוג אוויר וגנרטורים. 
בבעלות החברה יחידות קירור ומיזוג אוויר בתפוקה כוללת של 12,000 טון קירור ממלאי קיים ובאספקה מיידית. בכל תקופת ההשכרה קורטק מגבה טכנית את פעילות היחידות המושכרות ומתחייבת לשירות תחזוקה מלא בפריסה ארצית 24 שעות. עפר ננצל, מנהל השיווק מסר שהחברה הוותיקה מתמקדת כיום בפרויקטי Turn Key, מיזמים שמתבטאים בהשכרת ציוד לתקופה ארוכה או במכירה. לאחרונה הוסיפה קורטק לחבילת השירותים שלה בקרה אלחוטית באמצעות הטלפון הסלולארי, וכתוצאה מכך ניתן לשלוט על הצ’ילרים ושאר יחידות המיזוג והקירור מרחוק ובכל עת. 
ננצל הוסיף כי לאחרונה סיימה החברה פרויקט ייחודי של קירור ארונות החשמל במפעל של חברת אבן קיסר בשדות ים, ובעקבות הצלחתו התבקשה קורטק לבצע את אותה עבודה במפעל השני של  אבן קיסר בפארק התעשייה בר לב.
 
סופקו אינטרנשיונל מתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק מוצרים חשמליים ואלקטרו מכניים, מכשירי מדידה ועוד לתעשיית הקירור ומיזוג האוויר. החברה הוותיקה, שמוצריה משווקים בכל ארבע כנפות תבל, הציגה לראשונה סעפת שעונים (מניפולד) עם אפליקציית בלוטות’ לבקרה מרחוק למערכות מיזוג וקירור גדולות, שלל כלי עבודה איכותיים תוצרת בלק דאיימונד הטאיוונית אותה מייצגת ‘סופקו’ באופן בלעדי בארץ, ומעילי שטיפה לשטיפת סוללות המזגנים. בנוסף, הציגה החברה את הדור החדש של ממסרי התנעה המשפרים את התנעת מנוע המזגן במאות אחוזים, קופסת הפעלה ובקרה לקירור מסחרי עד 3 כוח סוס לחימום או קירור מתקני מים ותצוגת תהליך ואקום דיגיטלי לעומת מדידה עם שעונים רגילים. “בניגוד למתחרים שלנו שהם רק יבואנים, אנחנו גם מפתחים מוצרים ומחזיקים בשני מפעלים בארה”ב, מפעל בסין ומפעל בנתניה”, אמר סמנכ”ל השיווק ופיתוח מיקי רץ.
 
מדן (סחר) טכנולוגיות הוקמה ב-1998 והינה יצרנית וספקית פתרונות לתחום המים השפכים והמשאבות המובילה בישראל. לפני כארבע שנים רכשה החברה מחברת “המחדש” את קו הייצור למותג “Renova” (לשעבר חברת “לסיכו הנדסה” -  “המאיץ”) והעתיקה את הפעילות, כולל קו הייצור, לקיבוץ מעגן מיכאל. זהו קו ייצור למשאבות מים צנטריפוגליות ביניקת קצה לתחום הקירור ומיזוג האוויר, התעשייה, החקלאות וכן, להרכבת מערכות הגברת לחץ מושלמות “הידרומט” לתחום הבנייה. המפעל מצויד בתקן איכות  ISO9001 ותו “כחול לבן”, לייצור המשאבות והמערכות הללו בישראל. אור אלקלעי, מנהל מחלקת משאבות מסר שלאחרונה השיקה החברה במפעל מבדקת משאבות מהמתקדמות בישראל. המבדקה שתוכננה ונבנתה על פי תקני איכות מחמירים, תקן ISO9906 הבינלאומי, מספקת בדיקות ביצועים ממוחשבות למשאבות בספיקות עד 1,000 מק”ש וללחץ מרבי עד 400 מטרים. בקרוב תערוך החברה כנס מהנדסים ויועצי מיזוג אוויר במרכזו תעמוד המבדקה החדשה.  
 
סגול טכנולוגיות מתקדמות הוקמה לצורך הבאת טכנולוגיות מתקדמות לטיפול באיכות האוויר ויצירת חסכון אנרגטי. סגול היא החברה המובילה בארץ בייבוא ושיווק מנורות אולטרה סגוליות UVC לקטילת חיידקים ומניעת זיהומים בסוללות מיזוג האוויר. החברה, המשמשת כנציגה מקומית של Sanuvox  הקנדית הנחשבת למובילה העולמית בתחום, מחזיקה במלאי מספר דגמים המותאמים לגדלים השונים של יחידות מיזוג האוויר. “הנורות שלנו שומרות את סוללות הקירור במזגנים נקיות מעובשים, נבגים וחיידקים, ואפילו מפרקות תרכובות אורגניות של ריח, דבר שמשפר את תפוקתם ומורידים את עלויות החשמל שלהם. בנוסף, הן משמשות לטיהור האוויר מחיידקים, וירוסים ומקרדית האבק”, הדגיש מנהל השיווק זהר מלכא. טכנולוגיית ה-UVC מוכרת ומאושרת על ידי  ASHRAE (ארגון הגג למהנדסי מיזוג אוויר, קירור וחימום האמריקאי), ומעוגנת במבחנים ומחקרים שונים החל מה-EPA האמריקאי ומוסדות מחקר אוניברסיטאיים שונים. את הנורות של ‘סגול’ ניתן למצוא בין השאר בבתי החולים ביילינסון, הלל יפה, סורוקה ורמב”ם, ובחברות אלאופ וטבע.
 
אס. זד. מערכות הינה הנציגה הבלעדית של קונצרן מיזוג האוויר דייקין בישראל. החברה שבבעלות משותפת של קבוצת בולטהאופ ישראל וקבוצת אלקטרה, הציגה מקבץ נבחר של מערכות הקירור והמיזוג המסחריות של דייקין, אבל את גולת הכותרת היוותה מערכת המיזוג החדשה Electra VRF. המזגן משלב בתוכו יכולות טכנולוגיות מרשימות דוגמת מעבה יחיד של 22 כוח סוס ויכולת חיבור למעגל אחד בסך של 88  כוח סוס. בנוסף, השיקה החברה מעבה מיני VRV עם זריקה צידית של 16 כוח סוס, ולדברי המנכ”ל ארז יובל, עם אפשרות להפרש גבהים בין מיקום המעבים למאיידים לגובה של 110 מ’ ויכולת עבודה בטמפרטורות שבין מינוס 20 עד 48 מעלות צלזיוס כסטנדרט. “לראשונה בארץ אנו מעניקים ארבע שנות אחריות מלאה על המוצר ונעניק ליווי טכני- הנדסי לקבלנים שיתקינו את המוצר החדש. מערכת המיזוג מביאה לשוק מחד את הטכנולוגיה המתקדמת של חברת דייקין ומאידך, את הידע ההנדסאי, הטכנאים והליווי הלוגיסטי של חברת אס. זד שביצעה פרויקטים משמעותיים כדוגמת עיר הבה”דים וכ-20 מגדלי יוקרה של מעל 30 קומות”, ציין יובל.
 
 
פי.סי. חץ מתמחה בשיווק ציוד למערכות קירור, מיזוג אוויר ואיוורור. החברה מציעה ללקוחותיה מגוון הולך וגדל של מוצרים תוצרת מיטב החברות בעולם כגון קררים, מפוחים, מאוווררים תעשייתיים, מנועים חשמליים, שסתומי התפשטות, ברזים חשמליים, בקרים ועוד. המנכ”ל יוסי מתיתיהו מסר שהפעם בחרה החברה שנוסדה ב-1993, להתמקד בפתרונות שונים של החלפת חום בתחום התרמו דינמיקה, מערכות בקרה ושליטה מרחוק תוך מתן דגש על היכולות של פי.סי. חץ לתכנן את הפתרון ללקוח, וברזים מפוקדים וברזים כדוריים תוצרת סימנס. עוד בלט בביתן החברה סימולטור שמדמה פעולה של שסתום אלקטרוני של קארל בהשוואה לשסתומים של חברות אחרות.
 
 
קונטאל אוטומציה ובקרה עוסקת בביצוע פרויקטים ובאספקת מערכות וציוד בתחומי האוטומצייה התעשייתית, בקרת תהליכים, בקרת מבנים ומיזוג-אוויר ופתרונות תוכנה לניהול הייצור. ‘קונטאל’ מספקת פרויקטים שלמים הכוללים את כל ציוד הקצה (שסתומי בקרה ומפעיליהם, מפעילי מדפים, מגוון רגשים לטמפרטורה, לחות, לחץ, ספיקה, איכות אוויר וכדומה. גדעון טילמן, מנכ”ל משותף בחברה ציין כי קונטאל בחרה להבליט את הרגשים לבקרת מערכות מיזוג אוויר של סימנס הנחשבים להמתקדמים מסוגם בעולם ומצויידים במסכי מגע. לצד הרגשים החדשים חשפה החברה שנוסדה ב-1964, מערכת בקרת מבנים Desigo CC אף היא תוצרת סימנס, הכוללת ממשק אדם מכונה חדשני, ואשר משותף גם למערכות בקרת מבנים וגם למערכות גילוי אש של סימנס. בנוסף, הציגה החברה מערכת למדידת ספיקות מים מבית סימנס, מערכת מניית אנרגיה המודדת במדיוק את צריכת החשמל של כל צרכן בבניינים רבי דיירים, שסתומי פרפר איכותיים במחירים תחרותיים, תוספי לחות איכותיים תוצרת קארל הגרמנית ומערכות VAV עם מערכות בקרה ותקשורת BacNet .
 
אביזרי מיזוג אוויר יסודות ACP הינה החברה הוותיקה ביותר בארץ לייצור גרילים מאלומיניום הנחשב לחומר עמיד לאורך זמן, למערכות מיזוג אוויר. החברה, שנוסדה ב-1965 והינה בבעלות המושב השיתופי יסודות ליד גדרה, מתמחה בייצור בהתאמה אישית לכל הצרכים ומסוגלת לספק פתרונות לפי כל מידה נדרשת ובעיצובים שונים לקבלנים, אנשי אחזקה וכמובן אדריכלים. מנהל המכירות אברהם יפרח מסר שמחלקת הצביעה באבקה של החברה ערוכה להתאים כל צבע מצבעי הקשת לפי צרכי הלקוח, וכי יועצי המכירות של ‘ACP’ הם נותני שירות לכל דבר שמודדים את החלונות וגם נותנים את הפתרון המלא. ב”אקלימה” נחשפה לראשונה סדרת מוצרי פיזור אוויר משולבת תאורת לד, סדרה מושקעת ויפה שמשדרגת את הגרילים והופכת אותם לפריט עיצובי לכל דבר. “הגרילים שלנו הם ידידותיים לסביבה, מאוד איכותיים ואנחנו לא מתפשרים על האיכות. אנחנו משקיעים כל הזמן מאמצים בחיפוש אחר טכנולוגיות חדשות לפיזור אוויר ברחבי העולם”, הדגיש יפרח.
 
אופק בר אנרגיה ירוקה משמשת כמפיצה הבלעדית בישראל של מערכות המיזוג המסחריות מבית מידאה: מיני VRF, צ’ילרים, פנקולים, פאקג’ים ויט”אות. בנוסף, משווקת החברה את המוצרים המסחריים של קבוצת מידאה בתחום חימום המים: משאבות חימום מים, דודי מונובלוק עם משאבות חום בילד אין ומשאבות חום לבריכות. קבוצת מידאה, מהחברות הגדולות בעולם בתחום עם מחזור מכירות של כ- 22.3 מיליארד דולר בשנת 2014, מובילה את הענף בחדשנות, יצירתיות וטכנולוגיה מתקדמת. מוצרי החברה מאופיינים באיכות ואמינות, יעילות אנרגטית גבוהה, ומחירים אטרקטיביים. “בתערוכה שמנו את הדגש על דודי מונובלוק עם משאבת חום קטנה, בנפחים של 150, 190 ו-300 ליטר. היחידות הללו חסכוניות בחשמל אפילו בהשוואה לדודי שמש, שקטות מאוד, כוללות גם גוף חימום פנימי לגיבוי, ומצוידות בבקר דיגיטלי המאפשר שליטה מלאה כולל תכנות של שעות פעילות, רמת הטמפרטורה, חיטוי הדוד, טיפול בליגיונלה ומתאימות למגזר הביתי ומסחרי”, אמר יהושע נאש, מנהל השיווק של ‘אופק’. בימים אלה משלימה החברה בניית מערכת VRF בגרסת ה-Heat Recovery אשר ערוכה לעבוד במצב קירור וחימום בו זמנית, בקריית הממשלה ברמלה.
 
מ.כ אור-שי  הוקמה בשנת 1987 ומשמשת כיבואנית הבלעדית של החברות המובילות בתחום הקירור, האיוורור ומיזוג האוויר ללקוחות בתחום הביתי, המסחרי והתעשייתי. הביתן הרחב של החברה היה גדוש בפתרונות ומוצרים שהוצגו לראשונה, אותם מונה מנהל השיווק אורי כספי, כגון: מדחס אינוורטרVCC עבור הגז הירוק החדש 600a ויחידת עיבוי Plug In - יחידה אשר מגיעה מוכנה עם חשמל וגז ומולבשת על המקרר מלמעלה תוצרת Embraco Brazil; יחידת עיבוי מגירה, פטנט עולמי של יחידה מושקטת אשר נשלפת החוצה לחלוטין עבור שרות ותיקון תוצרת Embraco Europe ; מדחס בורגי פתוח אשר מיועד לקירור ומיזוג תעשייתי לאמוניה או לגזי קירור ומדחס דו דרגתי להקפאות עמוקות עם טכנולוגיה חדשה להזרקה וקירור המדחס אשר חוסכת כ-15% בחשמל מבית Frascold האיטלקית. כמו כן הוצגו שובר ואקום תעשייתי לחדרים גדולים, מוביל קיר חדש לדלתות הזזה של Fermod הצרפתית ופטנט למניעת פגיעת מלגזות בדלת. בנוסף, הציגה החברה הוותיקה: ליין חדש של אביזרי נירוסטה למקררים מבית Priolinox האיטלקית, מגוון רחב של מפוחי תעלה מפלסטיק ומתכת תוצרת Novovent הספרדית; מפריד שמן חדש עם יכולת הפרדה של עד 95% של Frigomec האיטלקית, דבר המונע תקלות וחוסך בחשמל. עוד נראו בביתן התצוגה מפוחים לקירור ומיזוג ביחד עם מפוח אלקטרוני לחיסכון בחשמל EC מבית Hidria הסלובנית; מפוחים לקירור ומיזוג בספיקות גבוהות תוצרת VIP Air Empowerment האיטלקית, כפפות עבודה של Black Cobra האמריקנית; תיקי עבודה עם חמש שנות אחריות מבית Veto Pro Pac האמריקנית; מפוחי CPU של Shyuan Ya הטאיוואנית; אביזרי הלחמה כולל פתרון להלחמת צינורות גדולים במהירות ללא חמצן שפיתחה Gentec האמריקנית ופרסוסטט אלקטרוני SPG של Leitenberger הגרמנית. זהו פיתוח חדש המשלב ארבעה פרסוסטטים מכניים בתוך המודול, עם צג אלקטרוני המציג טמפרטורות ולחצים לפי סוג הגז, יחד עם אפשרות לחיבור למערכת שליטה מרכזית בחיבור Modbus אשר מוזיל את עלויות ההתקנה.


פי.סי.חץ