עיצוב פנים

עיצוב פנים

דרוש סטנדרט מקצועי גם בהתקנת יחידות מיזוג אוויר

מיכל פסט – וקנין

במשך למעלה מ-100 שנים, מאז המצאת המזגן הראשון, נותרה טכנולוגיית תליית יחידות הפנים כמעט ללא שינוי.

יחידות הפנים אומנם התפתחו לאמינות ויעילות יותר, הפכו ליותר קטנות וקומפקטיות, זכו לפיתוחים נוספים כמו שלט רחוק ותצוגה אלקטרונית, ומאוחר יותר, עם המעבר לפעולה באמצעות "גז ירוק" (R410A) גם הפכו ליותר ידידותיים לסביבה - אבל טכנולוגיית תלייתם והסתרתם נותרה בעיתית כשהייתה. במשך 30 שנים אחרונות, כשהמזגנים החלו להיות פופולאריים בארץ ובעולם, חלו התפתחויות במערכות המיזוג: החל ממזגן החלון, דרך המזגנים המפוצלים עד המיני מרכזיים שכבשו את שוק מכירות המזגנים מכיוון שנתנו פתרון אסטטי – היחידות פנים לא נראו יותר לעין. שוק זה החזיק מעמד עד שנכנסו המאיידים העיליים למפוצלים שמבחינת עלויות תצרוכת חשמל ועלויות הציוד הפכו לכדאיים יותר. פתרון זה הינו פתרון נכון מבחינה תפעולית אך לא מבחינה אסטטית.

לפני כ – 6 שנים החלה התקנת מערכות המיזוג הרב מאיידיות -  VRF, שנתנו פתרון למאיידים בתפוקות קירור נמוכות בכל חדר בנפרד בצורה נסתרת, אנכית או אופקית. העדפה בשנים האחרונות היא למערכות אלו אולם המערכות דורשות תכנון, הכנות ותיאומים רבים על מנת לפתור את הנמכות התקרה, עיבוי הקירות, פתחי השירות והגישה – פרמטרים שמעלים את עלויות המערכת.

רון צאודרר, שמתכנן ומתמודד עם בעיות אלו במערכות מיזוג אוויר מזה 25 שנים וגדל והתחנך על ברכי התפתחות מיזוג האוויר בארץ (ממיסדי גל קור), המציא פתרון נכון מהאספקט האדריכלי, התכנוני והביצועי להתקנת מערכות נסתרות, כשהמחשבות שהנחו אותו היו האסטטיות, הפרקטיות, הביצועיות, הגישה למערכת ולנתינת שירות. רון שאב את הידע הנרחב שלו במשך שנים רבות של התעסקות עם אדריכלים, היה קשוב לבעיותיהם מבחינה אסטטית, הנמכות התקרה שהפריעו להם, פתחי השירות הלא מעוצבים וכך נולד   coool standart  שנרשם כפטנט.

במשך שנים רבות כל חברות מיזוג האוויר ניסו ללחום אחת בשנייה ע"י התפתחויות וחידושים טכנולוגיים שונים: טרמוסטטים, בקרים וכו'. אחר שתחומי הבקרה, טרמוסטטים ו - COP מוצו, התחום היחיד בו נותר להתחרות הינו תחום העיצוב שהינו התחום המדבר ביותר ללקוח הסופי. וכך רתמו מיטב היצרנים בארץ ובחו"ל את מיטב מעצבי המוצר, אך התוצאה עדיין לא היתה משביעת רצון – המוצר היה בולט לעין, חלקו מעוצב יותר וחלקו מעוצב פחות, אולם לא ניתן מענה למוצר שאינו נגלה לעין כלל.

הפתרון של coool standart נותן מענה לצרכי הלקוח, למתכנן, למתקין ולמשווק ומתאים את עצמו לכל סוגי המזגנים הנסתרים בכל חברה שהיא, כגון מאיידים בלחץ נמוך, אנכיים ואופקיים, כדוגמת יחידות מדגם LS של אלקטרה ומאיידיVRF .

  1. coool standart מבטל את הצורך בהנמכות תקרה ובפתחי גישה לא נוחים, מאפשר גישה נוחה ומוחלטת לכל המערכת כולל לתעלות, חשמל וניקוז, יוצר מיקום ושטח נוסף להתקנת ציוד הדורש גישה.
  2. coool standart  חוסך בשטח רצפה ע"ח עובי קיר. (עיבוי לצנרת ופלנום לאוויר חוזר מהרצפה) ויוצר פיזור אידיאלי של אוויר לקירור וחימום.
  3. ב coool standart התוצאה סופית מובנת מראש ללקוח ואין התערבות בעיצוב כולל הגרילים. הגרילים ב coool standart בנוכחות מינימאלית ובהתאמה לצבע הקיר גם לאחר שינוי גוון - התאמת צבע מושלמת.
  4. coool standart מאפשר החלפת המזגן והתעלה לאחר מספר שנים רב ללא צורך בקבלני בנייה שונים.
  5. עלות ומחיר coool standart נמוכים יותר, בסה"כ הוא חוסך בעלויות ובשעות תכנון וחוסך בנקודות חשמל. חוסך בשעות תאומים בשטח והתקנתו חוסכת בזמן ניכר של התקנת משקופים וגרילים.
  6. התקנת coool standart מתבצעת בשלב הקרוב ביותר לאכלוס: חוסך נזק, זמן, אחריות, גניבה וביטוח.
  7. coool standart מאפשר גישה קלה לפתח שירות באופן שוטף, מאפשר גישה נוחה וקלה לפילטרים ואין צורך בפירוק תקרות ובסולמות על מנת להגיע לפתחי שירות
  8. coool standart מייצר מקום נוסף למערכות מוסתרות הדורשות גישה נוחה לשירות.

 

קול סטנדארט הינו קיט הכולל את הסטנד בצורה מושלמת שלא מצריך כל הלחמות ו / או חיתוכים בשטח, כולל את הגרילים ופתחי שירות ייחודיים ואיכותיים.

 

הפתרון האמיתי לפי coool standart: יש דברים נסתרים, רק נרגיש לא נדע...... את המאייד לא צריך בכלל לראות!!!

רון צאודרר וצוות coool עוד מבטיח הפתעות רבות בתחום המיזוג אוויר, כדוגמת טרמוסטטים שקועים, מחליפי חום המתחברים למערכות VRF ועוד מספר פיתוחים הנמצאים בתהליכי ייצור סופיים...

הכותבת הינה מנהלת אדמניסטרטיבית בחברת קול עיצוב אוויר בע"מ. למידע נוסף: 03-6704796

 


פי.סי.חץ