מלאת אנרגיה

מלאת אנרגיה

תערוכת אנרג'יטק 2010 – חלון הזדמנויות בינלאומי לעולם אנרגיה מתחדשת והתייעלות אנרגטית

אלון גני
בעלי גגות וקרקעות, משקיעים, אנשי ממשל, אנשי עסקים מישראל ומחו"ל, מנכ"לים של מפעלי תעשיה, החקלאות וההתיישבות, אנשי רשויות מקומיות,חברות יצרניות, EPC ואינטגרטורים נפגשים ב 27-28 באוקטובר בתערוכת אנרג'יטק 2010


קונטום קבוצת עסקים מציחגה בביתן ישראל באינטרסולר 2010 במינכן

מועד האירוע 'אנרג'יטק 2010' קרב ובא. לפני פתיחת הדלתות בגני התערוכה שוחחנו עם ולדימיר בודיאנסקי, מנכ"ל קוונטום קבוצת עסקים, המתמחה בניהול רשתות עסקיות, יוזמת ומפיקה את התערוכה הבינלאומית לאנרגיה מתחדשת והתייעלות אנרגטית – אנרג'יטק:

מהן מטרות התערוכה ברמה המקומית והבינלאומית?
ל- EnergyTech 2010 יש שתי מטרות מרכזיות. הראשונה היא לקדם את משק האנרגיה הלאומי, את ענף האנרגיה המתחדשת, את התעשייה והמסחר ואת השוק הישראלי על ידי יצירת הזדמנויות עסקיות. בנוסף, קיים צורך בהטמעת והאצת תהליכים שמדינת ישראל החלה, שפועל יוצא מכך הוא גירוי והבאת משקיעים זרים נוספים. התמורה לכך הינה רבה ואינה נוגעת לסקטור העסקי הפרטי בלבד, כי אם גם לקופת המדינה. בכוחם של אלו להזרים מטבע זר לארץ, דבר שיתרום באופן משמעותי לצמיחתה הכלכלית של מדינת ישראל.

המטרה השנייה היא ברמה הבינלאומית - להגדיל את הייצוא הישראלי בתחומי אנרגיה מתחדשת והתייעלות אנרגטית. בשנים האחרונות, קצב התפתחות השווקים בעולם בתחום אנרגיה מתחדשת וחיסכון באנרגיה, למרות המשבר הכלכלי, הולך וגובר. לישראל יש יתרונות מובהקים מול מדינות אחרות. ישראל ידועה כחממת פיתוח טכנולוגי. יחד עם כושר הפיתוח הישראלי והדרישה לטכנולוגיות ישראליות בחו"ל, כלל התנאים הבשילו לתת לתעשייה את ההשקה והבמה הראויה. לתערוכת EnergyTech 2010 יעד למשוך קניינים (ממשלתיים, מוסדיים, תאגידים ופרטיים) ומפיצים של הטכנולוגיות הללו על מנת להגיע למטרה זו.

כיצד אתם דואגים להביא את קהל המבקרים?
שיווק הפלטפורמה העסקית נובע מתוך תכלית האירוע. כמובן שיש חשיבות יתרה למבקרים מכלל המגזרים, בין אם העסקי, תעשייתי, מוסדי ובין אם מהמגזר הפרטי הרלוונטי, אך יחד עם זאת אסור לשכוח שלא מדובר באירוע רגיל, אלא במפגש בין אנשי עסקים ומקבלי ההחלטות הבכירים בתחום האנרגיה המתחדשת בארץ ובעולם. לשמחתי אנו מקבלים פניות רבות מחברות גדולות בתחום האנרגיה המתחדשת וחברות המתעסקות בהתייעלות אנרגטית מהארץ ומהעולם. בנוסף, צוות קוונטום זוכה להכרה בינלאומית ואנו מוזמנים לתערוכות וכנסים בתחום ברחבי העולם. למשל, הוזמנתי להרצות בכנס Global Demand Conference המתקיים במהלך האירוע החשוב ביותר באירופה – 25th European Photovoltaic Solar Energy Conference and Exhibition (25th EU PVSEC). 

בנוסף, סגרנו שיתופי פעולה עם המדיות המובילות בתחום האנרגיה המתחדשת, ההתייעלות האנרגטית, המגזר העסקי, המגזר המוניציפאלי, התעשייתי והמסחרי כלכלי-פיננסי. עבור חברות ה-EPC ואינטגרטורים אנו מזמינים בעלי גגות וקרקעות (מוסדיים, עסקיים, חקלאים, מוניציפאליים ועוד.


מימין - דיויד זייקובסקי, פרוניוס ומשמאל - ולדימיר בודיאנסקי, מנכ"ל קוונטום קבוצת עסקים

מה צפויים המבקרים לראות?
לכולם ממתינות הזדמנויות עסקיות. לקהל המשקיעים יוצגו פרויקטים בהיקפים שונים בארץ ובשווקים המתפתחים כגון יוון, אוקראינה, בולגריה, הודו, צרפת, איטליה, דרום אפריקה ועוד. מבקרים שהם בעלי גגות וקרקעות יפגשו את האינטגרטורים, יוכלו להשוות בין הטובים ביותר ולבחור בציוד וברכיבים האיכותיים ביותר. המבקרים שמגיעים מחו"ל יוכלו למצוא את הפיתוחים הטכנולוגיים החדשניים. למבקרים צפוי מפגן ראוה של החברות הגדולות והמובילות בתחום, כגון LDK, Trina Solar, UpSolar, SMA, Fronius, Deihl Ako, SolarDatasystems, Sadef nv,  ועוד. כמו כן תהיה אפשרות להיכנס לכנסים מקצועיים ולשמוע על ההתפתחויות האחרונות בתחום מפי המרצים הבכירים מהארץ ומהעולם. המבקרים יזכו לחשיפה רחבה של טכנולוגיות ומוצרים לייצור חשמל ממקורות אנרגיה מתחדשת וכן מוצרים וטכנולוגיות להתייעלות אנרגטית בתעשייה, מוסדות ומבנים.

מהן ציפיותך מתחום האנרגיה המתחדשת וההתייעלות האנרגטית בשנים הקרובות?
אין לי צל של ספק שישראל תהווה את אחד המוקדים העיקריים בתחום ותהווה צומת מרכזי ברגולציה העולמית. כמובן שהדרך עוד ארוכה ויעברו מספר שנים עד שנזכה לראות בכל בית ובכל משק מערכות סולאריות ושאר מוצרים. אולם יריית הפתיחה כבר נורתה ונראה שישראל בכיוון הנכון. עדיין יש המון דברים שיש להיעשותם ברמת המידיות ולשמחתי קיימת הירתמות עסקית ופרלמנטארית בנושא.

נשמח לראותכם בין המבקרים.


פי.סי.חץ