מיעלים אנרגיה בבתי מלון

מיעלים אנרגיה בבתי מלון

חברת אנרקור התקינה מערכות התייעלות אנרגטית בשבעה בתי מלון

בעקבות מכרז שיזם משרד התשתיות להתייעלות בצריכת האנרגיה בפרויקטים שונים, זכתה חברת 'אנרקור' לבצע שדרוג של מערכות מיזוג אוויר ב- 7 בתי מלון באמצעות מערכות של תאגיד האנרגיה ומיזוג האוויר 'GREE'. ההתקנה בוצעה במהלך 6 החודשים האחרונים במסגרתה הוחלפו מערכות מיזוג האוויר הקיימות – שהורכבו מצ'ילרים שהינם יחידות גדולות לקירור מים המשמשות לקירור חללים גדולים ובינוניים או מערכות מיזוג אוויר בתפוקה קבועה, במוצרים חדשים הפועלים על בסיס טכנולוגיית אינוונטר (תפוקה משתנה).
בנוסף לכך, בחלק מהפרויקטים, שולבו מערכות לחיסכון בחימום מים הן לצרכים סניטרים והן לחימום חדרים שהחליפו מערכות טכנולוגיות בזבזניות המבוססות על תנורים הפועלים על סולר וגז למשאבות חום יעילות פי 2 ויותר וזאת בנוסף לשדרוג המערכות הקיימות על ידי הוספת בקרי אנרגיה שהינם פרי פיתוח ייחודי של חברת 'GREE' המתמחה בפתרונות בתחום מיזוג האוויר.
מערכות המיזוג הפועלות בתפוקה משתנה יעילות עד פי 2 ממערכות שפועלות על בסיס ON/OFF. מערכות חימום המים בטכנולוגיה חדשנית של משאבות חום יעילות עד 70% יותר ממערכות החימום הסטנדרטיות. לדברי מנכ"ל 'אנרקור' רועי דגן:"מדובר בשדרוג של מערכות קיימות שהפעלתן עולה ממון רב מידי שנה. בפרויקטים שבוצעו נחסכים בין30%-50% מעלות חימום המים ומיזוג האוויר.
טכנולוגיה מתקדמת ידידותית לסביבה
במערכות של תפוקה משתנה, כמות הקרר (הגז שיוצר את פעולת הקירור (או החימום) של החלל הממוזג), המוזרמת במערכת, משתנה בהתאם לצורך המדויק בכל חלל וחלל. כדי להשיג תוצאה זו, מתקיימת שליטה על תפוקת המדחס, אשר פועל באופן רציף לשמירת רמת טמפרטורה קבועה. לשם השוואה, במערכות מהדור הישן למדחס שני מצבים בלבד – הפעלה או כיבוי.
כאשר מפעילים מערכת תפוקה משתנה היא תזהה מהי הטמפרטורה העכשווית בחלל, המדחס יפעל בעוצמה אופטימלית כדי להביא את החלל לדרגת הטמפרטורה המבוקשת ואז עוצמת הפעילות של המדחס תפחת עד לרמה המינימאלית הנדרשת כדי לשמר את אותה טמפרטורה רצויה באופן רציף וקבוע. על ידי ניתן לחסוך עד 50% מעלות החשמל לעומת מערכות מהדור הישן.
מערכת מיזוג אוויר בתפוקה משתנה מסוגלת להפעיל בו-זמנית מספר רב של יחידות פנימיות מסוגים שונים על יחידה חיצונית אחת. זאת, באמצעות שליטה על כמות הקרר הזורם בצנרת מערכת המיזוג, וניתובו ליחידות הפנימיות הפועלות בחללים השונים (לדוגמא – חדר אחד מתוך מספר חדרים), תוך התאמה מדויקת לצרכים בכל חדר או חלל ממוזג אחר בו נדרש קירור ו/או חימום.
 


פי.סי.חץ