הקלינטק הישראלי שטף את ארה

הקלינטק הישראלי שטף את ארה"ב

התמ"ת ערך סדרת אירועי אנרגיה מתחדשת ומים ברחבי ארה"ב

התוכנית הלאומית לקידום תעשיית המים והאנרגיה הישראלית - Israel NEWTech בהובלת משרד התמ"ת, ארגנה לאחרונה יחד עם הנספחים המסחריים של המשרד בוושינגטון, יוסטון ולוס אנג'לס ובשיתוף המכון הישראלי ליצוא, סדרת אירועים לקידום חברות טכנולוגיה בתחומי אנרגיה המתחדשת והמים, ברחבי ארה"ב.                                    
עודד דיסטל, מנהל תוכנית  Israel NEWTechבמשרד התמ"ת, מסר שהייחוד של תעשיית הקלינטק הישראלית הוא בכך שהיא מביאה טכנולוגיות וניסיון רב שרלוונטיים לעולם המפותח דוגמת ארה"ב ומערב אירופה, כמו גם לעולם המתפתח דוגמת סין והודו.          
שש חברות ישראליות נטלו חלק בכנס בנושא טכנולוגיות מים בצפון קרוליינה, בשיתוף עם ארגון ה- North Carolina Water Resources Association. הנספח המסחרי בוושינגטון, אוהד כהן, ציין שבאירוע נטלו בנוסף חלק ספקי המים של הרשויות המקומיות (Utilities), חברות הנדסה ואנשי אקדמיה מתחום המים של צפון קרוליינה. "צפון קרוליינה שוכנת בדרום מזרח ארצות הברית ומונה כ- 10 מליון תושבים. בשנתיים האחרונות חוותה צפון קרוליינה תנאי אקלים קיצוניים, והיא מנסה בכל כוחה להטמיע ולחדש טכנולוגיות מים כדי להתמודד עם האתגר", אמר כהן. במקביל, השתתפו כ-15 חברות ישראליות בתחום האנרגיה המתחדשת בכנס ותערוכה במדינות טקסס -Cleanovation & Renewable Energy world. הכנס היווה מפגש ייחודי וראשון בין החברות וגורמים פיננסיים וטכנולוגיים במדינת טקסס. החברות מישראל קיימו בנוסף, סדרה של מפגשים במדינות טקסס וניו-מקסיקו, בהם נפגשו עם חברות מים/אנרגיה מתחדשת, גורמי ממשל ומקבלי החלטות.                       
"הנספחות המסחרית ביוסטון, האחראית על הפעילות לדרום ארה"ב, הגדירה את תחומי המים והאנרגיה המתחדשת כתחומי יעד ופעולת במדינות אלו תוך יצירת שיתופי. תחומי המים והאנרגיה המתחדשת קיבלו בשנים האחרונות דחיפה בארה"ב בכלל ובמדינות דרום ארה"ב בפרט. אנו מעוניינים לחבר חברות ישראליות בתחום אלו ההזדמנויות החדשות",  ציין רועי מדעי, הנספח המסחרי לדרום ארה"ב.   החברות הישראליות סיימו את הביקור בארה"ב, בסמינר חדשנות בתחומי הקלינטק במדינת אריזונה. במהלך הסמינר נשאה המושלת דברי ברכה וכן ניתנה הרצאה על תכנית התמריצים של מדינת אריזונה. לחברות הישראליות היתה זאת הזדמנות מצוינת למציאת שיתופי פעולה עם חברות במדינה.                                                               
סיגל אדמוני, הנספחת המסחרית בלוס אנג'לס, שהובילה את הפעילות, מסרה כי מדינת אריזונה היא מדינה מדברית המתמודדת עם אתגרי מים וסביבה קשים. לתעשיית המים והסביבה הישראלית נצבר ניסיון רב שאותו היא יכולה לשתף עם חברות מקומיות ליצירת שיתופי פעולה.


פי.סי.חץ