עיצובים בטעם

עיצובים בטעם

אלקטרה אירחה את מיטב האדריכלים, מעצבי הפנים ויועצי המיזוג בשורה של אירועים נוצצים

אביגיל לאפין

תחום האדריכלים שהוקם בחברת אלקטרה בפברואר 2009, אינו נח לרגע. בחודשים האחרונים התקיימו מספר אירועים שכוונו לקהל האדריכלים ומעצבי הפנים בארץ במגוון תחומים כך שאף אדריכל לא יוכל לפספס את אלקטרה וקשת השירותים אותם היא נותנת לקהיליית המעצבים בתחום מערכות האקלים היפניות Elco VRF ומוצרי החשמל היוקרתיים שלMiele  ו-Liebherr.
 
האירוע הראשון היה אירוע נוצץ ויוקרתי בשיתוף מגזין סיגאר שנערך למקבץ נבחר של אדריכלים מובילים ומספר יועצי מיזוג. מול התפאורה הנעימה של השקיעה שנשקה לים, התקבצו בחדר הפרטי במסעדת סיטארה בסי אנד סאן בת"א, האדריכלים אורי הלוי, יוני ואירית מונג'ק, יוסי פרידמן, שלום דוידוביץ' וחנן פרי, השותפים לשעבר שהיום הם כבר צ'ילבות אורי פלן ונסטור סנדבנק (ולא, לא הצלחתי לעשות סולחה) ועוד. במקביל, נטלה חלק באירוע שורה נכבדה של יועצי מיזוג מובילים ביניהם דני האן, צבי תשר, רון צאודר מחברת קול ועוד.
את המוזמנים הנכבדים אירחו ניר תורג'מן מנהל מחלקת מערכות מתקדמות, נתן לטנר יועץ מיזוג בתחום ה-VRF ועבדתכם הנאמנה אביגיל לאפין, מנהלת קשרי אדריכלים באלקטרה. בין כוסות היין שהושקו חולקו גם סיגרים קובניים עם לוגו של אלקטרה (שנחטפו על ההתחלה), ולאחר מכן החלה ארוחת שחיתות (גורמה, בטח שגורמה) שבסיומה היתה הרצאה על יין, סיגארים ומה שביניהם.

אירוע נוסף התקיים בבית אלקטרה והיה בעצם האירוע הראשון שנערך באולם התצוגה החדש והמושקע. לאירוע הוזמנו קבוצה של 40 אדריכלים שבאו לקבל תדרוך לפני נסיעתם לסין, נסיעה לה אלקטרה נותנת חסות, ועל הדרך נחשפו והתלהבו מבית אלקטרה והמוצרים שבו. הנסיעה לסין היתה עם דגש על תערוכת "אקספו", תערוכת עיצוב עולמית נחשבת ביותר שמציגה ביתנים (ביתן זה אנדרסטייטמנט. היו שם ביתנים בגודל של איקאה) ממדינות שונות בעולם.
את הביתן הישראלי תכנן אדריכל חיים דותן שגם פגש את הקבוצה בסין וסיפר על דרך התלאות אותה עבר מרגע תחילת הפרויקט ועד לסיומו. אחרי יומיים בתערוכת אקספו המרשימה שראינו בה מספר נבחר ומצומצם של ביתנים מהסיבה הפשוטה שהתערוכה משתרעת על שטח בגודל של עיר קטנה, המשכנו לסייר בשנגחאי עם דגש על אתרים ארכיטקטוניים, אדריכלות נוף ופגישה עם אדריכלים סיניים. זה היה מתיש אך מהפנט וחלק מהאדריכלים אף נזקקו לפוט מסאז' יומיומי. אכן, קשים הם חיי האדריכלים.

מספר ימים לאחר הנחיתה התקיימה לה תערוכת העיצוב בהיכל התרבות בתל אביב. לאלקטרה היה את הביתן הכי גדול והכי מושקע בתערוכה שכלל מערכת Elco VRF, מכונת קפה שלMiele , מקרר יין של Liebherr ומסכים של פיליפס.
לתערוכה הגיעו אלפי מבקרים ביניהם אדריכלים, מעצבי פנים וגם קהל שבא לספוג קצת קולטורה והשראה, והמטרה היתה לחשוף שוב את אלקטרה ויתרונותיה מול האדריכלים על במה זו. קצת אבק כוכבים פוזר בביתן כשאיתן אורבך הגיע עם חברתו האדריכלית והצטלם על רקע הביתן שלנו, ולבסוף הבטיח לבוא לבקר בבית מילה בהרצליה לראות את שאר המוצרים. אנחנו בתמורה הבטחנו לו קפה מהמכונה של Miele.
תודו שזה שווה ביקור.


פי.סי.חץ