התאחדות התעשיינים תקים פורום לקידום תעשיית הקלינטק

התאחדות התעשיינים תקים פורום לקידום תעשיית הקלינטק

התאחדות התעשיינים תקים בתוכה פורום מיוחד שיקדם את תעשיית הקלינטק בישראל. כך הודיע יו"ר איגוד הכימיה בהתאחדות, אשר גרינבאום, בדיון שנערך בועדת הפנים ואיכות הסביבה של הכנסת

הפורום שיורכב ממפעלים, יזמים, וחברות יכלול בתוכו גם נציגים של ארגונים וקרנות יקדם מול הרגולטור את הנושאים השונים על מנת לאפשר לתעשיית הקלינטק לצמוח.
בדיון ציין גרינבאום כי בארץ פועלים כ-500 עסקים שונים ובתוכם יועצים, מומחים, קרנות, עסקים קטנים וחברות אשר מקדמות את הקלינטק בישראל. "התעשייה הישראלית הינה חלק אינטגראלי מהמגמות הרווחות בעולם ואנו מזהים את הפוטנציאל העסקי בקידום תעשיות נקיות. גם התעשייה המסורתית רואה לעצמה יעד אסטרטגי לאמץ טכנולוגיות סביבתיות בשיפור הביצועים הסביבתיים במניעת פליטות לאוויר, טיפול בשפכים ובקרקע". בדיון עלה הצורך בסיוע ממשלתי, הן בתחום החקיקה והן בתחום המיסוי והן בתחום הסיוע הכלכלי על מנת לתת לחברות אלה אפשרות הזנק ראויה.
כמו כן עלה הצורך להסדיר את שלב "הבטא" – שלב בו הטכנולוגיה מיושמת כפיילוט במפעלים, שלב המחייב התאמה רגולטרית שתמנע הליכי אכיפה כנגד יזמים אשר במהלך הניסויים יחרגו מההיתרים הקיימים לחברות.

תערוכת קלינטק 2008


פי.סי.חץ