סככת חניה סולארית הותקנה במועצת רמת חובב

סככת חניה סולארית הותקנה במועצת רמת חובב

הסככה הסולארית ברמת חובב, אשר הוקמה על ידי חברת אינטרדן, הינה אחת מסככות החניה הסולאריות הראשונות בארץ.

סככת חניה סולארית הוקמה לאחרונה בשטח המועצה המקומית תעשייתית רמת חובב. באמצעות הפאנלים הסולאריים של הסככה ניתן להפיק חשמל בסדר גודל של כ– 80 קוט"ש ביום קיץ רגיל, ייצור אשר מספיק לכ – 50 שעות עבודה של מזגן ביתי.
 
מהנדס המועצה והאחראי על הפרויקט, גלעד אטקס, הוסיף ואמר כי ייצור החשמל השנתי של הסככה יעמוד על כ– 21,000 קוט"ש, כמות אשר מספיקה לצריכה הביתית של כ– 3 משקי בית ממוצעים. הסככה הסולארית ברמת חובב, אשר הוקמה על ידי חברת אינטרדן, הינה אחת מסככות החניה הסולאריות הראשונות בארץ.

הסככה הסולארית הותקנה מעל אזור החנייה במתחם משרדי המועצה המקומית תעשייתית רמת חובב. לצד ייצור האנרגיה הסולארית, הסככה מקטינה את החשיפה הישירה של כלי הרכב לשמש ובכך היא תורמת גם לחיסכון אנרגטי על ידי צמצום השימוש במערכות הקירור של כלי הרכב החונים במקום. מנהל מחלקת התפעול במועצה, אולג גרנד, אמר כי במקביל להקמת סככת החניה שמאפשרת ייצור אנרגיה נקייה, המועצה נוקטת גם בשורה של פעולות למטרת התייעלות אנרגטית ביחידות המועצה והמשרדים השונים. במסגרת זו, עברו כל העובדים במועצה הדרכה מקצועית והוקצו משאבים למטרת שיפור והחלפה של חלק מהתשתיות בשטח המועצה.

ראש מועצת רמת חובב, אנדריי אוזן, אמר כי לצד החיסכון האנרגטי והכלכלי, הפעלת הסככה הסולארית תואמת לחזון של אזור תעשייה שיהווה מודל לתעשייה בת קיימא המשלבת מקורות אנרגיה חלופיים ופתרונות סביבתיים. "השדה הסולארי צפוי לייצר כ– 12 מגה וואט חשמל והוא יהיה אחד מהמיזמים הסולאריים הגדולים בישראל".


פי.סי.חץ