תן גז (פרופן)

תן גז (פרופן)

תנורי חימום המבוססים על גז פרופן הפכו להיות אופציית החימום הנייד המועדפת בגלל נגישותם ובטיחותם

יונתן רבה
כאשר מדובר בחימום פנימי, יותר ויותר אנשים שוקלים לרכוש תנורי חימום המבוססים על גז פרופן. ישנם מספר גדול של מודלים לחימום חללים המבוססים על גז פרופן אשר מעוצבים עבור שימוש פנימי ואשר עונים על כל דרישות הבטיחות, מה שהופך אותם לבטוחים עבור שימוש ביתי.

מחממים ניידים עשויים להיות שימושיים אם רוצים לחמם חדר שאינו מחומם ע"י מערכת ההסקה המרכזית, או כאשר מוסיפים חדר שחסר בו הסקה מרכזית מובנית.  במקרים כאלו, תמיד טוב כשיש מחמם חלל נייד בסביבה עבור הימים והלילות הקרים. 

מחממים ניידים המבוססים על גז פרופן בדרך כלל יותר זולים להפעלה מאשר מרבית הדגמים של מחממי חלל חשמליים, במיוחד מחממים חשמליים שאינם מקרינים חום. אם כי הם לא היו כל כך נוחים לשימוש בעבר, כיום מחמם החלל המודרני על בסיס גז פרופן הוא בדרך כלל קל מאוד לשימוש, ובנוסף גם בטיחותי ונייד.

הם גם מאוד נגישים במקרה של הפסקת חשמל בחורף, במיוחד אם אתה סומך על חשמל להפעיל את מערכת ההסקה שלך. באופנים רבים, תמיד טוב שיהיה מחמם אשר פועל על בסיס דלק חילופי שונה מהכוח המניע את מערכת ההסקה הרגילה, במקרה והבלתי נמנע מתרחש בחורף. תהיה שמח שיש לך מחמם נוסף במקרה כזה. 

מחמם המוסך המבוסס על גז פרופן קיים כבר שנים, ובין הסוגים הפופולאריים ביותר נמנים המחממים המבוססים על פרופן הנתלים על הקיר ומותקנים גבוה. זה מפנה שטח עבודה מקסימאלי, ומכיוון שמוסכים בדרך כלל חשופים לרוחות מנשבות, אוורור דל בדרך כלל אינו מהווה בעיה כאשר מתקינים מחמם המבוסס על גז פרופן בתוך המוסך.

בנוסף, פרופן הוא ככל הנראה הגז הפופולארי כאשר מדובר בחימום אזורי פטיו (חצר פנימית הפתוחה לשמיים) ושטחים חיצוניים. בדרך כלל, תנור פטיו המבוסס על גז פרופן מכיל את בקבוק גז הפרופן בחלק התחתון של המחמם. סוגים אלו של תנורי פטיו הם ניידים מאוד, ורבים מהם מצוידים בגלגלים על מנת שניתן יהיה לגלגל אותם מפה לשם. כיוון שמשתמשים בהם בחוץ, אוורור אינו מהווה בעיה וניתן להשתמש בהם באופן בטיחותי ובמשך תקופות ארוכות אם נדרש, מבלי לגרום לבעיה כלשהיא.

אם כי בטיחות הינה נושא מדאיג לגבי חימום על בסיס גז פרופן, במיוחד אם הוא אינו מותקן כראוי, כיום רוב החימום על בסיס גז פרופן שנמצא בשימוש בתוך הבית חייב לפעול לפי מספר לא מבוטל של כללי בטיחות. הסכנות הגדולות ביותר קיימות במקרים בהם מחממים ניידים המבוססים על גז פרופן נמצאים בשימוש בתוך אוהלים, קרוונים, או ביתני צייד קטנים. אם אתה משתמש במחמם המבוסס על גז פרופן נייד בצריף הקמפינג שלך, או בכל חלל סגור, יש לוודא שהאזור מאוורר היטב.        
                                                             
הכותב הנו מנכ"ל א. מערכות, בעל ניסיון וידע רב בתחום החימום והקירור לחברות, מפעלים, גני אירועים ועוד. החברה גם משכירה ומשווקת את מוצריה בעסקאות ליסינג לתקופות קצרות וארוכות. למידע נוסף: 050-8330888 או באתר החברה:
http://www.hcsystem.co.il/


פי.סי.חץ