ההיי-טק של עולם המזגנים

ההיי-טק של עולם המזגנים

בראיון ל-Cool-Air פורס ציון בכר, סמנכ"ל המכירות של אקון טק, נציגת מיצובישי אלקטריק בישראל, את החדשנות של החברה ואומר – אנו פונים לפלח העליון

משה שלו

"מזגני מיצובישי, אותם משווקת חברת אקון-טק בישראל, הם בפסגת עולם המזגנים. אנו מתמקדים בהחלט ברמה הגבוהה ביותר, ב"וולבו" של הענף, תוך הובלה בחדשנות, התאמה לצרכים והטמעה נכונה".
"חברת אקון טק, מקבוצת ניסקו ארדן, הינה היבואנית והמשווקת הבלעדית של מערכות מיזוג אוויר מבית מיצובישי אלקטריק יפן, המוכרים בעולם כולו כמבטיחי נוחות, יעילות ואמינות ללא תחרות". כך אומר בשיחה עם Cool-Air  סמנכ"ל המכירות  של החברה.
בתשובה לשאלה אומר בכר כי "הציבור בישראל למד להעריך איכות גבוהה ואמינות ועל רקע זה יש ביקוש גובר למזגני מיצובישי יחד עם הפתרון הכולל שמציעה החברה לבניני יוקרה, מגדלי מגורים, חדרי מחשב, בנקים ועוד".
קונצרן מיצובישי אלקטריק מייצר ומפתח מזגנים מזה כ-70 שנה ומשווק את מזגניו בלמעלה מ-80 ארצות ברחבי העולם. מזגני מיצובישי נחשבים לטובים מסוגם בעולם, הודות לשימוש בטכנולוגיות מתקדמות ורמת איכות גבוהה. בנוסף, קונצרן מיצובישי אלקטריק הינו חלוץ בשימור איכות הסביבה, חיסכון באנרגיה ושיפור איכות החיים.

סל  עשיר
ציון בכר מדגיש כי מגוון מזגני מיצובישי רחב ביותר וכולל מזגנים מסוגים וגדלים שונים בטכנולוגית R410A:
• מזגנים מפוצלים עם מדחסי אינוורטר.
• מזגנים מיני מרכזיים עם מדחסי אינוורטר.
• מערכות מיזוג Power Multi רב מאייד אינוורטר בתפוקות קטנות ובינוניות לדירות, בתים  ומשרדים.
• מערכות מיזוג City Multi רב מאייד אינוורטר בתפוקות בינוניות וגבוהות לדירות, בתי יוקרה ופרויקטים מוסדיים.
את כל המוצרים הללו מציגה אקון-טק במרכז ההדרכה המרשים שנחנך לפני זמן קצר במרכז החדש של החברה באזור התעשייה הצפוני של לוד.
במרכז ההדרכה המרשים ניתן לראות, לשמוע ולהתרשם מכל סוגי מערכות המיזוג והבקרה.

שירות עם ערך מוסף
בכר מדגיש "איננו בבחינת מעבירי המוצרים בלבד. מהנדסי החברה מלווים את הלקוח החל משלבי התכנון דרך פיקוח על ההתקנה ועד מסירת המערכת ללקוח. כל הפעילות מבוצעת בשיתוף עם מהנדס-יועץ מיזוג האוויר, אדריכל/ית חברת התקנות מיזוג האוויר ומפקח הפרויקט.
נוכח הרמה הגבוהה של המוצרים והשירות מעניקה אקון טק שלוש שנות אחריות מלאות לכל מגוון מוצריה. מערך השירות הכולל מרכז חלפים וטכנאים מקצועיים המתחייב למענה מהיר, אמין ויעיל לכל פנייה. החוסן הפיננסי של קבוצת ניסקו-ארדן מבטיח ללקוחות שנים רבות של אספקת חלקים ושירות לכל המוצרים.

בין לקוחות מזגני מיצובישי ניתן למנות את מפעל פלקסטרוניקס, מלון אמריקן קולוני, סינמטק ירושלים, סניפי בנקים, משרד החקלאות, ביטוח לאומי, בתי הזיקוק, צה"ל, בנייני משרדים, בתי יוקרה ועוד אלפי לקוחות מרוצים ברחבי הארץ.
חדשנות מבוטאת במוצרים
בכר מסביר כי החדשנות של מיצובישי מוצאת ביטוי בכל אחד ממוצריה, בניהם:
מערכת רב מאייד City Multi VRF
מערכת מיזוג האוויר City Multi VRF של קונצרן מיצובישי יפן הינה מערכת רב מאייד, המחברת עד 50 יחידות פנים מתקדמות ליחידה חיצונית אחת (ובאופן מודולארי עד 4,000 יחידות), ובכך חוסכת מקום יקר ושומרות על אסתטיקה גבוהה.
שיטת התקנה פשוטה ונקייה, מתבססת על צנרת נחושת דקה וגמישה במקום צנרת מים, מאפשרת ניצול אופטימאלי של חלל החדר ומשחק עם חללים על ידי התקנת יחידות ללא הנמכת תקרה או הנמכה נקודתית - על פי תכנון אדריכלי.
ניתן לחבר את היחידה החיצונית למגוון רחב של יחידות פנים קומפקטיות ואסתטיות, גלויות או נסתרות בשליטה עצמאית. האופציה לתוספת יחידות לפי הצורך מספקת גמישות מקסימאלית בעיצוב הפנים והתאמה מרבית לצרכים עתידיים. את היחידה החיצונית ניתן למקם על גג המבנה או בקצה המגרש. מערכות אלו מבטיחות איכויות שקט שטרם הכרתם, הן ביחידה החיצונית והן ביחידות הפנימיות.
סדרת ה-City Multi VRF של מיצובישי שומרת על רמת הלחות שבאוויר ומונעת תחושת יובש, משפרת משמעותית את איכות האוויר, מסננת את האוויר מאבק ומבטיחה תנאים אופטימאליים בחללים הממוזגים. חידוש מהפכני זה מתאפשר הודות למדחס האינוורטר הפועל בתפוקה משתנה ורציפה (בניגוד למזגנים רגילים שנכנסים לפעולה ומפסיקים לסירוגין). טכנולוגיה זו מאריכה את אורך חיי המדחס ומביאה לחיסכון של עד 45% בצריכת האנרגיה.
הסדרה מתאימה למיזוג דירות, בתי יוקרה, בנייני משרדים, מוסדות, בתי מלון, היכלים ועוד.
מערכת מיזוג אוויר Power Multi
מערכת מיזוג האוויר Power Multi הינה מערכת גז רב מאייד המחברת עד 8 יחידות פנים מתקדמות ליחידה חיצונית אחת, ובכך חוסכות מקום יקר ושומרות על אסתטיקה. שיטת התקנה פשוטה ונקייה, המתבססת על צנרת גז דקה וגמישה לכל מאייד, מאפשרת ניצול אופטימאלי של חלל החדר ומשחק עם חללים על ידי התקנת יחידות ללא הנמכת תקרה או הנמכה נקודתית - על פי תכנון אדריכלי.
ניתן לחבר את היחידה החיצונית למגוון רחב של יחידות פנים קומפקטיות ואסתטיות, גלויות או נסתרות, בשליטה עצמאית. האופציה לתוספת יחידות לפי הצורך מספקת גמישות מקסימאלית בעיצוב הפנים והתאמה מרבית לצרכים עתידיים. את היחידה החיצונית ניתן למקם על גג המבנה או בקצה המגרש. מערכות אלו מבטיחות איכויות שקט שטרם הכרתם, הן ביחידה החיצונית והן ביחידות הפנימיות.
סדרת ה-Power Multi שומרת על רמת הלחות שבאוויר ומונעת תחושת יובש, משפרת משמעותית את איכות האוויר, מסננת את האוויר מאבק ומבטיחה תנאים אופטימאליים בחללים הממוזגים. חידוש מהפכני זה מתאפשר הודות למדחס האינוורטר הפועל בתפוקה משתנה ורציפה (בניגוד למזגנים רגילים שנכנסים לפעולה ומפסיקים לסירוגין). טכנולוגיה זו מאריכה את אורך חיי המדחס ומביאה לחיסכון של עד 45% בצריכת האנרגיה.
הסדרה מתאימה למיזוג דירות, וילות, ומשרדים קטנים.

 מזגן הדאו-פלמה המהפכני של מיצובישי
מערכת בלעדית למיצובישי, המאפשרת שמירת טמפרטורה אחידה בכל החדר. באמצעות חיישן אינפרה אדום, מזוהים אזורים חריגים בטמפרטורה ובאמצעות הטיה אוטומטית של מדפים מופנה האוויר הקר או החם לטיפול מיידי באזורים אלו.
במצב חימום, מבטיח החיישן כיוון המדפים באופן שהאוויר החם יחמם את אזור הרצפה, למתן הרגשה נעימה יותר.
מערכת טיהור אוויר אקטיבית - שני מסננים אלקטרוסטאטיים מותקנים באופן אינטגראלי ביחידה הפנימית: האחד, מסנן לנטרול ריחות אורגניים (כדוגמת זבל, ריח חיות וכו') על ידי פירוק מולקלות אמוניה. השני, מסנן לאיסוף חלקיקים, משמש לאיסוף חלקיקי אבק, חלקיקי עשן, בקטריות, וירוסים, עובש וכו'.
פתחי אספקת האוויר קלים במיוחד לניקוי. המזגן חסכוני במיוחד בצריכת החשמל - דירוג אנרגטי  c.o.p = 5.2 - הראשון בתעשייה.

חידוש - חימום מים במערכות City Multi
עוד חידוש מרתק מבית מיצובישי: מערכות לחימום מי בריכה, חימום רצפתי וחימום מי מקלחת (מים סניטאריים) - ללא גוף חימום.
מערכת חימום המים משתלבת באופן אינטגראלי במערכת המיזוג ומהווה השלמה למערכת ניהול האנרגיה בבית.
המערכות פועלות בטכנולוגיית אינוורטר חסכוניות ביותר בחשמל ומגיעות ל- COP של 5.5 !
יתרונות המערכת:
• חימום מי בריכה וחימום תת רצפתי ללא גופי חימום.
• חימום מי מקלחת (מים סניטאריים) ל-70 מעלות ללא גופי חימום.
• חסכונית בחשמל, COP של עד 5.5.
• יכולת קירור.
• מערכת אינוורטר - תפוקה משתנה בהתאם לצורך.
• מהווה חלק אינטגראלי ממערכת המיזוג.
• יכולת שליטה מלאה דרך מערכת הבקרה.
מערכת וגישה מהפכנית זו מוצגת באתר  החדש למערכות חימום המים WWW.ATW.CO.IL .


מה זה אינוורטר?
אקון טק היא החברה הראשונה בארץ שהביאה את טכנולוגיית האינוורטר מבית מיצובישי, המובילה בעולם.
מסביר ציון בכר: משמעות המונח אינוורטר - "Inverter" הינה המרה, והכוונה היא לשינוי התפוקה של המדחס על ידי שינוי מהירות המדחס לשם שמירה על טמפרטורה יציבה בחלל.
עומס החום במבנה משתנה לאורך שעות היממה, בבוקר ובערב קר יותר מאשר בצהריים, כמות האנשים משתנה, אביזרים ומכונות מופעלים ומופסקים, ועל מנת שיהיה לנו נעים ונוח יש צורך לשמור בכל העת על טמפרטורה קבועה. מה גם שכיום אנו מודעים יותר מתמיד לחשיבות החיסכון בחשמל ולמערכות "ירוקות". האינוורטר נותן מענה בשני המישורים:
טמפרטורה יציבה וקבועה: מערכות האינוורטר של מיצובישי מגיעות לרמת דיוק של כחצי מעלה מהטמפרטורה הנדרשת. דיוק זה נותן הרגשת אוויר משובחת (לא עוד קפיצות של חום וקור המורגשות במזגנים רגילים). מזגנים רגילים מייבשים מאוד את האוויר בחלל הבית, אך הודות לשמירת הטמפרטורה היציבה במזגני מיצובישי לא מרגישים בייבוש אוויר.

חיסכון בצריכת החשמל: הודות לפעולה רציפה אך משתנה של מדחס האינוורטר (היחידה החיצונית) ניתן לרדת לרמת עבודה של 15%. כלומר, אם הופעלה יחידה אחת בלבד בכל הבית, המערכת תספק את התפוקה רק עבורה. ככל שיותר יחידות יעבדו, כך היחידה החיצונית תספק תפוקה גבוהה יותר. בנוסף, המערכת יודעת לווסת את התפוקה לכל חלל בהתאם לעומס היחסי בחלל המסוים, כלומר לתת יותר תפוקה לחלל בעל עומס חום רב יותר.


פי.סי.חץ