פרויקט תחנות הרוח ברמת הגולן קיבל עדיפות לאומית

פרויקט תחנות הרוח ברמת הגולן קיבל עדיפות לאומית

החווה תכלול כ-80 טורבינות רוח חדשות בהספק של 2.5 מגה וואט כל אחת, עם קוטר להבים של כ-50 מטר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הכריז כי פרויקט תחנות הכוח המופעלות על ידי אנרגיית רוח נקייה בגולן, בהיקף ייצור של כ-155 מגה וואט, הוכרז כעל פרויקט תשתית בעל חשיבות לאומית. משמעות ההודעה כי מדינת ישראל מביעה אמון בפרויקט ומאיצה את הקמתו.

חוות הרוח ברמת הגולן תמוקם בצפון רמת הגולן, החווה תכלול כ-80 טורבינות רוח חדשות בהספק של 2.5 מגה וואט כל אחת, עם קוטר להבים של כ-50 מטר. הטורבינות יוצבו על מגדלים בגובה של 80 מטר וכל מגדל יתפוס כ-300 מטר מרובע כאשר המרחק בין הטורבינות יהיה כ-300 מטר והקרקע תמשיך לשמש כקרקע חקלאית.

שר התשתיות הלאומיות, דר' עוזי לנדאו: "ההכרזה על חוות רוח לייצור חשמל ברמת הגולן כפרויקט תשתית לאומי היא צעד משמעותי בקידום תחום האנרגיות המתחדשות בישראל".

חברת "חוות רוח נקייה", חברת בת  של מי גולן, פתחה במו"מ על חכירת הקרקע בסוף שנת 2005  והגישה כבר ב-2007 בקשה לקבלת רישיון מותנה מרשות החשמל. בשנת 2009, עם כניסתו של ד"ר עוזי לנדאו לתפקיד שר התשתיות הלאומיות, התקבלה ההחלטה כי מדובר בפרויקט חשוב ביותר וכי יש להופכו לפרויקט תשתית לאומית.

נציין כי חברת מולטימטריקס מנהלת משא ומתן לרכישת 50% מחברת מי-גולן המחזיקה בתחנה הקיימת של 4.8 מגה וואט. תחנה זו עומדת לקראת שדרוג לייצור חשמל בהיקף של 14 מגה וואט. חברת מולטימטריקס אמורה לקראת חלק גם בפרויקט הקמת הכוח בהיקף של 155 מגה וואט.


פי.סי.חץ