קירור בעזרת מצנני אוויר

קירור בעזרת מצנני אוויר

יחידות מצנני אוויר מספקות זרימה קבועה של קרירות ואוויר מרענן בסביבה חמה ולא נוחה

יונתן רבה
נסה לשחות ביום חם ויבש, אחר כך לצאת מהמים ולהרגיש את הקרירות של הרוח המכה בעורך הרטוב, או פשוט נסה לטבול את האצבע בכוס מים, אחר כך נשוף אוויר על האצבע ותחוש תחושה קרירה בזמן שהמים מתאדים, זהו מצנן אוויר.
נסה את אותו דבר כאשר אין רוח או תזוזת אוויר. האוויר המקיף אותך מתחיל להתמלא בלחות, אין אידוי ואפקט הקירור נעלם.
יחידות מצנני אוויר יוצרות את התהליך הזה המתרחש באופן טבעי ומספקות זרימה קבועה של קרירות ואוויר מרענן בסביבה חמה ולא נוחה.
כיצד זה עובד?
הלב של מערכות הצינון ע"י אוויר / מים הוא רפידה ממנה מתאדים המים והאוויר הזורם דרכה מתקרר.
רפידות קירור באידוי כמו רפידות Küül®, מיוצרות מיריעות צלולוזה מחורצות המודבקות יחד. חומר זה משולב באופן כימי עם רכיבים מיוחדים כדי למנוע ריקבון וחיי שירות ארוכים.
מערכת חלוקת מים מיוחדת מפזרת מים על פני המשטחים של הרפידה ומבטיחה אספקה אחידה של מים כדי לשמור שכל האוויר יבוא במגע עם המשטח הרטוב. המאווררים יוצרים לחץ שלילי, וגורמים לאוויר לעבור דרך הרפידות. הצינון נובע מהמגע בין האוויר והמים. מערכת בקרה מפעילה את משאבת המים ומהמאוורר מפזר אוויר קר. הלחות היחסית נמוכה אחר הצהריים, כאשר הטמפרטורה בנקודה הגבוהה ביותר. ככל שהלחות נמוכה יותר, אפקט הקירור באידוי הוא טוב יותר. במילים אחרות, אפקט הקירור הוא טוב ביותר בזמן בו אתה זקוק לו ביותר.
מצנני אוויר באידוי כנגד מיזוג אוויר מסורתי
מצנני אוויר באידוי ומיזוג אוויר מרכזי, שניהם משרתים מטרה חשובה - לקרר אותנו. אבל שתי מערכות אלו פועלות בצורה שונה מאוד. הבנת ההבדלים יכולה לעזור לנו להפיק את המרב מכל מערכת ולמזער את האנרגיה המבוזבזת.
מצנני אויר מקררים אוויר על ידי סינונו דרך מים, וכך מורידים את טמפרטורת האוויר. מערכות אלו עובדות טוב ביותר כאשר כמות קטנה של אוויר חיצוני נכנסת לחלל בו מופעל קירור באידוי. הדבר מאפשר כניסת אוויר טרי לסביבה ומקטין את הסיכון של כניסת אוויר באיכות נמוכה למקום סגור.
מזגני אוויר מרכזיים, מצד שני, עובדים על ידי הוצאת הלחות מהאוויר. מערכות אלו מייצרות אוויר יבש וקר בחלל אטום.
היתרון העיקרי של מצנני אוויר הוא שעלויות התפעול בדרך כלל כשליש מעלויות מזגן אוויר מרכזי. עלות הציוד ההתחלתית נמוכה גם כן ממיזוג אוויר. יחד עם עלויות תפעול נמוכות והתקנה פשוטה. מצנן אוויר יכול להיות מושלם, כחלופה ידידותית לאוזון במקום מיזוג אוויר מסורתי.
האם הוא טוב לסביבה? 
קירור בעזרת נוזל קירור מייבש את האוויר ועושה שימוש בחומרי קירור אשר יכולים לפגוע בסביבה. מצנן אוויר מבוסס על תהליך טבעי לחלוטין של אוויר המקורר במים שפירושו שאינו מיבש את האוויר, מגרה את העור, גרון או עיניים או משפיע על הסביבה.
מצנן אוויר הוא הדרך הבריאה ביותר לקירור כיוון שהוא מחליף את האוויר העומד באוויר טרי ונקי במשך מספר פעמים רב בשעה על ידי שימוש באוויר ממקור חיצוני. האוויר לא ממוחזר לעולם, פירוש הדבר מניעת ריחות וחיידקים.
האם יחסוך כסף?
מצנן אוויר הוא זול יותר ב50%  אחוז להתקנה וזול משמעותי לתפעול מאשר קירור בנוזל קירור.
במיוחד, העלות עבור מים וחשמל עבור יחידה של 36" למשך 8 שעות פעולה היא פחות מדולר. יחידות קטנות יותר יפעלו למשך תקופה ארוכה יותר עבור אותו סכום. זה בערך פי 3 זול יותר ממיזוג אוויר מסורתי.
קירור באידוי ולחץ בחום
לחץ מחום מתרחש אצל אנשים, חיות ואפילו ציוד. על פי הוראות בטיחות ובריאות בתעסוקה של מנהל הבריאות (OSHA) וסוכנויות אחרות, לעובדים הנדרשים לעבוד בסביבה בה הטמפרטורה גבוהה יש לאפשר הפסקות תכופות כדי לקרר את המקום ולהימנע מסימפטומים של לחץ מחום כולל בחילות, חולשה, התכווצויות, בלבול, איבוד הכרה, התקפים ואפילו מוות. סביבה בה הטמפרטורה גבוהה בדרך כלל מתייחסת לסביבה בה הטמפרטורה מעל 31 מעלות לעבודה קלה. 28 מעלות לעבודה בינונית ומעל 26 מעלות לעבודה קשה. 
על פי ירחון למדעי החלב, בכל סוגי החיות האובדן השני המוערך ללחץ בחום מוערך ב 2.4 ביליון דולר, בבקר, לחץ מחום מקטין את הפוריות ותפוקת החלב בפרות ויכול לגרום לדלקות בעטין ואפילו מוות בזמן חודשי הקיץ החמים. לחץ מחום הוא הסיבה לאחוז גבוה בתמותה בקרב עופות וחזירים.
יחידות קירור באידוי כמו Way Cool יכולות להקטין את טמפרטורת הסביבה בממוצע של 7-9 מעלות, הופך אזור של 33 מעלות מוגבל לאזור נעים של 22 מעלות.
מאפיינים
יציקת פלסטיק חזקה מחתיכה אחת, בית מפוליאתילן.
חיבור צינור מים ישיר גינה 3/4 לאספקת מים.
יכולות גמישות לחיבור צנרת אוויר. אספקת מים ויחידה ניידים שניהם.
עלויות הביצועים קטנות ביחס למזגן אוויר סטנדרטי.
מהימנות לטווח ארוך פלוס תפעול כמעט ללא אחזקה.
ידידותי לסביבה עקב שימוש במשאבים יעילים.
זמין בארבע מידות מאוורר קוטר להבים של  48" 36" 24".
כל היחידה רשומה ב U.L (דגמים חשמליים) ולא רק הרכיבים.
יתרונות
עובדים במקומות בהם המיזוג המסורתי לא זמין, לא מעשי או עלותו גבוהה מידי.
מוריד את טמפרטורת הסביבה בממוצע של 7-9 מעלות.
מערכת קירור באידוי ניידת המתקדמת ביותר.
עובדת עבור גרושים ליום עם מי ברז וב 220 וולט ואוויר דחוס
מפזרת אוויר קר יותר במקום מחזור אוויר חם.
קלה לתפעול, קלה לניקוי וקלה לתחזוקה
Way Cool, משולבת עם אביזרים, יכולה להכניע את החום ביעילות ובזול.
מציעה קירור יעיל באיכות גבוהה, בעלויות תפעול נמוכות מאוד.
מעלה את התפוקה בעבודה על ידי הפיכת הסביבה לנוחה יותר.
עוזר בהפעלת פגישות ואירועים בהם מיזוג אוויר לא זמין או לא יעיל.
גיבוי זמני נייד כאשר מערכת הקירור הסטנדרטית אינה עובדת.
מקרר מכונות או מוצרים שיכולים להיפגע או להיהרס אם הם מתחממים מידי.
יחידות Way Cool הם
ידידותיות לסביבה – היחידה אינה מפיקה פחמן כמו מיזוג אוויר מסורתי או מערכות דחיסת אדים. שימוש ביחידות Way Cool במקום מערכות דחיסת אדים שעוזרות גם כן להקטנת הפחמן הדו חמצני וCFC בכל העולם ופליטת גזים אחרים היוצרים אפקט חממה.
יעילות באנרגיה – מערכות קירור באידוי המשמשות בכל העולם חוסכות כמעט 60 מיליון חביות של נפט בכל שנה ו27 ביליון ליברות של פליטת פחמן דו חמצני במקום מערכות מיזוג אוויר ודחיסת אדים.
טוב עבור איכות אוויר במקומות סגורים – עם חריצה מעולה וייצור של רפידות Küül, מטהר ומסנן מקרר, מנקה אוויר במקומות סגורים.
משולב בקלות – ניתן לקבוע תצורה של יחידות Way Cool כדי שיהוו תוספת חסכונית באנרגיה למערכת קיימת.
זמין במגוון מידות -  ניתן לבחור מארבע מידות של יחידות חשמליות Way Cool, שלוש מידות של יחידות פנאומטיות או שתי יחידות למקומות מסוכנים.
זול לתפעול – בגלל שצריכת האנרגיה נמוכה ממזגן אוויר מסורתי ניהול האנרגיה יעיל יותר.
מקרר – יחידות Way Cool יכולות להוריד את טמפרטורת אוויר הסביבה בממוצע של 7-9 מעלות  וליצור אוויר קר יותר נעים וידידותי לסביבה. 
הכותב עוסק בענף החימום והקירור, במכירה והשכרה בא. מערכות. למידע נוסף: 050-8330888 
 


פי.סי.חץ