כמו יין טוב

כמו יין טוב

קורטק התקינה מערכת קירור חלופית ביקב ארזה

אסנת לכנר
כבר 12 שנים שחברת קורטק פתרונות קירור בע"מ, מהמובילות בישראל בתחום השכרת צ'ילרים, גנרטורים ומערכות מיזוג אוויר, מספקת פתרונות מיידיים ובאיכות שירות מהמעלה הראשונה בשוק לכל הסקטורים בתעשייה, מבית ומחוץ.

קורטק מתמחה במתן מענה מהיר ומקצועי על ידי צוות מיומן הזמין לכל אתגר ובכל שעה.
בין הנדרשים לשירותיה לאחרונה נמנה גם יקב ארזה הממוקם במעלה אדומים.

היקב בבעלות משפחת שור הותיקה, קיים מאז שנת 1847 ומלבד היותו יצרן יינות משובחים תוצרת כחול לבן מכרמי ירושלים, הוא מזמן הפך לחלק מהנוף המקומי וממסורת ארץ ישראלית ארוכת שנים העוברת מאב לבן.

היקב, בהנהלת מר מוטי שור, דור שביעי למייסדים, לא קופא על שמריו ומשלב מסורת עם תעשייה חדשנית להפקת יין בטעם של פעם עם ארומה ייחודית.
לקראת סוף שנת 2009 פנה מוטי שור למנכ"ל ושותף חברת קורטק, עופר ננצל, עקב בעיה במערכת הקירור הקבועה של היקב, דבר שהצריך התערבות מיידית ומתן פתרון מהיר על מנת למנוע את הפסקת הייצור ביקב.

חברת קורטק העמידה בחצר היקב, תוך 24 שעות מרגע הקריאה, יחידת צ'ילר גליקול בתפוקה של 45 טון קירור שהתחברה בצנרת גמישה ומחברים מהירים אל מערכת המיכלים של היקב.

הסיבה לשימוש בצ'ילר, בו מוזרם נוזל הגליקול, הוא בשל הצרכים המיוחדים של היקב לטמפרטורות נמוכות- מתחת לאפס.
ננצל מוסיף ומסביר כי השימוש בגליקול במערכות המקוררות ע"י נוזל קירור (coolant), מאפשר הורדת הטמפרטורה ביחידות, מתחת לאפס מעלות צלזיוס, היות ומים קופאים באפס מעלות ולנוזל הגליקול תכונה המונעת קיפאון.

בין סוגי הגליקול השונים קיים גם נוזל גליקול המאושר לשימוש בתעשיית מזון וזהו סוג הגליקול בו משתמשת חברת קורטק במערכות הקירור שלה.
חברת קורטק, המספקת מערכות קירור מושלמות הכוללות את כל הציוד הנלווה הנדרש לשם הפעלה, כגון משאבות, מיכלים, צנרת, מחליפי חום וחשמל, סיפקה גם הפעם מערכת מושלמת עם מפתח להפעלה וללא צורך בטיפול נוסף מצד הלקוח.

המערכת מתפקדת לשביעות רצונם של צוות היקב עד היום, ללא הפסקה וללא תקלות.

שור, מנכ"ל יקב ארזה, מספר כי "ביקב כמו שלנו בו יש מגוון רחב של מוצרים חשוב מאוד שכל מוצר יקבל את רמת הקירור שלו. כדי לשמור על רמת איכות אופטימאלית חשוב שמערכת הקירור תעבוד באופן שוטף ללא הפרעות. כאשר נמצאו במערכת הקירור שלנו בעיות, מייד התקשרנו לחברת קורטק ותוך שעות עמדה בחצר המפעל שלנו מערכת קירור מוכנה לפעולה. המערכת מורכבת במיוחד מפני שהיא צריכה להיות מסוגלת לקרר חלק מהמוצרים לטמפרטורות של 15-20 מעלות צלזיוס וחלק אחר לטמפרטורות הקרובות לאפס מעלות צלזיוס. חברת קורטק עמדה במשימה באיכות שירות ומוצר ראויים להערכה".

ידוע כי ישנה חשיבות רבה לטמפרטורת מיכלי האחסון ולקירור בכלל בזמן תהליכי ייצור היין השונים. כידוע לכל סוג יין תהליך ייצור ייחודי, והוכח כי רמת קירור מותאמת משביחה את איכות וטיב היין. ההבדל משמעותי כל כך עד שרוב היקבים בארץ דואגים לתגבור מערכות הקירור בחודשי הקיץ הלוהטים של ארצנו.

רני ננצל, מבעלי חברת קורטק, מוסיף על כך, כי כמות הפניות המתקבלות בחברה מהיקבים השונים, לקראת חודשי הקיץ, מורגשת בהחלט ומחזקת טענה זו, ועל אף היקף העבודה הגדל טרם קרה שדחינו עבודה או לא עמדנו בהבטחתנו לספק שירות מיידי ואיכותי לכל דורש.
למידע נוסף:קורטק פתרונות קירור בע"מ 052-3200034/5


פי.סי.חץ