קטנים, שקטים ועוצמתיים

קטנים, שקטים ועוצמתיים

מאווררים בקוטר 200 מ"מ חדשים עם עובי נמוך -51 מ"מ

מילי ולק

זה לא משנה אם האפליקציה המבוקשת היא בקרת אקלים או מערכות קירור תעשייתי, המרחב בחלל המכשיר לקרר החוזר מהמערכת תמיד מוגבל. באופן דומה, ליחידות אשר דורשות קירור, כמו בענף הטלקומוניקציה, כל ס"מ חשוב. לכן, מאווררים המספקים זרימת אוויר מקסימלית, תוך דרישת מקום ונפח מינימאלים ושמירה על רמת רעש נמוכה הנם הכרחיים, והדרישה למוצרים כאלו גדולה במיוחד.

סדרת מאווררים חדשה מבית ebmpapst גרמניה, מציעה פתרון לכל דרישות אלו. חלק ממאווררי הסדרה החדשה דקים עד כדי שליש ממאווררים מתחרים מקבילים ומייצרים זרימת אוויר חזקה בהרבה משאר הפתרונות המוצעים בשוק. מוצרי הסדרה החדשה של החברה, עונים לכל דרישות השוק החדשות תוך שמירה על האיכות ואורך החיים שבהם מפורסמים מוצריה.


תמונה מס' 1
רכיבים חדשניים בהנדסה מכנית, טלקומוניקציה ובקרת טמפרטורה נהפכים עם השנים לעוצמתיים במיוחד ולכן פולטים חום רב. תוך כדי וביחד עם מרוצת השנים, גודל הרכיבים הממוצע קטן באופן משמעותי, דבר המוביל לצפיפות רכיבים וחום גבוה אשר גורמת להתחממות יתר. על מנת לעמוד בדרישות החדשות לפיזור החום שנוצרו, אפילו עבור רכיבים אלקטרונים קומפקטים חדשים וצפיפות גבוהה במיוחד של רכיבים, מומחי מהנדסי הפיתוח בתחום האיוורור בחברה הגרמנית פיתחו את מפוחי הסדרה החדשה. בתהליך הפיתוח הושם דגש מיוחד על גודל המאורר ועוצמתו כדי שיתאים למציאות החדשה. לכן, מאווררי סדרת המפוחים החדשה, F2200, מספקים את התשובה לצרכי השוק – מפוחים שקטים ועוצמתיים בגודל מינימאלי.


פרטים טכניים

מבחינת קוטר חיצוני ומגוון הזוויות הניתנות להתקנה – מאווררי הסדרה החדשה, F2200, זהים לקודמיהם לחלוטין. לכן, הם יכולים להתלבש בקלות על כל התקן או חורי הברגה עליהם הותקן מאוורר אחר קודם כן. למרות המידות החיצוניות הזהות, מהנדסי ebmpapst הצליחו להגדיל באופן משמעותי את הרכיב האקטיבי של המאוורר – הרוטור. בכך למעשה הם הגדילו את החלק הנע המניע את האוויר וביחד עם תכנון אווירדינאמי חדשני הם גם הגדילו את עוצמת זרימת האוויר המקסימלאית שמהפוח החדש מסוגל להפיק. למרות כל זאת, היתרון הגדול בשימוש במפוחי הסדרה החדשה מגיע מכיוון אחר לחלוטין – עוביים. במקום עובי של 70 מ"מ אליו אנו רגילים, עובי המפוחים החדשים הינו 51 מ"מ בלבד. הגובה המופחת של המפוח משפר את זרימת האוויר בבית המפוח, דבר המוביל להתנגדות מינימאלית ולכן עוצמת הזרימה גבוהה במיוחד. בנוסף, העיצוב האווירדינאמי החדשני של המפוח המונמך משמעותו 30% יותר זרימת אוויר ולכן 65% יותר יכולת קירור מאשר מפוחים מקבילים שעוביים 70 מ"מ. זרימת האוויר המשופרת גם תורמת משמעותית להפחתת רמת הרעש הנוצרת משימוש במפוח. יעילות המפוחים מהסדרה החדשה משופרת גם כן:
• 8% פחות בצריכת אנרגיה, בהשוואה לדגמים קודמים.
• אורך חיים ארוך במיוחד, ב40°C , מעל 60,000 שעות עבודה.
• מנוע הEcodrive החדש, עם יעילות של מעל ל-85% תורם משמעותית לנצילות המפוח.
• אלקטרוניקה משולבת בתוך המכשיר, מאפשרת מספר מהירויות סיבוב שונות.
• מבחר מתחי הפעלה אפשריים : 12, 24, 48 וולט.תמונה מס' 2

אפליקציות ב"עולם האמיתי"
תכונות המפוח הייחודי מאפשרות להבין את מלוא הפונטנציאל הטמון בו. רמת הרעש המקסימאלית אליה מגיע המפוח הינה 72 dB(A). לכן, המפוח החדש מתאים במיוחד עבור אפליקציות קומפקטיות בתחום ה- IT והטלקומיוניקציה. בנוסף לאפליקציות קירור קלאסיות אלו, העוצמה הגבוהה שמספק המפוח החדש הופך אותו לפתרון המושלם עבור מכונות דפוס וממירי תדר למיניהם.
המפוחים הקומפקטיים בעיצוב השטוח החדש, מציעים למעשה מפוח בעל ביצועים משופרים תוך כדי שימוש בנפח קטן במיוחד אשר כמעט ואינו דורש מקום בתוך חלל המכשור. הנפח המוקטן בכשליש יכול לשמש להתקנת רכיבים קומפקטים אחרים ובכך להקטין את גודל המכשור הכללי. כל זאת, תוך כדי אפשרויות התקנה זהות למפוחים מהסדרות הקודמות.

הכותב הנו מנהל מחלקת אוורור בחברת אחים פולק. למידע נוסף: www.polak.co.il או בטל' 03-9191035


פי.סי.חץ