רעידת אדמה בשוק מערכות ה-VRF בישראל

רעידת אדמה בשוק מערכות ה-VRF בישראל

אלקטרה רוכשת 50% מ-SZ יבואנית דייקין

אלקטרה מוצרי צריכה רוכשת 50% מחברת SZ מערכות, נציגת דייקין בישראל. החברה תחת הבעלות המשותפת של אלקטרה מוצרי צריכה ורן פרסברג, תשווק בארץ מערכות מיזוג אוויר מתקדמות VRF תחת המותג היפני דייקין (Daikin).

דייקין הנה חלוצת תחום ה-VRF בעולם ומתמחה בפיתוח טכנולוגיות לחיסכון באנרגיה ולשמירה על איכות הסביבה. לחברה מפעלים ביפן, בלגיה, תאילנד, סין וצ'כיה והיא משווקת יחידות בתפוקה של עד 54 כ"ס במגוון רחב של יחידות פנים. מערכות ה-VRF של דייקין מאפשרות חימום וקירור בו זמנית, פעולה בתנאי טמפרטורה קיצוניים (°C25-, °C50+) וקירור מים.
 
שוק ה-VRF בישראל הינו פלח שוק שונה ונפרד לחלוטין מתחום המזגנים הביתיים הרגילים והשחקנים הבולטים בו אינם נמנים על השחקנים המובילים בשוק המיזוג הביתי. שוק ה-  VRFמוערך בכ-2,000 מערכות בשנה בהיקף כולל של כ-100 מיליון ₪. מיצובישי מובילה עם נתח שוק של כ-30%, כשלאחריה LG (כ-20%), Daikin (כ-18%), טושיבה (כ-10%) ואחרים. 30% מהפרויקטים הם פרטיים, בעיקר וילות ודירות יוקרה, ו-70% מהפרויקטים הם מסחריים (בנייני יוקרה וחללים גדולים). לעומת שוק המיזוג הביתי, שוק ה-VRF קטן יחסית, יוקרתי ונמצא במגמת צמיחה מתמדת.

רן פרסברג, שהינו בנוסף בעל קבוצת בולטהאופ המשווקת בישראל את מטבחי בולטהאופ, מטבחי בופי ומותגים נוספים בתחום הריהוט, מסר כי: "השותפות החדשה עם אלקטרה תחזק את מעמדו של דייקין כמותג מיזוג האוויר היוקרתי ביותר בשוק ה- VRF ותפתח אפשרויות חדשות להתרחבות בתחום".

את אלקטרה מוצרי צריכה ייצגו בעסקה עוה"ד זיו נוימן ורן ורנר ממשרד עורכי הדין לוי, מי-דן ושות'. את רן פרסברג וחברת אס.זד. מערכות ייצגו בעסקה עוה"ד יואב כספי ואסף לפיד ממשרד עורכי הדין AYR – עמר, רייטר, ז'אן, שגיא, כהן ושות'.


פי.סי.חץ