עלייה ניכרת במכירות ויבוא המזגנים באוקטובר

עלייה ניכרת במכירות ויבוא המזגנים באוקטובר

יבואני המזגנים דיווחו על ביקוש רב למזגנים גם בשל התארכות הקיץ וגם מכיוון שהמזגנים נחשבים למוצר שמתאים לקיץ ולחורף כאחד.

עלייה חדה נרשמה במכירות ויבוא המזגנים בחודש אוקטובר לאור מזג האוויר החם והירידה היחסית במחירי מערכות המיזוג.

יבואני המזגנים דיווחו על ביקוש רב למזגנים גם בשל התארכות הקיץ וגם מכיוון שהמזגנים נחשבים למוצר שמתאים לקיץ ולחורף כאחד. מאתר וואלה שופס נמסר כי אחת הסיבות המרכזיות לעלייה במכירות המזגנים היא מבצעי המכירות האגרסיביים למכירת מערכות מיזוג אוויר.

במקביל, ציינו אנשי אתר המכירות כי מורגש קיטון במכירות מוצרי חום כגון תנורי ספירלה, מפזרי חום, קמינים ורדיאטורים נעצרה בגין התמשכות הקיץ.

עם זאת, גרשון פטרושקה, משנה למנכ"ל יבואנית מוצרי החשמל ניופאן אינו מודאג. "בגל הקור הראשון כולם ירוצו לחנויות לרכוש מכשירי חימום, ואז יכול להיווצר מחסור". מה שאכן קרה אגב בפועל עם הגעת הסערה בשבוע השני של דצמבר, סערה שגרמה לנזקים אדירים ברכוש ומאידך, הביאה עימה את השלג הראשון של העונה בחרמון.

העלייה במכירות המזגנים בחודש אוקטובר קיבלה אישור רשמי בנתוני רשות המיסים שפורסמו לאחרונה. נתוני הרשות מצביעים על כך שיבוא המקררים בתקופה הנתונה עלה ב - 21%, מייבשי כביסה ב- 24%, ומזגנים וטלוויזיות ב - 6%. לעומת זאת חלה ירידה ביבוא מכונות הכביסה בשיעור של 10% ומדיחי כלים ירידה של 19%. ביבוא מכשירי וידאו ו- DVD חלה ירידה דרסטית בשיעור של כ - 60%.


פי.סי.חץ