מפוח ללא מנוח

מפוח ללא מנוח

המסורת רבת השנים של ייצור מוצרים בעלי תכנון הנדסי משובח ואיכות בלתי מתפשרת מאפיינת עד היום את ZIEHL ABEGG

דני פכר

חברת דיין מוצרי קירור בע"מ החלה לאחרונה לייבא את מוצרי חברת ZIEHL ABEGG גרמניה והפכה לנציגתה הבלעדית בארץ. ZIEHL ABEGG נוסדה ב–1910 כיצרנית מנועים. בתחילת שנות ה- 50 הציגה החברה לראשונה את המפוח בעל הרוטור החיצוני EXTERNAL ROTOR MOTOR, המשמש מאז ועד היום כבסיס הטכני של הטכנולוגיה לייצור מפוחים ציריים לקירור, מיזוג אוויר ואיורור תעשייתי. טכנולוגיה זאת פותחה ושוכללה במשך השנים וגם הועברה ליישומים נוספים כמו מפוחים צנטריפוגליים בעלי רוטור חיצוני וכד'.
ZIEHL ABEGG הינה היצרן הגדול בעולם של מפוחים ציריים וצנטריפוגליים בעלי רוטור חיצוני ומעסיקה כ– 2000 עובדים בשמונה מפעלים הפזורים ברחבי העולם.

המסורת רבת השנים של ייצור מוצרים בעלי תכנון הנדסי משובח ואיכות בלתי מתפשרת מייצגת עד היום את התפיסה הבסיסית של החברה.
ZIEHL ABEGG מייצרת כיום מגוון רחב של מפוחים ציריים, מפוחים צנטריפוגליים ומשני מהירות אלקטרוניים למנועים ומפוחים.

מפוחים עם כנפיים בעלי פרופיל ינשוף
במשך השנים חיפשו יצרני מערכות קירור ומיזוג אוויר את המפוח הצירי המושלם, מפוח שיספק את כמות האוויר הנדרשת תוך צריכת הספק אפסי וללא רעש.
סדרת המפוחים הציריים החדשה FE2- OWLET עם פרופיל הינשוף המיוצרת ע"יZIEHL ABEGG גרמניה, היא הפיתרון המעשי הראשון המתקרב לשאיפות הנ"ל.

כאשר טבע פוגש טכנולוגיה
עם החלת תקנים חדשים ומחמירים לרמת רעש מכסימלית ולנצילות חשמלית של המפוחים באירופה, חיפשו בשנים האחרונות המדענים באגף המחקר והפיתוח ב-ZIEHL ABEGG גרמניה, פתרונות טכנולוגיים לאתגר זה. מכיוון שהפתרונות הנוכחיים באיירודינמיקה ואקוסטיקה לא אפשרו שיפור משמעותי ברמת הרעש פנו המדענים לטבע וחיפשו בעל כנף אשר תכונותיו הטבעיות מתאימות לדרישות הנ"ל. הסתבר כי הינשוף עף במהירות גבוהה ומסוגל לתפוס את טרפו כמעט ללא רעש.
הם חקרו את פרופיל הכנפיים של הינשוף והעבירו את המידע מהטבע אל הטכנולוגיה. בעזרת פיתוח מדעי המשלב איירודינמיקה ואקוסטיקה, פיתחו המדענים בצוות המחקר של ZIEHL ABEGG, כנף בעלת פרופיל גיאומטרי חדש לחלוטין המחקה את כנף הינשוף.

מפוחים בעלי כנף ינשוף FE2-OWLET
הכנפיים החדשות בעלות פרופיל הינשוף הוכנסו לשימוש בפעם הראשונה במפוחים מסדרת FE2- OWLET (המוגנים בפטנט רשום). התכונות האווירודינמיות של הכנפיים שופרו בנוסף ע"י תוספת של מאזן הממוקם בקצה הכנף (בדומה למאזן בכנף מטוסי הסילון).
התוצאה הינה מפוח צירי בעל תכונות אווירודינמיות יוצאות דופן המספקים כמויות אוויר מרשימות עם צריכת הספק משופרת ורמות רעש נמוכות ביותר. סדרת FE2-OWLET  מחליפה את סדרת הדגל של ZIEHL ABEGG גרמניה FE אשר הובילה בתחום רמת הרעש הנמוך והביצועים בשוק העולמי במשך 50 שנה כמעט, ביעילות ואמינות מוכחת. הסדרה החדשה בעלת פרופיל הינשוף משפרת את רמת הרעש הנוכחית ב 5-8 Db  נוספים!
סדרת המפוחים החדשה מוצעת בקטרים שבין 250 מ"מ ל– 800 מ"מ במגוון גרסאות: מפוחים יונקים, מפוחים דוחפים, עם רשת הגנה או על פנל וונטורי מקורי וכן עם מגוון מנועים 12P, 8P, 6P, 4P במהירויות 1400 סל"ד, 900 סל"ד, 700 סל"ד ו- 480 סל"ד.
המפוחים בנויים בשיטת רוטור חיצוניEXTERNAL ROTOR MOTOR  עם כפות מעוקלות (SWEPT BLADE) בטכנולוגיית AC (מסוג MK) ו- EC (משנה מהירות מובנה בתוך המנוע).
כל המנועים מסופקים ברמת בידוד גבוהה 155 (CLASS F) וברמת אטימות שלIP -55 . כל המנועים מצוידים בהגנה תרמית (TB).

מרכז המחקר והפיתוח INVENT
לפני כשנה חנכה ZIEHL ABEGG גרמניה את מרכז המחקר והפיתוח החדש שלה בו הושקעו למעלה מחמישה מיליון יורו. המרכז מכיל מעבדות מחקר ופיתוח ומרכז בדיקה אקוסטי, הגדול והמשוכלל מסוגו בעולם. במרכז מועסקים כ–120 מהנדסים ובו מתבצע הפיתוח של מוצרים חדשים ובדיקות אורך חיים (LIFE TEST) של מוצרים מהייצור השוטף.

לפרטים ומידע נוסף: דיין מוצרי קירור בע"מ 03-5599550


פי.סי.חץ