קירור מושלם למחשבים

קירור מושלם למחשבים

סומת טכנולוגיות הינה פרטנר מוביל ובעל הסמכה הגבוה ביותר של APC בישראל לתחום פתרונות קירור לחדרי מחשב


יוסי בר אל - מנכ"ל סומת טכנולוגיות


"בעידן בו צריכת החשמל הולכת וגדלה יש חשיבות עצומה לחסכון באנרגיה וניצול מקסימאלי של משאבי הקירור והחשמל, אלמנטים המהווים את היתרונות הבולטים שאנו מביאים ללקוחותינו עבור מרכזי המחשוב והשרתים שלהם", מסביר יוסי בר-אל מנכ"ל סומת טכנולוגיות את המוטו של החברה. 
סומת טכנולוגיות מבססת ומרחיבה את פעילותה בתחום האנרגיה והקירור לתחום חדרי המחשוב וחוות שרתים – Data Center באמצעות ידע ופתרונות ייעודים לתחום.
סומת טכנולוגיות מבססת את פתרונותיה בתחום באמצעות הטכנולוגיות והמוצרים של חברת APC מקבוצת שניידר אלקטריק העולמית. סומת טכנולוגיות הינה פרטנר מוביל ובעל הסמכה הגבוה ביותר של APC בישראל לתחום פתרונות קירור ואל פסק והינו מרכז השירות של APC בישראל.
חברת APC הינה מובילה טכנולוגית עולמית לתחום מערכות אל פסק – UPS ופתרונות קירור לאתרים קריטיים כגון מרכזי מחשוב, תקשורת ומערכות הדורשות זמינות תפעולית ועסקית גבוהות ביותר.
לאור הגידול בנפח הפעילות של החברה בשנה האחרונה והדרישות הגוברות והולכות מצד ארגונים גדולים, אינטגרטורים בתחום תשתיות המחשוב – IT וקבלני חשמל וקירור, לפתרונות ממוקדים לטיפול בהספקי האנרגיה הנדרשים מצד מנהלי המתקנים ואנשי תשתיות המחשוב בארגונים, החליטה הנהלת החברה על התמקדות בשלושה תחומים עיקרים.
- יוסי בר-אל, מהם שלושת התחומים בהם בחרתם להתמקד?
"בראש ובראשונה, תחום פתרונות כוללים, תכנון וביצוע, לחוות שרתים בתחומי החשמל ומערכות האל פסק –UPS, מערכות קירור, ארונות תקשורות וכבילה, מערכות אבטחה, ניהול ובקרה שירות ותפעול. הפתרונות מוצעים במודל של אחריות מקצה לקצה – Turn Key או כפתרון בודד לתחום הנדרש. 
התחום השני הנו הפצה ו- OEM: אספקת ציוד לספקי תשתיות מחשוב וקבלני חשמל המספקים פתרונות כל אחד בתחומו ולקהל לקוחותיו הייחודי. לקוחות OEM המבקשים לבסס את מוצריהם הסופיים על פתרונות איכותיים ואמינים מבית APC ואחרים.
התחום השלישי הוא פתרונות מערכות אל פסק – UPS לארגונים גדולים המבקשים לגבות את מרכזי הנתונים והתקשורת באמצעות מערכות אמינות ואיכותיות בעלי הספקים גבוהים. לשם כך אנו נותנים מענה באמצעות קו פתרונות MGE מבית "APC.
- מהם היתרונות המרכזיים של פתרונות APC עבור לקוחות בעליData Center?
"פתרונות APC מאפשרים ללקוח לבנות או לשדרג את אתר ה- Data Center בצורה מודולארית ובהשקעה ראשונית המינימאלית ביותר הנדרשת באותו רגע לצרכן הסופי. היכולת להוסיף מערכות קירור, למשל, בהתאם לצורך הגידול של החווה מאפשרת גמישות עסקית ותפעולית לארגון ובכך נחסכות עלויות רכישה ראשוניות ועלויות תפעול של משאבי אנרגיה קרי חשמל וקירור ההולכים ומתייקרים כל העת". 
- מהו פתרון הקירור המוביל בסל המוצרים של APC?
"את פתרונות הקירור מבית APC מוביל קו מוצרי ה- InRow אשר הפך בתקופה האחרונה ל'מושג' ושם דבר בדרישות של מתכננים ויועצי קירור לחוות שרתים וכן אצל מנהלי תשתיות IT. בהגיעם לבחון ולהחליט על פתרונות קירור לשדרות של מסדי שרתים המתחילים כבר ב-6 קילוואט למסד בודד נדרש פתרון קירור ייעודי ברמת השדרה המחליף את הקירור התת רצפתי אשר היה נהוג עד לא מזמן.
קו פתרונות ה- InRow מציע מבחר גדול של יחידות בהספקי קירור, מידות, טכנולוגיות ותצורות (כגון, סגירת השדרה החמה – פיתוח של מהנדסי APC) המאפשרות ללקוח לבחור את הפתרון הכלכלי והכדאי ביותר עבורו".
- כיצד נראית השנה הנוכחית מבחינתכם?
"התוצאות עד כה של שנת 2008 מדברות בעד עצמן. השוק הצביע על הכיוון הן מבחינת הצורך המתחולל לפתרונות חשמל וקירור מבית APC והן מבחינת היקף ההזמנות והעבודות שנסגרו בתקופה האחרונה. אנו נסגור את שנת 2008 בגידול משמעותי של עשרות אחוזים מהיעדים שהצבנו לעצמנו בתחילת השנה".
- מהן התחזיות והיעדים שלכם לשנה הבאה?
"בשנת 2009 אנו צופים המשך ביקוש פתרונות למרכזי נתונים - Data Center ותכנון והקמה של פרויקטים משמעותיים במספר מגזרים במשק. עם זאת, תלך ותגבר הדרישה מצד הלקוחות לפתרונות יותר חסכוניים הן בהשקעה הראשונית והן בתפעול השוטף, קרי הוצאות חשמל נמוכות יותר.
אנו נוסיף לעבות ולהכשיר את ההון האנושי המקצועי בחברה בכדי לתת מענה ברמה איכותית גבוהה לפתרונות ולטכנולוגיות שנרכשו ושיכנסו במהלך שנת 2009. אני מאמין גדול במתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותינו וכל זאת מושג אך ורק באמצעות לימוד, אימון ואמון שאנו מעניקים להם.כמו כן, נוסיף להביא פתרונות חדשניים מבית APC ופתרונות משלימים מיצרנים אחרים על מנת להמשיך ולהוביל עסקית וטכנולוגית את תחום פתרונות מרכזי הנתונים וחוות השרתים בישראל".
 
 


פי.סי.חץ