סולארפאוור תקים 2 מערכות סולאריות בחוות שיקמים

סולארפאוור תקים 2 מערכות סולאריות בחוות שיקמים

בנוסף,החברה מצפה לקבלת רישיונות מותנים נוספים בסבב האישורים הבא של הרשות. על פי הערכות בשוק שווי מערכת אחת עומד על כ-8 מיליון שקל והתשואה עשויה להגיע ל-20%.

מליאת רשות החשמל אישרה 15 רישיונות להקמת מערכות סולאריות בינוניות ברחבי הארץ. בעקבות המהלך, קיבלה חברת סולארפאוור רישיון מותנה להקמת 2 מערכות סולאריות בחוות שיקמים.

על פי התוכניות, כל מערכת תספק 630 קילו-ואט, ההספק המקסימאלי המאושר לצורך חיבור לרשת החשמל בקו מתח נמוך המערכות יחלו לייצר חשמל כבר במחצית הראשונה של שנת 2011. החברה חתמה זה מכבר על הסכם EPC (תכנון, אספקה וביצוע) עם חוות שיקמים. תאריך תחילת ביצוע העבודות המשוער הינו רבעון ראשון בשנת 2011.

בניו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, מתכננים להשקיע מיליוני שקלים בהנחת מערכות סולאריות על גגות בתי המגורים ומבני המשק בשטח החווה, אשר הקימו מערכות בהספק של 50 קילו ואט בהסדרה הקודמת של רשות החשמל על ידי החברה. בנוסף,החברה מצפה לקבלת רישיונות מותנים נוספים בסבב האישורים הבא של הרשות. על פי הערכות בשוק שווי מערכת אחת עומד על כ-8 מיליון שקל והתשואה עשויה להגיע ל-20%.

אלון תמרי, מנכ"ל משותף מסר: "אנו גאים שנבחרנו על ידי חוות שיקמים להיות מעורבים בפרויקט רחב היקף זה. בפרויקטים הקודמים שביצענו הוכחנו את יכולתנו לתכנן ולבצע פרויקטים בחווה באיכות גבוהה ותחת לוחות זמנים קצרים במיוחד. בפרויקט זה יהיו מעורבות מיטב הטכנולוגיות הסולאריות על מנת להבטיח תשואה  מקסימאלית לבעלים".


פי.סי.חץ