שתי תחנות כוח סולריות יוקמו במרכז קליפורניה

שתי תחנות כוח סולריות יוקמו במרכז קליפורניה

חברות אמריקניות יקימו בקליפורניה שתי תחנות כוח סולריות שיפיקו יחד פי 12 יותר חשמל מהתחנה הגדולה ביותר מסוג זה הפועלת כיום. התחנות החדשות על קולטי השמש שלהן ישתרעו שטח של 12.5 מייל רבוע במרכז קליפורניה. ביום בהיר ייצרו התחנות 800 מגוואט חשמל, בערך כמו תחנת כוח פחמית גדולה או תחנת כוח גרעינית קטנה.
החשמל יימכר לחברת פסיפיק גז אנד אלקטריק, שעל-פי הוראת המדינה חייבת להפיק עד שנת 2010 20% מתפוקת החשמל שלה ממקורות אנרגיה חלופיים. היזמים אומרים כי המתקנים החדשים, שישתמשו בטכנולוגיה פוטו-וולטאית רגילה כדי להפוך את או השמש במישרין לחשמל, יהיו תחרותיים עם מקורות אנרגיה חלופיים אחרים, ובכלל זה טורבינות רוח ותחנות כוח סולריות תרמיות המפיקות חשמל באמצעות הרתחת מים בחום השמש.
אף שהמתקנים בקליפורניה ייצרו 800 מגוואט בימים בהירים, הם יפעלו פחות שעות בשנה מאשר תחנת כוח פחמית או גרעינית ולכן תפוקתם תהיה קטנה יותר בכשליש.
חברת אופטי סולר, שהחלה זה עתה לייצר סוג של קולט שמש עם סרט דק של חומר פעיל, תתקין תחנה במחוז סן לואיס אוביספו שתייצר 550 מגוואט. חברת סאן-פאואר, המשתמשת בטכנולוגית סיליקון-קריסטל, תבנה תחנה שנייה באותו מחוז שתפיק כ-250 מגוואט.    

כושר התפוקה של 800 מגוואט עולה על כל מה שידוע עד כה. המתקן הפוטו-וולטאי הגדול ביותר הפועל כיום בארה"ב, נמצא בבסיס חיל האוויר האמריקני נליס שבנו אדה, ומפיק 14 מגוואט חשמל, מקולטי שמש של סאן פאואר.

 


פי.סי.חץ