צונן ונעים

צונן ונעים

קרוב ל-12 אלף איש ביקרו בתערוכת ACLIMA 2017 שהתקיימה החודש בגני התערוכה, ונחשפו למעל 5,500 מערכות ומוצרים שהציגו כ-100 החברות המובילות בתחום מיזוג אוויר, חימום וקירור

כתב וצילם אבי אובליגנהרץ

אין זה מובן מאליו שכ-12 אלף איש פוקדים בימינו תערוכה מקצועית בישראל, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בתערוכה ייעודית לאנשי תעשיית מיזוג אוויר, קירור, חימום ואוורור.
כ-100 מציגים המייצגים כ-730 חברות מובילות מישראל והעולם הציגו החודש בתערוכה הדו שנתית הבינלאומית ACLIMA, על שטח של כ-6,000 מ"ר בגני התערוכה בתל אביב. 
התערוכה, המופקת על ידי קבוצת שטיר ובחסות לשכת המסחר, ציינה השנה 24 סתווים להיווסדה וכמיטב המסורת עמדה בסימן התייעלות אנרגטית. לא זו בלבד שחלק נכבד מכ-5,500 המערכות והמוצרים הוקדש לנושא הנצילות האנרגטית אלא כך גם הכנסים המקצועיים שנלוו לאירוע החגיגי, כנס של התאחדות קבלני מיזוג אוויר וחימום וזה של "אימק"ם, איגוד מהנדסי קירור ומיזוג אוויר.
מעבר למפגש העסקי-חברי הבלתי אמצעי שסיפקה התערוכה היחידה בענף המיזוג והקירור במחוזותינו, נהנו המציגים והמבקרים כאחד, מההזדמנות לראות מקרוב את הצ'ילרים, מערכות מיני מרכזיות, מערכות VRF, מערכות בקרה, מערכות חימום ואוורור, ושלל מערכות, מוצרים וציוד הנוגעים לתחום עיסוקם ואשר נחשבים לחדישים ביותר בתחום. 
"תערוכת אקלימה מהווה נקודת מפגש מקצועית לראשי תעשיית מיזוג האוויר. 
אנו גאים כי גם השנה הבאנו לקהל המקצועי את החידושים המתקדמים ביותר בתחום", אמר גיל שטיר מנכ"ל קבוצת שטיר. 
הקיץ החם והמוצלח שעבר על התעשייה המקומית בא לידי ביטוי בתערוכה אליה הצטרפו לראשונה יבואני האייר, סמסונג ו-TCL. יחד עם זאת, היצרנים, המשווקים, מקבלי ההחלטות והקניינים נדרשים בימים אלה לתת את הדעת על השינוי הצפוי עם כניסת גזי הקירור החדשים בינואר 2019, נושא שללא ספק יגרום למהפכה רבתי בחוגי התעשייה ובו נדון בהרחבה בגיליונות הקרובים של "קול אייר". כדרכנו בקודש ליווינו את התערוכה מקרוב ולטובת אלה שהיו וגם אלה שפספסו, מובא בזאת מקבץ תמונות שדי מסכם את מה שאירע בשלושת ימיה.


פי.סי.חץ