קוונטום של חיסכון

קוונטום של חיסכון

טכנולוגיית Quantum – החידוש המהפכני לייעול וחיסכון באנרגיה

אנשי מקצוע בתחומי מיזוג אוויר, חימום וקירור, אנרגיה ואקלים, השתתפו בכנס מקצועי שערכה חברת Quantum E.S. & S במרכז הכנסים דן פנורמה בתל-אביב.
האירוע התמקד בהצגת חידושים בייעול מערכות צ'ילרים למים קרים, עם שימת דגש על חיסכון באנרגיה וכדאיות כלכלית למשתמש. במיוחד למפעלי פלסטיק והדפסה.
בהרצאות צוין כי הגורם המשפיע ביותר על הפיתוח בתעשיית המכונות לקירור ומיזוג אוויר בשנים האחרונות הוא משק האנרגיה. מחירי הדלקים והפקת החשמל מאמירים ומחייבים פעולה לחיסכון ולהוזלת עלויות האנרגיה בהפעלת יחידות מיזוג אוויר בכלל ויחידות קירור מים (צ'ילרים) בפרט.
צוין, כי חברת AXIMA COFELY הגרמנית פיתחה את סדרת Quantum המבוססת על מדחסי TURBOCOR דנפוס. הרעיון הייחודי בפיתוח זה הוא שימוש במיסבים מגנטיים במקום שיטות המיסוב הקונבנציונאליות הבזבזניות. תוצאת הפיתוח היא יחידת דחיסה קומפקטית קלה – כ-150 ק"ג למדחס בתפוקה מקורבת של 100 טון קירור לעומת כ-700 ק"ג במדחס בורגי ממוצע מקביל.
נתון חשוב ביותר הוא התנהגות ה-COP יחידות Quantum בתפוקה חלקית. כידוע, יחידות קירור פועלות רוב זמנן בתפוקה חלקית. נהוג לומר כי יחידה ממוצעת עובדת בעומסים בחלוקה הבאה:

• 15% מהזמן בעומס מלא;
• 35% מהזמן בשלושת רבעי אחוז התפוקה;
• 40% מהזמן במחצית התפוקה;
• 10% מהזמם בתפוקות נמוכות יותר.

 

הבעיה היא שחברות חייבות להתכונן לשיא העומס לקראת ימים חמים במיוחד, תקלות ועומסים בלתי צפויים. בתחום זה בולטת לטובה התנהגות גרף הנצילות של ה- Quantum בתפוקות חלקיות, לעומת אלטרנטיבות אחרות.

יחידות קירור המים של COFELY מסדרת Quantum הן קומפקטיות, מבטיחות חיסכון בצריכת חשמל והפחתת פליטת CO2, כמו גם החזר השקעה מהיר מאד בהשוואה לכל יחידה אחרת הקיימת בשוק היום.
 

הפקת גזי חממה מזיקים פחות עם מערכת ECO2 (בירוק) לעומת המערוכת הסטנדרטיות.

 לקוחות מגוונים
היתרונות הבולטים של מערכות Quantum, מבחינה טכנולוגית וכלכלית, הביאו לרכישה והתקנה שלהן בתוך זמן קצר יחסית על ידי שורה ארוכה של גופים מובילים במשק. ביניהם: טבע, מפעלי ישקר, כרמל מזרחי, בתי חולים, בניין הדר דפנה בתל-אביב, מפעלי פלסטיק, מפעלי הדפסה ומפעלים אחרים.
מוצר נוסף הזוכה ליישום בתחומים רחבים הן יחידות קירור מים מתוצרת חברת THERMOCOLD איטליה, שהחברה הוסמכה להפיץ בישראל לאחרונה. THERMOCOLD עונה על הצורך החיוני בייצור מים טהורים חמים, יחד עם מענה לדרישות חיסכון באנרגיה והורדת גזי החממה המזיקים. מערכת ECO2 שלה מספקת פתרון לדרישות בכל סוג של אינסטלציה, כולל לתעשייה, מסחר ומגורים.
היצע מוצרי החברה כולל, בין היתר:
• יחידות קירור/חימום אשר מסוגלות לספק מים קרים וחמים בו זמנית, כאשר המים החמים הם בטמפרטורה של עד 80 מעלות צלסיוס.
• יחידות מיוחדות מתוצרת THERMOCOLD הפועלות עם קרר הכי ירוק שלא פוגע באוזון ואינו משפיע לרעה על כדור הארץ, עם גז CO2, המספקות מים חמים במיוחד עד לטמפרטורה של 90 מעלות צלסיוס.

משאבות החום של החברה לצורכי חימום ומיזוג אוויר עונות על הדרישות והתקנים המחמירים של האיחוד האירופי לקראת שנת 2020. הודות ליעילות הגדולה שלהן, הרבה מעל לסטנדרט הקיים, יכולות מערכות אלו לענות על הדרישה להורדת גזי החממה ב-20% לשם הגנת הסביבה.
בעזרת המשאבות החדישות מחוממים המים הרבה יותר מאשר מה שמושג במערכות של משאבות קיימות, המשתמשות במערכים הקיימים R407C, R410A, R134A, המוגבלות בכושר יצירת החום שלהן.
מערכת ECO2 בנויה כך שהיא קלה להתקנה בכל משאבת חום סטנדרטית ואין צורך בחדר מכונות או היערכות מיוחדת לתחום זה. אין גם צורך בבקרה תדירה, לעומת המערכות המוזנות בדיזל וגז.


הפקת, יצירת וחלוקת החימום במערכת של THERMOCOLD


פי.סי.חץ