מפגש פסגה טכנולוגי

מפגש פסגה טכנולוגי

מעל 300 חברות על פני 25 אלף מ"ר ייטלו חלק בתערוכת "טכנולוגיה 2009"

נחום דוניצה, מנכ"ל דוניצה תקשורת DMC
"טכנולוגיה 2009", הנחשבת על ידי רבים כ"מפגש הפסגה" המקצועי של כלל העוסקים בענפי הטכנולוגיה השונים, תעמוד השנה בסימן חגיגות ה-40. על פי הערכות מרכז הירידים והקונגרסים בתל אביב, התערוכה הבינלאומית תציג חידושים והישגי טכנולוגיה של מעל 300 חברות ויבקרו השנה מעל 40 אלף מבקרים. 
"טכנולוגיה 2009" תיערך במרכז הירידים והקונגרסים בתל אביב, בין ה-22 ל- 25 ביוני, בחסות משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה. בתערוכה יוצגו נושאים הקשורים לענפי הטכנולוגיה ולתעשיות עתירות הידע, כשהביתנים יחולקו לנושאי תצוגה מגוונים, לצד ביתנים לאומיים של מדינות אשר יציגו חידושים ופיתוחים טכנולוגיים. במהלך התערוכה אף יתקיימו כנסים וימי עיון מקצועיים. ומה צפוי למבקרים? שלל הכרזות וחידושים של מיטב היצרנים המקומיים ושל החברות המציגות מחו"ל. 
חברת קליבר הנדסה ומחשבים תחשוף במסגרת האירוע שני סורקים ניידים לתלת-מימד המיועדים לצרכי הנדסה, בקרת איכות, ארכיב דיגיטאלי, שחזורים היסטוריים ואמנותיים ועוד. הסורקים, ממשפחת ה- ZScanner של חברת ZCorporation, אינם דורשים הכנות מיוחדות בשטח. הם מתחברים למחשב נייד ומתאימים לסריקות של חפצים קטנים וגם פרטים גדולים במיוחד (החל בבטרייה ועד משאית...). את התקדמות הסריקה ניתן לראות בזמן אמת על מסך מחשב נייד. 
חברת טנגל, המייצגת חברות אירופאיות ומשווקת כלים ידניים לתחום התעשייה והבניה, תכריז על מברג חדש בעל ידית ארגונומית המונעת את החלקת היד במהלך השימוש במברג. הידית החדשה, מקלה על אופן העבודה ומונעת פגעים במפרקי כף ידו של המשתמש. המברג החדש, מאובזר בקצה להב בעל חריטות שנעשו באמצעות לייזר (lazer tip) המבטיחה תפיסה מושלמת בראש הבורג ומונע את החלקת המברג מהבורג ופציעתו. 


מוצר חדש נוסף שייחשף לראשונה הוא ידית ראצ'ט, בעלת ראש מסתובב. הידית החדשה, שזכתה לשם "ציקלופ", מאפשרת שימוש בזויות שונות, מצב שלא היה קיים בידיות מסוג זה עד היום. הציקלופ, מסוגל להתאים את עצמו לכל זווית בו מוברג הבורג ומאפשרת נעילה על זוויות ברדיוס של 90-15-0 מעלות. לדברי גיא לוי, סוכן מכירות בחב' טנגל, עד היום מפתח הראצ'ט לא אפשר נגישות למשטחי עבודה שאינם חשופים ונגישים למשתמש. "עם הפיתוח החדש פתרנו את הבעיה ואפשר מהיום להשתמש במפתח בכל זווית ובמהירות רבה יותר". 


ואם כבר כלים 'קלים' יותר: חברת "YBM Tools", תחשוף לראשונה במסגרת התערוכה את מלטשת הנגרים "הירוקה" המהירה בעולם. המלטשת מיועדת בעיקר לתחום הנגרות בו קיים צורך בליטוש לוחות עץ לבנייה ושימוש במוצרי עץ. המלטשת החדשה, מדגם WU651, מפגינה מהירות העולה פי 2 על המהירות המקובלת בכל מלטשת אחרת - מהירות סיבוב של 12000 סל"ד. לטובת השמירה על סביבה "ירוקה" יותר פותח מפריד אבק ציקלוני השואב את האבק ופסולת הלטש הנוצרת במהלך העבודה פנימה במקום לפזרו החוצה. ע"י כך נמנע פיזור הפסולת והזיהום אל חלל סביבת העבודה. הנגר אינו שואף נסורת עץ במהלך עבודתו והסביבה נשארת נקייה. 


החברה אף תחשוף לראשונה את המקדחה המתכווננת הראשונה בעולם, של חברת worx, המסוגלת לכוון את זווית הקדיחה על פי הגדרת המשתמש וללא מאמץ מצידו. לדברי יחזקאל ברוך, מנכ"ל ומייסדYBM Tools, עד היום היה נהוג להשתמש בפרקי כף היד ומשקל הגוף על מנת ליצור את זווית הקדיחה. מהיום, באמצעות המקדחה החדשה, אפשר להגדיר את זווית הקידוח ברדיוס של עד 60 מעלות ללא כל מאמץ מצד המשתמש. 
חברת אלרם דבקים, המתמחה בייצור, שיווק ומכירה של דבקים לתעשייה, תחשוף דבק חדש העשוי מחומר פוליאוריתני המשמש לאיטום והדבקה במשימות מאתגרות במיוחד ולתנאי שטח קשים במיוחד. הדבק, PU 50, המיועד לתעשיות הבניה והאלומיניום, אינו מפריש חומצה, בדומה לשאר הדבקים הקיימים בשוק, ולכן אינו גורם להחלדה (קורוזיה), ובכך מתאים בתכונותיו להדבקת אלומיניום, כלי רכב ולהדבקת אלמנטים שונים ממתכת, פח מגולוון, בטון, שיש, אבן, עץ, זכוכית, קרמיקה ועוד. ה- PU 50, עמיד בלחות, גמיש במיוחד, עמיד בקרני UV, צבעו ניטראלי והוא אינו משאיר כתמים באבן בשימוש באבנים, שיש וכדומה. בגלל מבנה המארז, ניתן להשתמש בו בקלות גם במצב אנכי ולאחר שהתקשה ניתן לצבעו בכל גוון רצוי. 


ג'יפי גלגלים בע"מ, המתמחה בגלגלים לשינוע, תחשוף עגלות משא העשויות משילדת ניילון המחוזק בסיבי זכוכית. העגלות, מתוצרת Harper ארה"ב, מסוגלות לשאת עומס של עד 270 ק"ג ויכולות לשמש מובילים להובלות משאות, חברות הפצה, חברות משלוחים וכו'. 


חברת "י. ביבאס", המתמחה בפתרונות טכניים לתחום הסיבוב וההנעה, תציג גירים מסובבים לתחום העקיבה אחרי השמש לשימוש במגוון מערכות סולריות. בגירים המסובבים מתוצרת KINEMATICS האמריקאית, המיוצגת בישראל ע"י י.ביבאס, המותקנים מתחת לקולטי קרני שמש במגוון מערכות דוגמת, מראות, צלחות ומגוון גדלים של פנל PV, ותפקידם לסובב ולהטות את הקולט על מנת לקלוט את הכמות האופטימאלית ביותר של קרני השמש. בגיר המסובב קיים פתח באמצע, המאפשר את העברת צנרת החשמל והמים בתוכו ולא מסביב לו, על מנת למנוע שחיקה וקריעה של חוטי החשמל, דבר העלול לגרום לבעיות טכניות. הגיר מסוגל לעבוד בתנאי סביבה בעייתיים, כמו גשם, אבק וחום. הגירים מספקים מענה לפנלים מ- 10 מ"ר עד 120 מ"ר ואפשר לקבל את הגיר בסוגי הנעה שונים, דוגמת מנועי זרם ישר VDC 12-24, מנועי צעד, מנועי זרם חילופין AC ומנועים הידראוליים. 
הגירים בעלי אטימה מלאה, עם צביעה וטיפול שטח למניעת חלודה. מערכות סולריות ועוקבים אחר השמש הוא תחום שהתפתח מאד ומקבל תשומת לב רבה מהממשל בישראל, ממחקרים ובדיקות שנעשו במתקנים דומים בעולם, מערכת עקיבה מגדילה את יעילות קליטת קרני השמש בין 35% - 25%. 


חברת "גל גום" המייצרת, משווקת ומספקת פתרונות שינוע בתחום הגלגלים בישראל, תחשוף במסגרת תערוכת "טכנולוגיה 2009", גלגלים חדשים לעמדות עבודה בתעשייה הרפואית, לתחום ההיי טק והמוליכים למחצה, מכונות זיווד אלקטרוני, חדרים נקיים ועוד.לתחום הרפואי תציג החברה את הדור החדש של הגלגלים. יתרונו, בשילוב מכניזם השולט על שלושה מצבי נסיעה. בנוסף, הגלגל אף ניתן לכוונון. הוא מתאים לנסיעה בה יש צורך בתנועה וסיבוב חופשיים של הגלגל, במצב של היגוי בו סיבוב הגלגל והמיסבים קבועים והגלגל נע לכוון אחד ובמצב של נעילה כללית, כלומר, נעילת הגלגל והסיבוב בו זמנית. הגלגל החדש שתציג החברה לתחום ההיי טק מתאים לעומסי עבודה בין 100 ק"ג ל-2 טון. מזלג הגלגל עשוי יציקת אלומיניום והפלטה העליונה עשויה בכבישה קרה, כך שניתן להעמיס עליו משקלים כבדים במיוחד. רגליות הגלגלים עשויות מגומי טבעי יצוק על רגלית אלומיניום הניתנת לכיוון ושינוע קלים. דבר זה מאפשר הנעת עגלות מקובעות ולהיפך. 
עוד תציג "גל גום" בתערוכה גלגל לשינוע רב תכליתי, כאשר גוף הגלגל עשוי מפיברגלס מחוזק, הגליל עשוי עם מיסב מרכזי מובנה המצופה גומי אפור אשר אינו מותיר סימנים. הגלגל עמיד בסביבת עבודה לחה ו/או נקייה. לגלגל מעצור ייחודי מאפשר נעילה כללית ו/או נעילת כיוון.

ג.י.א פלסטיק, העוסקת בתחום מוצרי הפלסטיק לתעשייה, תציג קופסאות אחסון אקורדיון ידידותיות לסביבה. הקופסאות החדשות, המיועדות לאחסון פריטים קטנים עד גדולים, המגיעות ב- 10 גדלים שונים, הן שקופות, כך שניתן להבחין בסוג הפריטים בתוך הקופסא ללא צורך בפתיחתה. הקופסאות בנויות בצורת אקורדיון, כך שיש להן יכולת הקטנה והגדלה וניתן להתאים את אורך הקופסה לתוכן עצמו. הקופסא עשויה מחומר תרמו-פלסטי קשיח הניתן למחזור, והוא מסוגל להגן על תוכן הקופסא ללא כל קושי. קיימת אפשרות גם להשיג עם וו תליה. ניתן להשיג במגוון צבעים (שקופים), ואפשרות של הטבעת לוגו מותאם של המבקש. 
 


פי.סי.חץ