הורים מתנגדים להמשיך לממן התקנת מזגנים בבתי הספר בחולון

הורים מתנגדים להמשיך לממן התקנת מזגנים בבתי הספר בחולון

"אשמח מאוד שראש העירייה לא יבקש כסף מההורים. כפי שההורים אומרים, ונכון, בתי הספר הם מבנים ציבוריים, וכמו שלא דורשים מאיתנו לשלם על שולחן למורה, כך אני לא מוצא טעם לדרישה לתשלום על מיזוג הכיתה.

קבוצת הורים מחולון החליטה לשים קץ למימון מיזוג בתי הספר של ילדיהם, תשלום אותו כופה הרשות המקומית. "בזמן שהמדינה לוהטת מחום, מזגן לא נראה בעיני קברניטי העיר ומשרד החינוך כצורך הכרחי אלא כמותרות", אמר אחד ההורים הכועסים.

מאחר ומשרד החינוך אינו מחייב התקנת מזגנים, החליטה עיריית חולון לגבות לדברי אותו  הורה 4,200 שקל למזגן או 200 שקל מכל ילד. "זאת נראית לי חוצפה שאין כדוגמתה. זה כמו שיבקשו תשלום על גיר, לוח וכיסא".

אם אחרת הוסיפה: "בית הספר שבתי לומדת בו הוא ותיק והמזגנים הותקנו בו לפני 15 שנה. המזגנים עוברים תיקון ואחזקה מדי יום כמעט, אך רובם פולטים אוויר במקום קור. הכיתות מלאות, 35 ילד בכיתה, ואיש מהם לא יכול להתרכז בחום, שלא לדבר על המורות, שצריכות לעמוד בכיתה נוטפות מים".
"פנינו לעירייה וביקשנו להתקין מזגן זול יותר מכספינו. אמרו לנו שזה בלתי אפשרי ושאנחנו חייבים להתקין את המיזוג דרכה. אם לי אסור להכניס מזגן באופן פרטי, מדוע העירייה לא ממנת את החלפת המזגנים? האם גם עובדת העירייה משלמת 200 שקל על מזגן בחדרה?"

יו"ר ועד ההורים העירוני, קובי מכלוף, מסר כי בעקבות פניות רבות של הורים כתב לשר החינוך, גדעון סער, במטרה להבין איך הממשלה לא רואה בתנאי הלמידה הכרח. אין סיבה שהכיתות והחללים בבתי הספר לא יהיו ממוזגים. "אשמח מאוד שראש העירייה לא יבקש כסף מההורים. כפי שההורים אומרים, ונכון, בתי הספר הם מבנים ציבוריים, וכמו שלא דורשים מאיתנו לשלם על שולחן למורה, כך אני לא מוצא טעם לדרישה לתשלום על מיזוג הכיתה. אני מצפה שהרשות המקומית תערוך רשימה מסודרת של הכיתות שצריך להחליף בהן מזגן, לפני שיגיע הקיץ הלוהט, והמזגנים יוחלפו במהרה, בלא דרישה מההורים".


פי.סי.חץ