ישראל תשקיע חצי מיליארד דולר בתחליפי נפט

ישראל תשקיע חצי מיליארד דולר בתחליפי נפט

"ישראל יכולה להיות 'עמק תחליפי הנפט', בדומה להיותה 'עמק הסיליקון' של המזרח התיכון. אנחנו מדינת סטארט אפ כמו בהיי-טק גם בתחום זה ביכולתנו, יחד עם ארה"ב, לחולל את השינוי. ישראל כבר הוכיחה את הישגיה בתחומי המו"פ ומוכנה להוכיח זאת שוב".

שר התשתיות הלאומיות, ד"ר עוזי לנדאו מנסה לרתום את השדולה היהודית למאמץ של ממשלת ישראל למציאת תחליפים לנפט ולייצר שיתופי פעולה עם הממשל האמריקני בנושא. השר שהשתתף לאחרונה בוועידת איפא"ק בוושינגטון, ציין כי המערב משתעבד ותלותו בנפט הולכת וגדלה. לדבריו, הדרך לעצור את התלות ההרסנית היא באמצעות יצירת אלטרנטיבה לנפט שתתן חופש וגמילה ובכך "יתמוטט ההון הזורם לטרור ומממן אותו".

לנדאו קרא להקמת קרן מיוחדת של העם היהודי, במטרה למצוא ולקדם תחליפים אלטרנטיביים לדלק. שר התשתיות הלאומיות גם קרא לשיתוף פעולה ישראלי-אמריקאי דרך הקרנות הקיימות או דרך קרן חדשה, במבנה של דולר תמורת דולר (כל דולר שתשקיע ישראל, יגובה בדולר שתשקיע ארה"ב). לנדאו ציין כי ממשלת ישראל עשויה לאשר בקרוב השקעת 500 מיליון דולר בעשר השנים הבאות במחקר ופיתוח של תחליפי נפט בענף התחבורה, במסגרת התוכנית הלאומית להקטנת התלות בנפט, המגובשת בימים אלה על ידי צוות מנכ"לים בין-משרדי.

"ישראל יכולה להיות 'עמק תחליפי הנפט', בדומה להיותה 'עמק הסיליקון' של המזרח התיכון. אנחנו מדינת  סטארט אפ כמו בהיי-טק גם בתחום זה ביכולתנו, יחד עם ארה"ב, לחולל את השינוי. ישראל כבר הוכיחה את הישגיה בתחומי המו"פ ומוכנה להוכיח זאת שוב".


פי.סי.חץ