יניר מערכות נגד חברת טורנדו

יניר מערכות נגד חברת טורנדו

יניר, בעל סימן המסחר פוג'יקום, תובע מטורנדו להפסיק להשתמש במותג פוג'יקור

אלי קמחי, מנהל ובעל שליטה בחברות יניר מערכות ופוג'יקום, הגיש לאחרונה לבית המשפט המחוזי בת"א כתב תביעה כנגד חברת טורנדו מוצרי צריכה מראש העין, המייבאת מזגנים לישראל ומשווקת אותם בעיקר תחת המותג הנושא את שמה "טורנדו", בטענה להפרה בוטה של סימן המסחר הרשום שבבעלותו FUJICOM .
 
לדברי קמחי, הוא השקיע משאבים רבים וניכרים לבניית המיתוג של סימן המסחר בעלות מצטברת של למעלה מ-20 מיליון ש"ח על פני השנים, בתשתית שיווקית, בפרסום חסר תקדים ובקידום מכירות באמצעי פרסום שונים. לדברי קמחי, הנתבעת, לפי פרסומיה האחרונים, מתכוונת לייבא ולשווק בישראל מזגנים מסין תחת השם המפרFUJIKOR  הדומה דמיון מטעה לשם המוגן FUJICOM.
 
 קמחי מוסיף עוד כי הוא מייבא ומשווק בישראל מזגנים יפניים תחת השם המסחרי FUJITSU  והשוק בישראל מזהה אותו כאחד מהמשווקים של מזגנים בישראל, אם כי לא מהגדולים שקיימים בשוק. קמחי מוסיף כי בכוונתו לשווק מזגנים תחת השם המסחרי FUJICOM כליין מזגנים נוסף ויוקרתי יותר.
 
לטענתו, הוא הציע לנתבעת לשתף עימו פעולה בייבוא ושיווק המזגנים תחת סימן המסחר שלו ואולם הצעתו נדחתה, ועתה מסתבר כי בכוונת הנתבעת לייבא ולשווק מזגנים מסין תחת השם המפר תוך הפרת זכויות הקניין הרוחני שלו ושיווק זה עלול להסב לו נזק רב.
 
בכתב התביעה נאמר כי מכירה מכוונת של מזגנים הנושאים את השםFUJIKOR  על ידי הנתבעת נועדה להטעות את הציבור, אין בה תום לב ומהלך נפסד זה של העתקת רעיון כולל שימוש בשם דומה עד זהה לשם המוגן, מחייבת הוצאת צו מניעה שיאסור על הנתבעת מלהפר את סימן המסחר הרשום שבבעלות התובע.
 
עוד  התבקש ביהמ"ש לחייב את טורנדו במתן חשבונות ובשלב זה בתשלום פיצויים לתובע בסך 250,000 ש"ח.
 
עם הורדת גיליון זה לדפוס נמסר למערכת כי חברת יניר וחברת טורנדו הגיעו להבנות ביניהן בנוגע לשיווק המותגFUJIKOR .


פי.סי.חץ