פרויקטים נבחרים

פרויקטים נבחרים

תערוכת פרויקטים משכה את מיטב היזמים, אדריכלים, מעצבים ומקבלי ההחלטות בתחום העיצוב, הבנייה הירוקה והשיפוץ

אבי אובליגנהרץ ושמואל מולדובן

 הבנייה הסטנדרטית הולכת ומשנה את פניה. המשבר הסביבתי נותן את אותותיו על עולמנו ועל תחום הבנייה, ולראיה הבנייה הירוקה הולכת ותופסת תאוצה. מדי שנה נבנים בישראל עשרות אלפי יחידות דיור ומבני מסחר ותעשייה, כך שהבנייה הירוקה עשויה להביא לחיסכון ברמה הלאומית באנרגיה, לצמצם את פליטת גזי החממה ולהביא לירידה בכמויות פסולת הבניין.  

מאות יזמים, אדריכלים, מעצבי פנים, מנהלי פרויקטים, יועצים ומהנדסים, מפקחים, קבלנים, קבלני שיפוצים ומקבלי החלטות נוספים, פקדו לאחרונה את תערוכת פרויקטים, שאורגנה ע"י ערוצים לשיווק ממוקד. במרכז התערוכה המקצועית להקמת פרויקטים - עיצוב - תכנון ושיפוץ, שנערכה בגני התערוכה, עמד המעבר לבנייה הירוקה והשלכותיו. להלן, מקבץ מציגים נבחרים מהאירוע השנתי.   


פז מערכות מתקדמות לגילוי וכיבוי אש נוסדה בשנת 1988 ומאז צברה ניסיון רב בתכנון, בהתקנה, באחזקה ובהספקה של מוצרים לכיבוי אש אוטומטי, וכן במתן שירותי ייעוץ בתחום ללקוחות מן המגזר העסקי, הציבורי והתעשייתי. היו"ר, אביגדור פז, מסר שהחברה מתמחה בהתקנת ספרינקלרים במפעלים, בתי מלון, בתי חולים, קניונים וכדומה; מספקת שירות ואחזקה למערכות קיימות, כולל שיקום מערכות לאחר שריפה; בדיקת לחצים וספיקות מים לצורך תכנון מערכות אוטומטיות; אספקה, התקנה ובדיקה של מז"חים (מונע זרימה חוזרת); תיקון ואחזקה של מטפים וציוד כיבוי אש ידני; תכנון והתקנה של מערכות גילוי אש ושחרור עשן; תכנון מערכות כיבוי אש מכל הסוגים ותכנון מפורט או הגדרות כיבוי אש כבסיס לתכנון, כולל אישורי מעבדות מוסמכות לשירותי הכיבוי.


אמקו ים עוסקת בייצור מבנים ממכולות ומבנים יבילים כולל חדרי קירור עבור משרדים, כיתות לימוד, מחסנים ועוד. החברה עוסקת בסחר במכולות, קנייה ומכירה של כל סוגי המכולות. דוד מור יוסף, מנהל מחלת קירור אשדוד, ציין כי בקרוב תצא החברה שהוקמה ב-1983, עם חדר קירור נייד שיורכב על גבי נגרר לטובת חברות קייטרינג וגורמי הסעדה אחרים המעוניינים להוביל מזון בקירור למקומות מרוחקים. לאחרונה סיפקה אמקו ים 10 מכולות קירור למשרד הביטחון. 


טכנוקלרק מערכות אוורור וחימום מתמחה במתן פתרונות אוורור וחימום ובאספקת מוצרי היגיינה, הן עבור שטחי תעשייה ומסחר והן עבור המגזר הפרטי. החברה, שנוסדה לפני למעלה מ-30 שנה, היא היבואנית והמשווקת הבלעדית של המותג האיטלקי המוביל VORTICE בישראל. VORTICE היא החברה הגדולה ביותר באירופה לפתרונות אוורור, טיהור אוויר ומוצרי היגיינה, ובעלת המבחר המגוון ביותר של מוצרים אלו. המותג VORTICE הפך במשך השנים לשם נרדף ליוקרה, מקצוענות ובטיחות, והחברה מקפידה להמשיך ולייצר מוצרים איכותיים תוך מתן דגש על הנדסת אנוש חכמה, אסטטיקה, עמידות ושיפור איכות החיים. מוטי יששכרוב, מנהל השיווק של טכנוקלרק, מסר שהחברה שמה את הדגש בתערוכה על קו המוצרים העשיר של היצרן האיטלקי "אשר מקפיד לעצב את מוצריו כך שהמפוחים הגלויים בחדרי האמבטיה והשירותים יהיו בצורה מובנית, חדישה ואסתטית". ראוי לציין כי טכנוקלרק מכסה מעל 80% מהשוק הסיטונאי והקמעונאי בתחום של חשמל לתעשייה, ואת מוצריה ניתן למצוא בחנויות לחומרי חשמל לתעשייה, בחנויות לאספקה טכנית וכן בחנויות לאביזרי מיזוג אוויר, בכל רחבי הארץ. לקראת הקיץ הקרוב תייבא טכנוקלרק דגמים חדישים בתחום האוורור ואיכות החיים.


תרמוקיר מייצרת ומשווקת מוצרי בידוד ואיטום קירות. החברה, שהוקמה בשנת 1985 בקיבוץ חורשים, מייצרת בין השאר מוצרי טיח, דבקים וחומרי איטום על בסיס צמנט. "הטיח התרמי, מוצר הדגל שלנו, משמש לבידוד תרמי של מבנים, מפחית את השפעות הסביבה על טמפרטורת המבנה ומאפשר חיסכון משמעותי בהוצאות החימום והקירור", אומרת נוגה שראל, מנהלת תחום אדריכלים בתרמוקיר. בתערוכה הציגה החברה, שזכתה לא מכבר בתו יהלום מטעם מכון התקנים הניתן לחברות בעלות 7 תווי איכות, את הדור הבא של המוצרים: מוצרי איטום על בסיס חומרים ממוחזרים מזכוכית או שבבי גומי.


מנדלסון - ש. בר מקבוצת קמ"ן, היא החברה הגדולה בישראל לשיווק והפצה בתחומי התשתיות, התעשייה, האינסטלציה וכיבוי האש. יבואנית בלעדית של מוצרי GEBERIT, החברה המובילה בעולם בייצור מיכלים סמויים. שריג שלף, מנהל תחום מוצרי GEBERIT, מוסר כי ב"פרויקטים" הושם הדגש על המיכלים הסמויים מסדרת דלתא, הסדרה החדשה של מיכלי הדחה סמויים, המאופיינת בלחצנים בעיצוב מודרני המתבטא בקו עדין ובגודל קטן. שתי סדרות הלחצנים מעוצבות כך שגודל הלחצנים החיצוני שווה ובתוכם עיגולים או ריבועים המעוצבים בגודל שונה ובקו עדין.  


פזגז הינה חברת הגז הגדולה בישראל המחזיקה בלמעלה מ-35% מכלל משק הגז, ב-60% ממלאי הגז במדינה. המודעות ההולכת וגוברת לשמירה על איכות הסביבה ולחסכון באנרגיה,  דרבנה את החברה לחתום על הסכם לשיווק מחממי מים על בסיס גז עם חברת רינאי היפנית.  נחשון חננאל, סמנכ"ל לקוחות פזגז ת"א, מציין כי השימוש במחמם מים על בסיס גז מביא לחיסכון של כ־33% בעלויות החשמל בפועל לעומת דוד חשמלי, ולכן המוצרים זוכים לביקוש רב בקרב בתי מלון, בתי חולים ובהדרגה גם במגזר הביתי. בתערוכה הציגה פזגז את סדרת מחממי המים החדשים למגזר הפרטי שמספקים 16 ליטר לדקה (1000 ליטר מים חמים לשעה) כך שגם מרובת ילדים תוכל ליהנות תמיד ממקלחת חמה. עוד הציגה החברה מכשיר למניעת אבנית- אבניX ומיבש כביסה על בסיס גז תוצרת רינאי אשר מקצר את זמן הייבוש למחצית מזמן הייבוש במייבש חשמלי!


פלסאון מובילה בתחום המחברים לצנרת מפוליאתילן בישראל, גרמניה, איטליה, צרפת, אנגליה וארצות נוספות באירופה וכן באוסטרליה ועוד. בנוסף, פלסאון יצרנית חשובה בתחום מערכות שתייה לעופות בישראל, ארה"ב וברזיל, והתחילה בייצור ושיווק מערכות האבסה לעופות, וכן בתחום מיכלי הדחה לשוק הביתי בארץ. החברה שמה דגש רב על פיתוח ורכישת טכנולוגיות חדשות במטרה להשיג את התוצאות הטובות ביותר בעלויות ייצור סבירות. אחד החידושים שהציגה החברה בתערוכה הוא "בידן" מפנק תוצרת קוריאה. מאור אלוני, מנהל השיווק  מסר כי מדובר במושב מחומם, פונקציה מתכווננת מיוחדת לשטיפה אינטימית לנשים דוגמת בידה, המצויד באפקטים של מסאז', יבוש באוויר חם. לבעלי  מוגבלויות ניתן לרכוש את הבידן עם שלט רחוק.


פי.סי.חץ